کد خبر : 2551
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: اقتصاد مقاومتی پایه اقدام برای رشد و مقاومت است

لاریجانی: اقتصاد مقاومتی پایه اقدام برای رشد و مقاومت است

رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود اقتصاد مقاومتی را موتور متحرک برای رونق تولید و استقلال اقتصادی دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی صبح امروز اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفته و در روزهای گذشته با تدبیر رهبری ابلاغ شده است اقدام به هنگام در رشد و مقاومت ملی است.

لاریجانی ادامه داد: ظرفیت‌های نیروهای متخصص، منابع،‌ موقعیت ژئوپولتیک و جایگاه ایران در منطقه هم زمینه این جهش اقتصادی را فراهم می‌کند. اقتصاد مقاومتی موتور محرک اراده قوی برای رونق تولید و استقلال اقتصادی است.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد: با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اتکا به نفت کاهش پیدا کند و گام‌های اساسی برای حل مشکل اقتصاد برداشته شود. در برابر تحریم ایستادگی شود و بر تورم چیره شویم.

رییس قوه مقننه با تاکید بر اینکه جهت تحقق محورهای اقتصاد مقاومتی باید بررسی‌ها در کمیسیون های مجلس انجام شود گفت: پیشنهاداتی که ارائه می‌شود باید بار هزینه‌ای جاری را کاهش دهد رونق تولید را مورد توجه قرار دهد ضمن اینکه همه کمیسیون‌ها در این زمینه مسوولیت دارند مثلا کمیسیون فرهنگی می‌تواند فضای رونق در بعد تولیدات فرهنگی هنری را ایجاد کند و کمیسیون آموزش می‌تواند همکاری‌های پژوهشی را میسر سازد مرکز پژوهش‌های مجلس هم مطالعاتی را در این زمینه دنبال می‌کند و پل ارتباط انجمن‌های علمی و پژوهشی با مجلس است.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین از دولت خواست تا در همکاری خود با مجلس جهت اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه طرح‌های را در دستور کار قرار دهد که به دلیل بار مالی دچار مشکل اصل 75 قانون اساسی نشوند.

لاریجانی همچنین از صاحب‌نظران سیاسی‌، اقتصادی و رسانه‌ها خواست تا با خودداری از منحرف کردن ذهن جامعه به مسائلی که به جز خسارت چیزی در پی ندارد به تحقق رونق تولید کمک کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود به برگزاری اجلاس بین المجالس اسلامی در هفته گذشته اشاره و ضمن تشکر از مجالس کشورهای اسلامی که به دعوت مجلس جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس حاضر شده‌اند گفت: بررسی مسائل امروز جهان اسلام با حضور چشمگیر مجالس کشورهای اسلامی همبستگی امت اسلام را یکبار دیگر نشان داد و نشان داد که امت اسلام از قدرت و تدبیر لازم برای مقابله با چالش‌ها برخوردار است ونیاز به حضور قدرت‌های بزرگ که تنها مزاحم هستند ندارد.

وی در پایان نطق خود از همه نهادهای دخیل در برگزاری اجلاس بین‌المجالس اسلامی در تهران تشکر کرد.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی