کد خبر : 2573
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس اوگاندا:

مجلس ایران از روند توسعه مناسبات با اوگاندا حمایت می‌کند

مجلس ایران از روند توسعه مناسبات با اوگاندا حمایت می‌کند

ربکا الیتوالا کاداگا رئیس مجلس اوگاندا و هیات همراه صبح امروز چهارشنبه 30/11/92 با آقای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد. 
دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به حضور هیات پارلمانی اوگاندا در اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی، گفت: حضور اوگاندا در این اجلاس بسیار با اهمیت است و با توجه به سوابق فعالیت اوگاندا در اتحادیه بین‌المجالس جهانی در تحقق اهداف کنفرانس نقش بسزایی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه مناسبات دو کشور را خوب و رو به رشد دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی از روند توسعه مناسبات دو کشور حمایت می‌کند.

خانم ربکا الیتوالا کاداگا رئیس مجلس اوگاندا با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان و شرکت در اجلاس اخیر تهران گفت: ریاست دوره‌ای ایران بر اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی موجب تقویت همبستگی کشورهای اسلامی می‌گردد.

وی با اشاره به مناسبات دو کشور گفت: دولت و پارلمان اوگاندا خواستار توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های کشاورزی، علمی و فناوری است.

رئیس مجلس اوگاندا در پایان نسبت به استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های دو کشور برای توسعه مناسبات همه جانبه با ایران ابراز امیدواری کرد./
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی