کد خبر : 2532
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

علی لاریجانی: نگاه ما باید در بالا بردن توان داخلی باشد

علی لاریجانی: نگاه ما باید در بالا بردن توان داخلی باشد

دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بالا بردن توان داخلی گفت: اگر در سطح ملی، بخش های تولیدی توانمند شوند کشور از این گردن ها عبور می کند.

به گزارش ایرنا، ˈ علی لاریجانی ˈ عصر پنجشنبه دردیدار با هیات رییسه اتاق اصناف تولیدی و روسای اتحادیه های صنفی استان قم افزود: این امر در مذاکرات هسته ای نیز موثر است.

وی گفت: کار شما در ایجاد اشتغال و رونق تولید در استان قم موثر است و اینجانب همیشه مدافع تولید بوده ام چرا که اگر تولید در کشور فعال شود بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.

لاریجانی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان شده اند، اظهار کرد: الان فرصت مناسبی فراهم شده است تا شما با دلگرمی بیشتری کار کنید و باید اراده شما در تولید و کار جدی باشد.

وی با بیان اینکه دولت هم قبول دارد که باید در این زمینه فعال عمل کند، گفت: مجلس هم در این امر مصمم می باشد و در قانون بودجه سال 1393 نیز زمینه هایی برای تسهیل فضای کسب و کار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه الان مشکل قانونی وجود ندارد و باید قوانین تصویب شده اجرا شوند، تاکید کرد: درحال حاضر فضای مفیدی برای واحدهای تولیدی به وجود آمده و نیازمند تلاش شماست.

لاریجانی خاطرنشان کرد: کار تولید باید توسط مردم انجام شود و دولت باید زمینه و بستر لازم را در این مساله فراهم کند.

وی با تاکید براینکه کارخانه ها و کارگاه های استان قم باید با تمام ظرفیت کار کنند، گفت: در مورد صنایع و بخش های تولیدی از استانداری خواسته ام تا نیازهای خود را برای فعال سازی صنایع اعلام کنند.

وی استفاده از شهرک های صنعتی و صنفی را برای اصناف دارای امتیازاتی برشمرد و صنعت درودگری قم را یک پایگاه مهم در این امر دانست. ک/2

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی