کد خبر : 2568
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در کمیته دائمی امور فلسطین اجلاس PUIC:

دشمنان به دنبال ایجاد شرایطی برای فراموشی مساله فلسطین هستند

دشمنان به دنبال ایجاد شرایطی برای فراموشی مساله فلسطین هستند

دکتر علی لاریجانی در سومین نشست کمیته دائمی امور فلسطین این اتحادیه گفت: با توجه به حساسیت موضوع فلسطین در نشست قبلی این کمیته تصمیم گرفته شد تا نشست نهایی با حضور رؤسای پارلمان ها و هیأت های پارلمانی حاضر در اجلاس برگزار شود، امیدواریم این جلسه نتایج خیر و پربرکتی برای مردم فلسطین داشته باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط رژیم دیکتاتوری شاه در گذشته با رژیم صهیونیستی گفت: رژیم اشغالگر قدس در دوران رژیم پهلوی سفارت فعالی در ایران داشت و ارتباط ایران با کشورهای عربی و اسلامی در آن زمان اندک بود.

وی با بیان اینکه در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) این معادله کاملا تغییر کرد ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روابط ایران با کشورهای عربی اسلامی مستحکم شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران در اولین اقدام پس از پیروزی انقلاب در سال 1979 در چنین روزی سفارت اسرائیل را از اعضای آن گرفت و با حضور مرحوم یاسر عرفات به سفارت فلسطین تبدیل کرد، افزود: در آن روز ایران حامی ملت فلسطین شد.

وی با بیان اینکه حوادث زیادی برای جهان اسلام پدید آمده و به عبارتی بهتر می توان گفت غرب با دسایسی آن را برای جهان اسلام پدید می آورد، ادامه داد: کشورهای استکباری تلاش می کنند تا شرایطی ایجاد شود که موضوع فلسطین فراموش شده یا حداقل در درجه اول اهمیت برای کشورهای اسلامی نباشد که البته هیچگاه اینگونه نخواهد شد و حمایت امت اسلام از فلسطین جدی خواهد ماند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه نیاز مردم فلسطین بیش از کمک های فعلی است ادامه داد: برخی کشورها تلاش می کنند در زمانی که رژیم صهیونیستی دچار ضعف شده و در زمانی که این رژیم به فرموده امام خمینی (ره) غده سرطانی منطقه است رو به افول می رود، تقویت شود.

وی  ادامه داد: در 10 سال اخیر رژیم صهیونیستی ضربه های سنگینی را در چند جنگ خورده است و ما باید از این موقعیت استفاده کرده و جلوی فعالیت های حمایتی از رژیم صهیونیستی را بگیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته دائمی فلسطین از مهمترین کمیته های اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی است، به شرایط مهم و حساس فعلی اشاره و تصریح کرد: جلسه کمیته دایمی فلسطین با هدف حمایت از مردم فلسطین امروز و در این جلسه، در سطح رؤسای پارلمان ها تشکیل شده که امیدواریم این نشست نتایج پر خیر و برکتی برای مردم فلسطین داشته باشد./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی