کد خبر : 2579
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس بنگلادش:

هدف اجلاس تهران کمک به ارتقا همدلی و وحدت بین ملت‌های اسلامی است

هدف اجلاس تهران کمک به ارتقا همدلی و وحدت بین ملت‌های اسلامی است

 

شیرین شرمین چودری رئیس مجلس نمایندگان بنگلادش بعداز ظهر امروز سه‌شنبه( 29بهمن ماه) در حاشیه کنفرانس روسای مجالس اسلامی با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر لاریجانی در این دیدار هدف از تشکیل کنفرانس را کمک به ارتقا میزان همدلی و وحدت بین ملت‌های اسلامی در این برهه حساس عنوان کرد و گفت: به طور حتم استقبال روسای مجالس کشورهای اسلامی از این کنفرانس بر اهمیت آن افزوده است.

وی در ادامه روابط دو کشور ایران و بنگلادش را خوب توصیف کرد و افزود: ظرفیت‌های گسترده‌ای برای بسط و گسترش مناسبات و همکاری‌های فیمابین به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری وجود دارد که باید از آن بهره برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش ممتاز مجالس دو کشور در تسهیل ارتقا روابط گفت: مجلس شورای اسلامی از هر گونه توسعه مناسبات و همکاری‌های بین دو کشور حمایت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور نیز نقش فعال خود را در این زمینه باید ایفا کنند.

در ادامه این دیدار همچنین شیرین شرمین‌چودری با تقدیر از میزبانی شایسته جمهوری اسلامی ایران در این کنفرانس گفت: حضور در کنفراس سران مجالس اسلامی در تهران فرصت مغتنمی برای طرح ایده‌های مناسب در جهت افزایش وحدت و همچنین کمک به حل مشکلات فراروی جهان اسلام به شمار می‌رود.

وی در ادامه از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و قدرتمند در منطقه و جهان اسلام نام برد و تصریح کرد: بنگلادش همواره دارای روابط پایدار دوستانه با جمهوری اسلامی ایران بوده و این مناسبات دوستانه باید در عرصه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی هر چه بیشتر گسترش یابد.

شرمن چودری همچنین گفت: افزایش همکاری‌ها و بسط روابط با جمهوری اسلامی ایران برای بنگلادش از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس مجلس نمایندگان بنگلادش همچنین از همتای ایرانی خود برای سفر رسمی به داکار دعوت به عمل آورد./

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی