کد خبر : 255
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با فرهنگیان استان قم؛

نظام آموزشی کشور باید کارآمد و چابک تر شود/ لزوم پیگیری برای بهینه سازی آموزش و پرورش

نظام آموزشی کشور باید کارآمد و چابک تر شود/ لزوم پیگیری برای بهینه سازی آموزش و پرورش

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم پیگیری برای بهینه سازی آموزش و پرورش گفت: نظام آموزشی کشور باید کارآمد و چابک تر شود.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (پنجشنبه 31 تیرماه) در دیدار با جمعی از فرهنگیان و پرسنل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه آموزش و پرورش یک امر زیربنایی در کشور است گفت: متأسفانه تا کنون اهداف مطروحه از آغاز انقلاب تا کنون به علت بروز برخی مسائل مانند وقوع جنگ واعمال تحریم ها محقق نشده است.

نماینده مردم قم با اشاره به نقش تربیتی آموزش و پرورش در سطح جامعه گفت: قطعا امور و مسائل مختلف جامعه از جمله کارآفرینی، مسائل زیست محیطی و موضوعات مختلف دیگر باید از طریق آموزش و پرورش به کودکان آموخته شود از طرف دیگر تفکر توسعه باید از طریق این حوزه به جامعه منتقل شود و قطعا این موضوع با بخشنامه صورت نمی گیرد.

وی با اعلام اینکه آموزش و پرورش باید انسان مبتکر برای کشور تربیت کند تصریح کرد: در گذشته ما 18 میلیون دانش آموز و حدود 10 میلیون معلم داشتیم اما امروز حدود 12 میلیون دانش آموز و حدود 12 میلیون معلم در کشور داریم که این مسئله نشان می دهد که سیستم در حوزه آموزشی دچار اشکال است و درست کار نمی کند.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه حوزه آموزش و پرورش باید مردمی شود گفت: دولت تنها باید از این حوزه حمایت کند و تصدی امور را به مردم بدهد زیرا در شرایط کنونی سرانه هزینه هر دانش آموز حدود 2.5 میلیون تومان است اما با وجود این مسئله در حوزه آموزش و پرورش دچار نقص و مشکل هستیم از این رو تنها راه برای بهبود این مقوله مردمی کردن آن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظام آموزش و پرورش باید کارآمد و فعال باشد گفت: قطعا باید این سیستم چابک تر شود از طرف دیگر قطعا بهینه سازی آموزش و پرورش از نظر شکلی و محتوایی باید پیگیری شود و نخبگان استان قم و فرهنگیان با تشکیل جلسات می توانند به تحقق این امور کمک شایانی کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی