کد خبر : 2586
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سوریه:

چشم اندازتحولات سوریه روبه بهبودی است/تقدیرازایستادگی وتدبیردولت وملت سوریه

چشم اندازتحولات سوریه روبه بهبودی است/تقدیرازایستادگی وتدبیردولت وملت سوریه

 محمد جهاد‌ اللحام رئیس مجلس سوریه که در راس هیاتی بلند پایه برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان‌های همکاری‌های اسلامی به کشورمان سفر کرده است ظهر امروز دوشنبه( 28 بهمن ماه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با تقدیر از ایستادگی دولت و ملت سوریه در برابر بحران‌آفرینی قدرت‌های بزرگ و هم‌پیمانانشان گفت: چشم انداز تحولات سوریه رو به پیشرفت و بهبودی می باشد و این مرهون پایداری و تدابیر حکیمانه دولت و ملت سوریه در دفاع از آرمان‌ها و محور مقاومت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجلاس جاری تهران و حضور تعداد زیادی از روسای مجالس و هیات‌های بلند پایه کشورهای اسلامی ابراز امیدواری کرد با نتایج حاصل از این کنفرانس وحدت و همبستگی میان کشورهای اسلامی هر چه بیشتر تقویت شود.

محمد جهاداللحام رئیس مجلس سوریه نیز در همین دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران و حضور در اجلاس جاری آن از تلاش‌ها و اقدامات کشورمان برای تقویت و تحکیم همبستگی میان کشورهای اسلامی و حل مشکلات جهان اسلام تقدیر کرد.

وی در ادامه از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های دولت و ملت ایران از مردم سوریه در بحران جاری قدردانی کرد.

گفتنی است؛ طرفین در ادامه در خصوص تحولات منطقه و اوضاع سوریه به یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند./

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی