کد خبر : 260
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با جمعی از مردم منطقه نیروگاه قم؛

منطقه نیروگاه نیازمند توسعه امکانات رفاهی برای مردم است/ لازمه توسعه اقتصادی تقویت بنیه دفاعی و امنیتی کشور است

منطقه نیروگاه نیازمند توسعه امکانات رفاهی برای مردم است/ لازمه توسعه اقتصادی تقویت بنیه دفاعی و امنیتی کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود امکانات در منطقه نیروگاه شهر مقدس قم گفت: برای توسعه امکانات از جمله امکانات رفاهی باید اتاق فکر در این حوزه تشکیل شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه 31 تیرماه) در دیدار با جمعی از مردم منطقه نیروگاه با اشاره به جایگاه نخبگان در آبادانی کشور گفت: باید از ظرفیت های فکری و برنامه های نخبگان استان به خوبی استفاده شود از این رو باید مکانیزمی در کشور ایجاد شده تا رفت و آمد فکری میان نخبگان ملی و استانی صورت گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس بااشاره به کمبودهای منطقه نیروگاه شهر مقدس قم گفت: قطعا این منطقه نیازمند امکاناتی همچون امکانات ورزشی، درمانی، تفریحی و کتابخانه است که باید این مسائل بررسی و سرمایه گذاری های لازم صورت گیرد همچنین لازم است که اتاق فکری در این منطقه برای توسعه امکانات تشکیل شود که پس از آن این مسائل را می توان در سطوح استانی و ملی نیز تعمیم داد.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: یکی از مشکلات کنونی شهر قم این است که در سرمایه گذاری ها از بخش های خصوصی استفاده نمی شود از این رو اقتصاد زمانی توسعه پیدا می کند که مردمی باشد.

وی با اشاره به اقدامات عربستان سعودی بر علیه جمهوری اسلامی گفت: متاسفانه سعودی ها در برابر ایران دشمنی می کنند وقطعا این کارها به ضرر اسلام است.

رئیس مجلس با اشاره به وضعیت بحرانی منطقه تصریح کرد: هیچوقت وضعیت منطقه بعد از جنگ هانی دوم مانند شرایط کنونی نبوده و همه کشورها به استثنای ایران هر روز درگیر مبارزه با تروریسم هستند که این بسیار نگران کننده است زیرا مسائل تروریستی ایستایی ندارد و مهاجر است می تواند جاهای مختلف را تهدید کند.

وی تصریح کرد: البته خوشبختانه جمهوری اسلامی از یک اقتدار و هوشیاری خوب در حوزه امنیتی منطقه برخوردار است همچنین احساس مسئولیت جمهوری اسلامی برای مبارزه با تروریسم امر درستی است.

دکتر لاریجانی بر لزوم حمایت از حوزه امنیتی و دفاعی کشور تاکید کرد و گفت: لازمه توسعه اقتصادی حمایت و تقویت بخش دفاع و امنیت کشور است.

وی اظهارات دبیر کل سازمان ملل در مورد فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی نسنجیده خواند و افزود: این اظهارات حرف نادرستی بوده زیرا ما باید از خودمان دفاع کنیم و قطعا تقویت مسائل دفاعی اولویت هر کشور است.

رئیس مجلس ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات در شرایط کنونی منطقه این است که بعد از انقلاب برخی کشورها اقداماتی را صورت دادند تا حقایق منطقه روشن نشود، آنها ایران را در آن زمان به حمایت از تروریسم متهم می کردند اما حال مشخص شده که کدام کشورها حامی تروریسم هستند و نتایج آن در آینده معلوم می شود از طرفی دیگر شرایط کنونی منطقه موجب شده که کشورهای ریشه دار در این عرصه مشخص شوند و همچنین شفاف شده که کدام کشورها با پول و سرمایه برای خود اقتدار ایجاد می کنند از این رو ایران کشوری مقتدر، متمدن، بزرگ، قدرتمند، ریشه دار و اصیل است و کارشناسان و مقامات بسیاری از کشورها به این مسئله اذعان کرده اند.

وی با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از گروه های مقاومت از جمله حزب الله گفت: اگر ما از حزب الله حمایت می کنیم برای آن استدلال داشته و آن را پنهان نمی کنیم اما برخی کشورها از گروه های تروریستی مانند جبهه النصره حمایت کرده و آن را پنهان می کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی