کد خبر : 2565
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار با رئیس مجلس کویت:

رسالت کشورهای مسلمان کمک به خاموش شدن آتش فتنه درون خانواده بزرگ اسلام است

رسالت کشورهای مسلمان کمک به خاموش شدن آتش فتنه درون خانواده بزرگ اسلام است

مرزوق علی الغانم رئیس مجلس ملی کویت شامگاه سه شنبه (29 بهمن) در حاشیه کنفرانس رؤسای مجالس اسلامی در تهران با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار و گفت و گو کرد. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط خوب بین جمهوری اسلامی ایران و کویت، مناسبات فیمابین را مبتنی بر سیاست حسن هم جواری، اشتراکات متعدد دینی و منطقه ای و همچنین احترام و منافع متقابل دانست و گفت: سیاست راهبردی جمهوری اسلامی همواره حفظ روابط دوستانه و برادرانه با کشورهای همسایه بوده است.

وی همچنین گفت: توصیه مؤکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر گسترش ارتباطات و همکاری ها با کشورهای مسلمان از جمله با کشور دوست و برادر کویت بر اهمیت این امر می افزاید.

لاریجانی برگزاری کنفرانس سران مجالس اسلامی در تهران را نشانگر اهتمام دایمی جمهوری اسلامی ایران در زمینه تلاش برای حفظ وحدت و همدلی بین ملل مسلمان دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضوی از پیکره امت اسلام، همواره خواستار پیشرفت و سعادت و وحدت ملل مسلمان براساس آموزه های دین مبین اسلام بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه ای گفت: حفظ و ثبات و امنیت منطقه ای باید توسط اعضای آن صورت گیرد و جمهوری اسلامی همیشه پیگیر ثبات کشورهای منطقه بوده است.

وی افزود: بحران های منطقه ای هیچگاه راه حل نظامی نداشته و تنها از طریق گفتگوهای سیاسی و حاکمیت عقل و تدبیر، شاهد پایان تنش ها بوده ایم و امروز رسالت مهم کشورهای مسلمان کمک به خاموش شدن آتش فتنه در درون خانواده بزرگ اسلام است.

در ادامه این دیدار همچنین مرزوق علی الغانم رئیس مجلس کویت با ابراز خرسندی از حضور در کشورمان برای شرکت در کنفرانس رؤسای مجالس اسلامی گفت: مشارکت در سطح بالای رؤسای مجالس کشورهای اسلامی در کنفرانس تهران بیانگر جایگاه مهم جمهوری اسلامی در جهان اسلام است و جمهوری اسلامی با برگزاری شایسته آن، نقطه عطفی در اتحادیه بین المجالس اسلامی در رسیدگی به مشکلات مبتلابه مسلمانان بر جای نهاد.

رئیس مجلس کویت در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران یک کشور مهم و قدرتمند در سطح منطقه است که کویت خود را مفتخر به استمرار روابط خوب با این کشور می داند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران باید با نقش آفرینی خود در حل مشکلات منطقه ای حضور جدی و فعال داشته باشد.

وی در ادامه گفت: کویت معتقد است برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً صلح آمیز و منطبق با مقررات بین المللی است و امیدواریم مذاکرات مربوط به نتایج مطلوب و دلخواه منتج شود./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی