کد خبر : 259
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع مردم منطقه شادقلی خان شهر قم؛

اولویت نخست کشور در شرایط کنونی بهبود وضعیت اقتصادی/ اجرای سیستم های نوین آبیاری به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

اولویت نخست کشور در شرایط کنونی بهبود وضعیت اقتصادی/ اجرای سیستم های نوین آبیاری به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی اولویت نخست کشور بهبود وضعیت اقتصادی است گفت: مسئولان باید در جهت حمایت از این حوزه برنامه ریزی و تلاش بسیاری کنند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (پنجشنبه 31 تیرماه) با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در جمع مردم منطقه شادقلی خان شهر مقدس قم گفت: اهالی و مردم این منطقه افرادی اصیل، شریف و نجیب هستند البته این منطقه دارای محرومیت هایی است از این رو مسئولان استان باید به این مسائل توجه کرده و آنها را مورد رسیدگی قرار دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط فعلی کشور آزمون جدیدی برای ما است افزود: در این شرایط باید به آبادانی کشور توجه شود زیرا در شرایط کنونی اوضاع منطقه بسیار آشفته بوده اما کشور ما بسیار امن است و باید از این فرصت ها به خوبی استفاده کرد.

دکتر لاریجانی با اشاره به وجود جوانان بیکار در استان قم تصریح کرد: به طور حتم باید تمام تلاش ها برای تحقق رونق تولید صورت گیرد تا پس از آن اشتغال ایجاد شود از این رو وظیفه انقلابی افراد در شرایط کنونی این است که برای رونق تولید تلاش جدی انجام دهد البته رهبر معظم انقلاب بارها بر اهمیت روحیه انقلابی و مجاهدانه تاکید کردند.

وی با بیان اینکه جوانان کشور سرمایه بزرگ ایران هستند گفت: برای توسعه کشور باید جوانان دارای شغل باشند وگرنه آسیب های بسیاری به وجود می آید از طرف دیگر رهبری فرموده اند که در شرایط کنونی اولویت نخست کشور بهبود وضعیت اقتصادی است از این رو مسئولان باید در جهت حمایت از این حوزه به ویژه بخش کشاورزی، دامداری و صنعت اقدام کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی برخی از صنایع قم دچار رکودهستند البته وضع استان قم نسبت به کل کشور بهتر است اما باید تلاش شود این مشکلات کاملاً رفع شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته از سوی دولت و مجلس برای ساماندهی و بهینه سازی مصرف آب در کشور گفت: اقدامات و برنامه های بسیاری به ویژه در حوزه کشاورزی برای اجرای سیستم های نوین آبیاری تحت فشار صورت گرفته البته باید در این حوزه سرمایه گذاری سنگینی انجام شود زیرا در شرایط کنونی براساس آمارها 90 درصد از آب منابع آبی کشور در حوزه کشاورزی مصرف می شود.

دکتر لاریجانی با اعلام اینکه برای اجرای سیستم های نوین آبیاری به اعتباری حدود 5 هزار میلیارد تومان نیاز است افزود: البته برای مهار آبهای مرزی نیز دولت و مجلس اعتباری حدود 8 میلیارد دلار اختصاص داده اند از طرفی دیگر توجه به وضعیت آب استان قم به ویژه در حوزه کشاورزی بسیار ضروری است و در این رابطه باید موضوع اصلاح الگوی کشت و اجرای آبیاری های تحت فشار مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دکترلاریجانی وارد فرودگاه بین‌المللی آتاتورک استانبول شد

  پیام تسلیت رییس مجلس شورای اسلامی در پی درگذشت والده رضا سیف اللهی

  تروریست‌ها نفس‌های آخر خود را در عراق و سوریه می‌کشند/ مجمع مجالس آسیایی زمینه‌ساز همکاری برای توسعه امنیت و صلح منطقه

  دکترلاریجانی تهران را به مقصد ترکیه ترک کرد

  رئیس مجلس درگذشت ابوی احمد عابدی را تسلیت گفت

  دیجیتالی شدن کتاب‌ها دسترسی به منابع علمی را آسان می‌کند/ توصیه‌های رییس مجلس برای حذف کنکور

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  حضور دکتر لاریجانی در مراسم هفتمین روز درگذشت کشته شدگان زلزله کرمانشاه

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی