کد خبر : 2582
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با رئیس مجلس امارات:

غرب حاضر به انتقال فناوری های نوین به کشورهای مسلمان نیست

غرب حاضر به انتقال فناوری های نوین به کشورهای مسلمان نیست

وحدت کشورهای اسلامی توطئه های دشمنان را نقش برآب می کند

محمد احمد المر رئیس مجلس امارات متحده عربی که در رأس هیأتی پارلمانی جهت شرکت در کنفرانس رؤسای مجالس اسلامی در تهران به سر می برد شب گذشته (دوشنبه 28 بهمن ماه) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد، در این دیدار ابتدا لاریجانی ضمن اشاره به اشتراکات دینی و تاریخی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و امارات، گفت: مجلس شورای اسلامی از سیاست گسترش هرچه بیشتر روابط و همکاری ها با کشورهای مسلمان همجوار براساس اصل احترام و منافع متقابل حمایت می کند.
وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای اسلامی امروزه حجم گسترده ای از ظرفیت های منحصر به فرد را در پهنه گیتی به خود اختصاص داده اند اظهار کرد: موقعیت ژئوپلتیک متمایز، نیروی انسانی برتر، مواهب پرشمار خدادادی در کنار اشتراک دینی و مذهبی شرایط بسیار مساعدی را برای رشد و بالندگی جهان اسلام پدید آورده که متأسفانه از آنها استفاده بهینه صورت نمی گیرد.
لاریجانی وحدت و همدلی و احساس همبستگی در قبال نقشه های دشمنان اسلام را نیاز مبرم و واقعی امروز جهان اسلام دانست و گفت: اعضای پیکره، اسلام باید نقش مکمل در توسعه اقتصادی و فرهنگی برای یکدیگر را ایفا کنند و در اندیشه سعادت و رفاه هم باشند.
لاریجانی همچنین گفت: در تمام جوامع دینی آسمانی اختلاف نظرها و تنوع باورهای مذهبی، امری کاملاً طبیعی است اما آنچه حائز اهمیت کمال است تلاش برای جلوگیری از تبدیل اختلافات به نقار و دشمنی بین کشورهاست وی از ایران امروز به عنوان کشوری برخوردار از رشد حیرت انگیز علمی و صنعتی بویژه در زمینه فناوری های نوین یاد کرد و بر آمادگی کشورمان جهت انتقال تجارب مفید علمی و تکنولوژیک به سایر کشورهای مسلمان دنیا تأکید کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فناوری بومی صلح آمیز هسته ای ایران گفت: دنیای غرب حاضر به انتقال فناوری های نوین به کشورهای مسلمان نیست و بهانه جویی های متعدد در زمینه دانش و فناوری صلح آمیز هسته ای ایران در این راستا ارزیابی می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ارتباط با کنفرانس سران مجالس اسلامی نیز گفت: برگزاری این نشست ها با حضور رؤسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با هدف تحکیم وحدت و همبستگی بین امت اسلامی و افزایش همگرایی در جهت رفع مشکلات مبتلا به دنیای اسلام صورت می گیرد.
وی همچنین در پایان ابراز امیدواری کرد: بخش‌های خصوصی و دولتی تجاری دو کشور در تحقق ظرفیت های اقتصادی موجود توفیق یابند.
در ادامه این دیدار همچنین محمد احمد المر رئیس مجلس امارات عربی متحده ضمن تقدیر از ابتکار مجلس شورای اسلامی در میزبانی کنفرانس رؤسای مجالس جهان اسلام حضور هیئت پارلمانی امارات را فرصتی برای تشریک مساعی و رایزنی در جهت آسیب شناسی مشکلات فراروی وفاق و همدلی و نیز رفاه و سعادت ملت های مسلمان دانست و گفت: برگزاری این کنفرانس در مقطع حساس کنونی از اهمیت خاصی برخوردار است و باید از فرصت های حاصله برای نزدیک تر ساختن راههای تعامل و همکاری بین ملت های مسلمان بهره برد.
رئیس مجلس امارات درادامه، ایران را مشوری برخوردار از تمدن، فرهنگ و توانمندی علمی غنی در سطح منطقه و جهان دانست و گفت: ایران پس از انقلاب آمیزه ای از فرهنگ و تمدن اسلامی و دانش و خرد روز است و پیشرفت های علمی ایران در زمینه های مختلف غیر قابل انتظار نبوده است.
وی با اشاره به حدیثی از امیر المومنین (ع) مبنی بر اینکه حکمت گمشده مؤمن است خواستار همراهی و همگامی همه دولت ها و ملت های منطقه با پیشرفت های علمی و فناوری روز دنیا در جهت افزایش سعادت و رفاه کل عالم اسلام شد.
وی در این زمینه افزود: جهان اسلام باید از قبیله گرایی و به سمت تحقق گزینه دولت، ملت و کمک به تأمین یک زندگی بالنده برای ویرانی آئین بزرگ اسلام گام بردارد.
رئیس مجلس امارات ابراز امیدواری کرد: کنفرانس تهران به تمام اهداف متعالی خود دست یابد./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی