کد خبر : 2584
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با رئیس مجلس الجزایر:

امریکایی ها باشعار مبارزه باتروریسم افراطی گری را گسترش می دهند

امریکایی ها باشعار مبارزه باتروریسم افراطی گری را گسترش می دهند

 

محمدالعربی ولدخلیفه رئیس مجلس سنا الجزایر که در رأس هیاتی بلندپایه برای شرکت در کنفرانس روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به کشورمان سفر کرده است بعدازظهر امروز دوشنبه ( 28 بهمن‌ماه)با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه مناسبات برادرانه میان دو کشور بر لزوم گسترش ارتباطات فیمابین در همه زمینه‌ها به ویژه همکاری‌های اقتصادی تاکید کرد و افزود: باید از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای گسترش روابط برادرانه فیمابین بهره برد.

وی بر این اساس از حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش مناسبات همه جانبه تهران –الجزیره خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمریکا و برخی متحدانش به بهانه مبارزه با تروریسم، موج افراط‌گرایی در منطقه را به راه انداختند و سعی در ایجاد تفرقه در میان مسلمانان دارند.

وی برگزاری اجلاس‌هایی نظیر اجلاس تهران با شرکت روسای کشورهای اسلامی را فرصتی برای بررسی تحولات منطقه و ممانعت از تحقق خواست دشمنان اسلام برشمرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار خواستار افزایش رایزنی میان مسئولان دو کشور درخصوص مسائل دوجانبه و کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای گردید.

آقای محمدالعربی ولدخلیفه رئیس مجلس سنا الجزایر نیز در همین دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، جمهوری اسلامی ایران را کشور مهم و تاثیرگذار در جهان اسلام خواند و گفت: حضور در اجلاس تهران فرصتی برای رایزنی جهت حل مسائل جهان اسلام است.

وی با اشاره به وقایع اخیر در سرزمین‌های اسلامی، تفرقه میان مسلمانان را آفت بزرگی خواند که با تضعیف کشورهای اسلامی منجر خواهد شد.

رئیس مجلس سنا الجزایر همچنین با اشاره به بحران سوریه گفت: ما نیز همانند ایران از ابتدای بحران سوریه بر حل سیاسی مسئله از طریق گفت‌وگو میان گروه‌های سوری و پرهیز از مداخله خارجی تاکید داشته و امیدواریم به زودی با تلاش کشورهای اسلامی شاهد حل مشکلات در سوریه باشیم.

وی در پایان نسبت به گسترش مناسبات دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه ابراز امیدواری کرد./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی