کد خبر : 2552
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تذکرات لاریجانی به نمایندگان برای دقت در اظهارنظر در مورد مسائل مرتبط با منافع ملی

تذکرات لاریجانی به نمایندگان برای دقت در اظهارنظر در مورد مسائل مرتبط با منافع ملی

نماینده مردم ارومیه گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی صبح امروز(یکشنبه) مجلس تاکید کرد که نمایندگان با در نظر گرفتن منافع ملی و اطلاعات کافی اظهارنظر کنند و حساسیت‌ها را درنظر گیرند.

 

عباد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در توضیح جلسات غیرعلنی صبح امروز(یکشنبه) مجلس گفت: در این جلسه بر این موضوع تاکید شد که نمایندگان در اظهار نظرات‌شان با اطلاع کافی سخن گویند و بدون اطلاع صحبت نکنند همچنین منافع ملی را درنظر گرفته و حتی‌المقدور در مورد مسائل حساس اظهارنظر نداشته باشند.

 

وی افزود: برخی از نمایندگان در گذشته اظهارنظرهایی از این جنس داشتند که باید جزئیات مذاکرات هسته‌ای از سوی وزارت خارجه در اختیار مجلس قرار گرفته شود وبه طبع آن مسائل طبقه‌بندی شده و محرمانه‌ای را از پشت تریبون مجلس مطرح می‌کنند حال اینکه در تمام کشورهای دنیا اطلاعات به این سادگی در اختیار بقیه گذاشته نمی‌شود. نمایندگان با این اظهارنظرها اطلاعات کشور را از پشت تریبون در اختیار دنیا می‌گذارند.

 

وی با بیان اینکه لاریجانی این جلسه را به خوبی کنترل کرد و بر لزوم حفظ منافع و امنیت ملی در اظهارنظرها تاکید داشت گفت: در این جلسه تاکید بر این بود که باید که در اظهارنظرها چارچوب حفظ منافع ملی رعایت شود و بر همین اساس آقای لاریجانی یک سری واقعیاتی در مورد تمامی مسائل کشور مطرح کردند و نمایندگان نیز در جریان امور قرار گرفتند.

 

فتاحی گفت که همچنین در جلسه تاکید شد که انتظارات نمایندگان از مسئولان به ویژه مسئولان وزارت خارجه و بحث هسته‌ای به حد قابل قبول باشد و از این موضوع غافل نشوند که موضوع پرونده هسته‌ای از موضوعات محرمانه کشور است.

به گزارش ایسنا، در زمان ورود مجلس به استماع نطق‌های نمایندگان تعدادی از آنها دور رئیس مجلس جمع شده بودند که فتاحی در مورد جزئیات گفت‌وگو‌های رد و بدل شده در این اجتماع با رئیس مجلس گفت: برخی از نمایندگان در این گفت‌وگو‌ها به آقای لاریجانی می‌گفتند که دانستن حق نمایندگان است و آنها باید در جریان تمامی موارد قرار گیرند.

 

وی افزود: آقای لاریجانی هم اینگونه به آنها پاسخ داد که از لحاظ امنیتی لزومی ندارد که تمام مسائل طبقه‌بندی شده در اختیار همه قرار گیرد طبیعتا حق این است که منافع ملی در نظر گرفته شود و همه نیز آن را رعایت کنند.

 

اسماعیل جلیلی عضو فراکسیون رهروان ولایت نیز در گفت‌وگو با ایسنا در مورد جلسه غیرعلنی امروز گفت: در این جلسه نمایندگان دغدغه‌ها واظهارنظرهایشان را در مورد مسائل مختلف مطرح کردند و قرار شد هر چند وقت یک بار جلسات غیرعلنی برای طرح اظهارنظرهای نمایندگان برگزار شود و آنها از تریبون رسمی و علنی تمامی موضوعات را مطرح نکنند.

 

به گفته وی در این جلسه نظرات نمایندگان استماع شد و قرار شد که سوالات و ابهاماتشان را در اینگونه جلسات غیرعلنی مطرح کنند به همین دلیل از رئیس مجلس درخواست شد که جلسات غیرعلنی این چنینی به صورت دوره‌ای برگزار کند.

 

بهرام بیرانوند عضو فراکسیون اصولگرایان نیز در این رابطه گفت که رئیس مجلس در جلسه غیرعلنی بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی و اهتمام تمامی قوا برای تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تاکید کرد.

 

به گفته وی رئیس مجلس مطالب و راهنمایی‌ها را در این جلسه در خصوص نحوه تعامل دستگاه‌ها نیز مطرح کردند.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی