کد خبر : 2593
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدارهای جداگانه باروسای مجالس گینه بیسائو و کومور تاکید کرد:

ضرورت تقویت و تحکیم وحدت و همدلی میان مسلمانان جهان

ضرورت تقویت و تحکیم وحدت و همدلی میان مسلمانان جهان

روسای مجالس کشورهای گینه بیسائو و کومور که در راس هیات‌های بلند پایه برای شرکت در کنفرانس‌ روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی به تهران سفر کرده‌اند پیش از ظهر امروز یکشنبه 27/11/92 به طور جداگانه با علی لاریجانی دیدار کردند. 
دکتر لاریجانی در این دیدارهای جداگانه با اشاره به روابط خوب ایران با کشورهای مذکور، بر ضرورت گسترش همکاری‌های فی ما بین در زمینه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی تاکید کرد و گفت: همکاری های پارلمانی بستر مناسبی برای توسعه  هرچه بیشتر مناسبات دوستانه کشورها فراهم می‌آورد.

وی بر همین اساس از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای گسترش ارتباطات در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با گینه بیسائو و کومور خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع کنونی جهان اسلام بر ضرورت تقویت و تحکیم وحدت و همدلی میان مسلمانان برای حل مشکلات کنونی جهان اسلام و مقابله با سیاستهای تفرقه افکنانه و اختلاف انگیز قدرتهای استکباری در منطقه تاکید کرد و افزود: ارتباط بیشتر میان مسئولان دولتی و پارلمانی کشورهای اسلامی نظیر برگزاری کنفرانس تهران برای همکاری و مشورت میان کشورهای اسلامی ضرورت دارد.

آقای ابرائیما سوری جالو رئیس مجلس گینه بیسائو نیز در دیدار خود با رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت اجلاس کنونی روسای مجالس کشورهای اسلامی در تهران از نقش و تلاش کشورمان در تقویت همبستگی و انسجام جهان اسلام تقدیر کرد و بر علاقمندی کشورش برای توسعه روابط دو کشور تاکید کرد.

آقای برهان حمیدو رئیس مجلس  کومور نیز در دیدار با دکتر لاریجانی با بیان اینکه ایران همواره در جهت تقویت همکاری‌ بین کشورهای اسلامی تلاش نموده گفت: جمهوری کومور علاقمند است از تجارب ایران در زمینه‌های دموکراسی و مردم سالاری بهره مند گردد.

وی تقویت مبادلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی میان دو کشور را دارای اهمیت بالایی خواند و افزود: مردم کومور همواره قدردان پشتیبانی ها، کمکهای بهداشتی، آموزشی و عمرانی جمهوری اسلامی بوده‌اند./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی