کد خبر : 2507
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی پس از بازگشت به تهران مطرح کرد:

کنگو و آفریقای جنوبی علاقمند به همکاری با ایران/ گزارش مصوبات سفر را به دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهیم داد

کنگو و آفریقای جنوبی علاقمند به همکاری با ایران/ گزارش مصوبات سفر را به دستگاه‌های اجرایی ارائه خواهیم داد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل روابط دیرینه‌ای که با کشور آفریقای جنوبی داشتیم در ارتباط با مسائل مهم منطقه و روابط اقتصادی دو کشور و همچنین گسترش این روابط، مذاکرات خوب و سازنده‌ای صورت گرفت.
به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه هیات همراه خود متشکل از حجت‌الاسلام مصباحی مقدم، حسین گروسی، فاطمه رهبر، قشقاوی و حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌المللی لاریجانی بامداد امروز صبح (یکشنبه) وارد تهران شدند.

براساس این گزارش علی لاریجانی در تشریح دستاوردهای سفر به کشورهای آفریقای جنوبی و کنگو گفت: در آفریقای جنوبی به دلیل روابط دیرینه ای که با این کشور داشتیم در ارتباط با مسائل مهم منطقه و روابط اقتصادی دو کشور و همچنین گسترش این روابط، مذاکرات خوب و سازنده‌ای صورت گرفت.

وی افزود: در این سفر با رئیس جمهور، رئیس مجلس و افراد دیگر کشور آفریقای جنوبی دیدارهایی داشتیم که بسیار علاقمند به همکاری با ایران بودند.

رئیس مجلس تصریح کرد: در حوزه گسترش روابط اقتصادی، معدن، صنایع، خدمات مهندسی و روابط پارلمانی دو کشور مذاکرات سازنده‌ای صورت گرفت و دو طرف ایرانی و آفریقای جنوبی علاقمند به همکاری بیشتر هستند و با توجه به نقش آفرینی دو کشور در حوزه های مختلف مذاکراتی صورت گرفت تا این مسئله بیشتر تحقق یابد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به سفر به کنگو اظهار داشت: به دلیل گسترده بودن زمینه‌های همکاری در کشور کنگو از نظر اقتصادی و همچنین شرایط بکر موجود در این کشور، مذاکراتی پیرو گسترش روابط در حوزه‌های اقتصادی، بویژه معدن و بالا بردن شرایط تجاری و امور دیگر صورت پذیرفت.

رئیس قوه مقننه در پایان خاطرنشان کرد: موضوعات دیگری نیز مقرر گردید که دو طرف این امور را از سوی مسئولین اجرایی تعیین شده پیگیری کنند که از سوی ایران حجت الاسلام مصباحی مقدم رئیس دوستی ایران و آفریقا مسئول پیگیری این مصوبات است، گزارش مصوبات سفر را به دستگاه های اجرایی داخلی ارائه خواهیم داد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی