کد خبر : 2601
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با خبرنگاران و مدیران رسانه ای تونس عنوان کرد:

وحدت و همبستگی دینی نیاز مبرم دنیای اسلام/ رسانه ها خط مقدم روشنگری

وحدت و همبستگی دینی نیاز مبرم دنیای اسلام/ رسانه ها خط مقدم روشنگری

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیاتی از خبرنگاران و مدیران شبکه های تلویزیونی و مطبوعاتی تونس گفت: برای تکامل انقلاب های منطقه ای نیاز به زمان است و کشورهای زورگو و طرفدار دیکتاتوری ممکن است به صورت یک انقلاب خاک بپاشند اما قادر به محو کردن آن نخواهند بود.

 هیاتی متشکل از سی  خبرنگار و مدیران شبکه های تلویزیونی، ماهواره ای و مطبوعاتی موثر بین المللی کشور تونس پیش از ظهر امروز چهارشنبه 23 بهمن ماه با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی  ضمن خوشامدگویی به هیات تونسی و اشاره به سفر هفته گذشته خود به این کشور گفت: تصویب قانون اساسی تونس اقدامی مهم و بنیادین در مسیر انقلاب این کشور است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: انقلاب مردمی در کشور دوست و برادر تونس که منجر به سقوط دیکتاتوری سابق این کشور شد تحول مهمی در سطح منطقه وجهان اسلام به شمار می رود.

نماینده مردم قم در مجلس شواری اسلامی افزود: مجلس از هر گونه توسعه روابط و همکاری با جمهوری جدید تونس استقبال و حمایت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی درادامه این دیدار در پاسخ به سوالی درباره لزوم وحدت کشورهای اسلامی در قبال توطئه های خارجی گفت: دشمنان اسلام با ایجاد موانع تصنعی از قبیل بوجود آوردن گروه های افراطی و تکفیری که در ادامه سیاستهای گذشته آنها مبنی بر اشغال سرزمین های اسلامی صورت می گیرد، قصد دارند توان و انرژی فراوان ناشی از ایجاد بیداری در کشورهای مسلمان را در جهت انحراف از موضوعات اصلی همچون اصل بقای رژیم صهیونیستی هدر دهند.

لاریجانی گفت: نیاز مبرم دنیای اسلام، وحدت و همبستگی دینی است و نباید به توطئه گران فرصت داد از اختلافات عقیدتی مسلمانان در جهت از بین بردن منافع منطقه ای و بین المللی آنان بهره ببرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع پرونده هسته ای کشور افزود: گزاره اصلی مناقشه هسته ای ایران بهانه جویی های مکرر ناشی از زورگویی برخی قدرتها و ممانعت از دستیابی یک کشور مسلمان به دانش صلح آمیز هسته ای است.

وی ادامه داد: غرب خود می داند ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست ولی براساس تئوری خودساخته آنها در مورد جهانی سازی قصد دارند مانع هرگونه پیشرفت مسلمانان در انواع فن آوری ها شوند.

لاریجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نقش کشورهای اسلامی در مقابله با تلاش رژیم صهیونیستی برای ناکام گذاشتن انقلاب های پدید آمده در منطقه چیست، گفت: روشنگری پیرامون ابعاد توطئه های خارجی در دوران پس از وقوع انقلاب های منطقه ای کار بسیار مهمی است که باید توسط رسانه ها و طبقات روشنگر صورت گیرد تا با هر گونه انحراف مقابله شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به نتیجه رسیدن انقلاب تاریخی اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی (ره) سالها به طول انجامید و برای تکامل انقلاب های منطقه ای نیز نیاز به زمان است و کشورهای زورگو و طرفدار دیکتاتوری ممکن است به صورت یک انقلاب خاک بپاشند اما قادر به محو کردن آن نخواهند بود.

دکتر لاریجانی از سوریه به عنوان کشوری که تاوان قرار گرفتن در خط مقدم مقاومت علیه سیاستهای تجاوزگرانه صهیونیستی را می دهد یاد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا در این باور منطقی بود که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و تنها از راه گفتگو بین طرفین می توان به پایان بحران فکر کرد.

وی ادامه داد: اکنون پس از نزدیک به سه سال خشونت و افراطی گری و صدور سلاح و تروریست به این کشور به این نتیجه رسیده اند که مسیری غیر از گفتگو کارساز نیست.

لازم به ذکر است در این دیدار آفای عبدالله الزواری رئیس هیات خبرنگاران تونسی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و قدرتمند در جهان اسلام نام برد و ضمن تقدیر از مواضع اصولی مقامات جمهوری اسلامی ایران در قبال انقلاب تونس خواستار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از فرایند توسعه مناسبات و همکاری های فی مابین و نیز انتقال تجارب مفید کشورمان در زمینه مسائل تقنینی و پیشرفت های علمی و صنعتی به تونس شد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی