کد خبر : 254
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با خادمان هیأت آل یاسین؛

تعلقات دینی جوانان را از آسیب های اجتماعی دور می کند/ وضعیت کنونی کشور نیازمند آرامش درونی مردم و مسئولان است

تعلقات دینی جوانان را از آسیب های اجتماعی دور می کند/ وضعیت کنونی کشور نیازمند آرامش درونی مردم و مسئولان است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه برگزاری هیئات دینی گفت: تعلقات دینی جوانان را از آسیب های اجتماعی دور می کند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امشب (جمعه یکم مردادماه) در دیدار با خادمان هیأت آل یاسین شهر مقدس قم گفت: این هیأت به خوبی بساط مسائل دینی رادر شهر قم فراهم کرد و قطعا مردمی بودن و توجه به معارف دینی بسیار دارای اهمیت است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه به مسائل فرهنگی در کشور افزود: قطعا مهمترین محورهای مسائل فرهنگی توجه به معارف اهل بیت و موضوعات دینی است که به طور حتم این مسائل نظام و انقلاب را حفظ کرده و موجب شده که جایگاه ایران ترقی پیدا کند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم کشور در شرایط کنونی موضوعات اقتصادی است افزود: جمهوری اسلامی در مسائل گوناگون پیشرفت های خوبی داشته اما متاسفانه دراقتصاد مشکل داریم که این معضلات بخشی به خاطر اعمال تحریم های ظالمانه و بخشی به خاطر سوء مدیریت ها بوده است از طرفی دیگر ما با وجود داشتن نیروی متخصص در کشور دچار معضل بیکاری هستیم این در حالی است که جوانان باید موتور محرک کشور باشند.

وی با بیان اینکه مسئله اقتصادی اولویت نخست کشور است تصریح کرد: متأسفانه این موضوع برای مردم و مسئولان جا نیافتاده البته این مسئله با بخشنامه درست نمی شود بلکه باید امور به مردم واگذار شده و دولت تنها باید از این بخش ها حمایت کند البته نقش رادیو و تلویزیون در ترویج این مسئله نیز بسیار مهم است از این رو به نظر من در تا 20 سال آینده باید با اتکا به روحیه انقلابی در جهت توسعه اقتصادی کشور تلاش کرد.

رئیس مجلس با اشاره به شرایط حساس منطقه گفت: وضعیت منطقه هیچ وقت به شکل کنونی نبوده و امروز تمام کشورهای منطقه درگیر بحران های امنیتی هستند اما خوشبختانه با عنایت خداوند جمهوری اسلامی دارای اهمیت بسیار بالایی است البته باید مراقب مسائل امنیتی خودمان باشیم زیرا تروریسم یک مقوله مهاجر است از این رو باید در جهت تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور تلاش کرد همچنین باید مراقب بود تا مسائل داخلی آرام تر پیگیری شود.

وی با انتقاد از برنامه ریزی، تلاش و فشارهای عربستان سعودی برای ناامن کردن ایران گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی با سیاست های عاقلانه و روشن خود از زیر برخی ضررها خارج شده زیرا برخی کشورها بارها مدعی شده اند که ایران تروریسم پرور است اما خوشبختانه عملکرد ایران در مبارزه با تروریسم این فضا را شکست و در شرایط کنونی فضا به سمت ایران تغییر کرده است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه در شرایط کنونی جمهوری یک قدرت امنیت بخش برای منطقه است تصریح کرد: بسیاری از مقامات غربی و کشورهای خارجی اذعان کرده اند که بدون ایران مسائل منطقه ای قابل حل نیست که این مسئله به خاطر داشتن روحیه انقلابی و مجاهدت مردم ایران است.

وی با اشاره به ضرورت تقویت روحیه دینی در بین جوانان کشور گفت: به طور حتم توجه به تعلقات دینی و معرفت دینی جوانان را از بسیاری از آسیب ها دور می کند همچنین موضوع آرامش درونی بسیار ضروری است حال با توجه به وضعیت بحرانی منطقه و ضرورت توسعه اقتصادی باید دعواها را کنار گذاشت و با احساس مسئولیت بیشتر، تلاش کرد به طوری که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کرده اند که باید یاد بگیریم که تحمل مخالفان را داشته باشیم از این رو دلیلی ندارد که اگر کسی مخالف بود، پنجه بر صورتش بزنیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی