کد خبر : 2594
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس ملی ساحل عاج:

گسترش همکاری های پارلمانی گامی مهم در تقویت ارتباطات دو کشور است

گسترش همکاری های پارلمانی گامی مهم در تقویت ارتباطات دو کشور است

رئیس مجلس ملی ساحل عاج که در راس هیاتی بلند پایه برای شرکت در اجلاس روسای مجالس کشور های عضو سازمان کنفرانس اسلامی به کشورمان سفر کرده است عصر امروز با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد. 
دکتر علی لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط خوب و دوستانه دوکشور با تاکید بر لزوم گسترش مناسبات ایران و ساحل عاج به ویژه روابط پارلمانی، گفت: گسترش همکاری های پارلمانی فی مابین گامی مهم در تقویت هرچه بیشتر ارتباطات دوستانه دو کشور در سایر زمینه ها خود بود.

وی در همین زمینه آمادگی کشورمان را برای ارائه تجارب و صدور خدمات فنی و مهندسی به ساحل عاج در زمینه های سد سازی، انرژی، صنایع کشاورزی، پزشکی و خدمات زیربنایی و همچنین دستاوردهای علمی ودانشگاهی اعلام و مورد تاکید قرار داد.

گیوم سورو رئیس مجلس ملی جمهوری ساحل عاج نیز در همین دیدار با اشاره به اهمیت گسترش مناسبات با جمهموری اسلامی ایران برای کشورش گفت: مجلس ملی جمهوری ساحل عاج خواستار گسترش ارتباطات با ایران به عنوان یکی از کشور های مهم در جهان اسلام است.

وی در پایان این دیدار نسبت به توسعه همکاری های پارلمانی میان مجالس دو کشور اظهار امیدواری کرد و خواستار تسریع در اجرای توافقات دو کشور در زمینه های مختلف شد.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی