کد خبر : 2528
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی شهرکتاب قم را افتتاح کرد

لاریجانی شهرکتاب قم را افتتاح کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی اولین شهر کتاب شهر قم را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی نخستین شهر کتاب قم را در مجتمع تجاری سیرنگ قم افتتاح کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح شهر کتاب قم به حمایت از چاپ و نشر کتاب تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه شهر کتاب نوآوری های خوبی صورت گرفته و افتتاح آن در قم مایه توسعه فرهنگ است، افزود: این اتفاق نشان از سلیقه خوب جناب آقای فیروزان مدیرعامل شهرکتاب دارد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه امیدوارم که این حرکت فرهنگی با اصالت خود در عرصه کشور بتواند پایدار باشد، افزود: در دنیای امروز با تنوع فرهنگی ای که وجود دارد، احتیاج ضروری  به عرضه خوب تفکر ناب شیعی و اسلامی در دنیا وجود دارد زیرا با نوعی از تفکرات انحرافی روبرو هستیم که باعث نوعی سوتفاهم نسبت به اسلام در منطقه و جهان می شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تفکری که مبتنی بر معارف اهل بیت(ع) است، از پس این غبارآلودگی خود را نشان می دهد و آرام آرام خود را شفاف می کند اما باید در این زمینه بسیار تلاش کرد و رسالت موسسات فرهنگی در این زمینه، انعکاس تفکر عمیق اسلامی به جهانیان است.

وی گفت: اگر شهر کتاب بتواند در این زمین گام بردارد و آثار اصیل اسلامی را که امام راحل به آن اهتمام داشت را به منطقه عرضه کند و در دسترس قرار بگیرد، بسیار کار خوبی صورت داده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه بسیاری از کسانی که در غرب هستند و با رسانه ها ارتباط دارند، آشنایی عمیقی با تفکر شیعه ندارند یا مبانی را درست تشخیص نمی دهند ، اظهار کرد: لذا وظیفه ما معرفی درست این تفکر است.

لاریجانی همچنین افزود: زمانی در مذاکرات هسته ای به این تلقی رسیدم که هیاهویی که بر علیه ما وجود دارد، به خاطر اطلاعات نادرستی است که دارند و با همین تلقی هیاهو می کنند و برخی موسسات می توانند در این زمینه گام بردارند که از جمله فعالیت های شهر کتاب می تواند در این زمینه باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از موسسات فرهنگی در قم، کارهای خوبی انجام داده اند که هم از عمق فکری خوبی برخوردار است و هم کارهای متفکرین غرب را به خوبی دیده اند و آثار قابل ارائه ای تولید کرده اند.

لاریجانی با اشاره به اقتصاد نشر نیز گفت: اقتصاد نشردر کشور دچار مشکلاتی است که در مقابل سایر بخش های کشور، دچار مشکل شده است و قبلا نیز بنیه قوی ای نداشت و اکنون دچار مشکلات بیشتری شده است.

وی افزود: باید کمک هایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد و از منابعی به این بخش کمک شود و این مسئله در شرایطی که بخش های مختلف اقتصادی کشور دچار مشکل شده است، بیشتر به چشم می آید.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه باید برای این موضوع فکر کرد و از طریق خرید کتاب های برای کتابخانه های عمومی و یارانه هایی برای برخی کتاب های مفید در نظر گرفته شود تا به سادگی در دسترس باشد ادامه داد: توجه به کلیت بخش نشر برای اقتصاد قم مفید است و نگرانی های در این زمینه از سوی ناشرین امروز عنوان شد که توجه به این بخش را بیشتر می کند.

لاریجانی تاکید کرد: باید در اصلاحات اقتصادی  که در آینده صورت می گیرد، به بخش نشر به عنوان یک بخش تولیدگر توجه ویژه ای شود تا شاهد رشد و شکوفایی آن باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: استفاده از بخش خصوصی در توسعه شهر کتاب کار خوب و مفیدی است و امیدوارم راه اندازی شهر کتاب در قم باعث رفع نیازهای اهل فکر در قم باشد و به توسعه فکر و فرهنگ کمک کند./

پایان پیام

 

کلید واژه :

لاریجانی شهرکتاب قم را افتتاح کرد

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی