کد خبر : 2546
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

اقتصاد مقاومتی پایه‌ بالندگی کشور و پیروزی بر تورم و بیکاری و تحریم‌ است

اقتصاد مقاومتی پایه‌ بالندگی کشور و پیروزی بر تورم و بیکاری و تحریم‌ است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت ذی قیمت نیروی متخصص در کشور و منابع انرژی و معادن، موقعیت ژئوپلتیک کشور و جایگاه کشور در منطقه زمینه جهش اقتصادی در کشور را فراهم کرده است، گفت: اقتصاد مقاومتی مهمترین اقدام در رشد و بالندگی کشور، مقاومت و ایستادگی ملت و پیروزی بر تورم، بیکاری و تحریم محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 4 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود، گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که در جلسات متعدد مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفت در روزهای گذشته با تدبیر رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ ای ابلاغ گردید و این امر پایه‌های مهمترین اقدام به هنگام در رشد و بالندگی یک کشور و مقاومت و ایستادگی ملت محسوب می‌گردد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظرفیت ذی قیمت نیروی متخصص در کشور و منابع انرژی و معادن، موقعیت ژئوپلتیک کشور و جایگاه کشور در منطقه همه و همه زمینه جهش اقتصادی در کشور را فراهم کرد،

وی یادآور شد: در چنین شرایطی آنچه که موتور محرک این جهش اقتصادی محسوب می‌شود اراده قوی برای رونق تولید در داخل و استقلال اقتصادی است که در ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری و اهم آن توجه شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این روش می‌توان اتکا به نفت را کاهش داد، با  این سیاست ها می‌توان برای کاهش بیکاری گام اساسی برداشت با این تدبیر می‌توان بر تورم چیره شد و با این سیاست ها می‌توان در مقابل تحریم‌های ظالمانه ایستادگی نمود، جهت تحقق این امر اساسی در کشور لازم است اولاً محور اصلی بررسی‌ها و تلاش‌ها در کمیسیو‌ن‌های تخصصی، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: پیشنهادات مختلف وقتی مورد مطالعه قرار گیرد که بار هزینه‌های جاری را کاهش و به رونق تولید مدد رساند، همه کمیسیون‌های مجلس در این زمینه مسئولیت مهمی بر دوش دارند و صرفا مراد کمیسیون‌های اقتصادی نیست به عنوان مثال کمیسیون فرهنگی با همین دید باید فضای رونق اقتصادی را در بعد تولیدات فرهنگی، هنری و اقدامات رسانه‌ای پیگیری کند.

لاریجانی افزود: کمیسیون آموزش وتحقیقات زمینه‌های همکاری پژوهشی دانشگاهها و بخش‌های تولیدی را اولویت خود قرار دهد، طبعا مرکز پژوهش‌ها مطالعات لازم جهت رفع نیازهای کمیسیون ها را با جدیت دنبال نماید و مهمتر برای ارتباط انجمن های علمی و مراکز پژوهشی با مجلس پلی باشد، در این زمینه همکاری کمیسیون‌ها با بخش‌های تخصصی دولت ضرورت دارد تا چنانچه احتیاج به اصلاح قوانین و ارائه قوانین جدیدی باشد حتی المقدور از طریق لوایح دولت صورت پذیرد که در هنگام بررسی به دلیل بار مالی دچار مشکل اصل 75 قانون اساسی نگردد.

وی بیان کرد: ثانیاً همگرایی سیاسی در داخل کشور جهت تمرکز بر اولویت کشور یعنی اقتصاد مقاومتی ضرورت دارد همه صاحبنظران سیاسی و اصحاب رسانه‌ها فضای گفت وگو را در جهت تحقق رونق تولید سوق دهند مخصوصا برخی مسائل حاشیه‌ای و جدال‌ها بر سر آنها ذهن جامعه را از مسائل اصلی  اقتصادی منصرف و بازار بگومگو و سوء ظن را تدارک نکند که برای کشور جز خسارت فایده‌ای ندارد. بنابراین رسانه های گروهی در این بعد وظیفه ای مهم برعهده دارند. مجلس شورای اسلامی ضمن سپاسگزاری از تدبیر رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش خواهد نمود با همکاری قوای دیگر زمینه های تحقق آن را فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لازم می‌دانم از مجالس کشورهای اسلامی که دعوت مجلس شورای اسلامی را پذیرفتند و با حضور قوی خود در کنفرانس بین المجالس اسلامی به بررسی مسائل امروز جهان اسلام پرداختند تشکر و قدردانی کنم. حضور چشمگیر پارلمان های کشورهای اسلامی، همبستگی امت اسلامی را بهتر نشان داد و این پیام را منعکس نمود که ملل اسلامی از قدرت و تدبیر لازم جهت مواجه با چالش‌ها اعم از  اقتصادی، سیاسی و امنیتی برخوردارند و نیاز به ورود کشورهای بزرگ که نقش مزاحم دارند، ندارند. امیدواریم دبیرخانه کنفرانس تلاش جدی جهت پیگیری مصوبات کنفرانس داشته باشد و لازم می‌دانم از همه نهادها و وزارتخانه‌ها که در اجرای آبرومند کنفرانس همت نهادند تشکر کنم به ویژه همکاران عزیز و آقای بروجردی و آقای جلالی و معاونت اجرایی و امور بین الملل، تشریفات و ترابری که زحمات بسیاری را متقبل شدند سپاسگزارم و آرزوی توفیق برای همه عزیزان دارم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی