کد خبر : 2551
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: اقتصاد مقاومتی پایه اقدام برای رشد و مقاومت است

لاریجانی: اقتصاد مقاومتی پایه اقدام برای رشد و مقاومت است

رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود اقتصاد مقاومتی را موتور متحرک برای رونق تولید و استقلال اقتصادی دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی صبح امروز اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفته و در روزهای گذشته با تدبیر رهبری ابلاغ شده است اقدام به هنگام در رشد و مقاومت ملی است.

لاریجانی ادامه داد: ظرفیت‌های نیروهای متخصص، منابع،‌ موقعیت ژئوپولتیک و جایگاه ایران در منطقه هم زمینه این جهش اقتصادی را فراهم می‌کند. اقتصاد مقاومتی موتور محرک اراده قوی برای رونق تولید و استقلال اقتصادی است.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد: با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اتکا به نفت کاهش پیدا کند و گام‌های اساسی برای حل مشکل اقتصاد برداشته شود. در برابر تحریم ایستادگی شود و بر تورم چیره شویم.

رییس قوه مقننه با تاکید بر اینکه جهت تحقق محورهای اقتصاد مقاومتی باید بررسی‌ها در کمیسیون های مجلس انجام شود گفت: پیشنهاداتی که ارائه می‌شود باید بار هزینه‌ای جاری را کاهش دهد رونق تولید را مورد توجه قرار دهد ضمن اینکه همه کمیسیون‌ها در این زمینه مسوولیت دارند مثلا کمیسیون فرهنگی می‌تواند فضای رونق در بعد تولیدات فرهنگی هنری را ایجاد کند و کمیسیون آموزش می‌تواند همکاری‌های پژوهشی را میسر سازد مرکز پژوهش‌های مجلس هم مطالعاتی را در این زمینه دنبال می‌کند و پل ارتباط انجمن‌های علمی و پژوهشی با مجلس است.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین از دولت خواست تا در همکاری خود با مجلس جهت اجرای اقتصاد مقاومتی ارائه طرح‌های را در دستور کار قرار دهد که به دلیل بار مالی دچار مشکل اصل 75 قانون اساسی نشوند.

لاریجانی همچنین از صاحب‌نظران سیاسی‌، اقتصادی و رسانه‌ها خواست تا با خودداری از منحرف کردن ذهن جامعه به مسائلی که به جز خسارت چیزی در پی ندارد به تحقق رونق تولید کمک کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود به برگزاری اجلاس بین المجالس اسلامی در هفته گذشته اشاره و ضمن تشکر از مجالس کشورهای اسلامی که به دعوت مجلس جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس حاضر شده‌اند گفت: بررسی مسائل امروز جهان اسلام با حضور چشمگیر مجالس کشورهای اسلامی همبستگی امت اسلام را یکبار دیگر نشان داد و نشان داد که امت اسلام از قدرت و تدبیر لازم برای مقابله با چالش‌ها برخوردار است ونیاز به حضور قدرت‌های بزرگ که تنها مزاحم هستند ندارد.

وی در پایان نطق خود از همه نهادهای دخیل در برگزاری اجلاس بین‌المجالس اسلامی در تهران تشکر کرد.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی