کد خبر : 2495
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

عذرخواهی دپارتمان همکاری های بین الملل آفریقا از علی لاریجانی

عذرخواهی دپارتمان همکاری های بین الملل آفریقا از علی لاریجانی

دپارتمان روابط و همکاری های بین الملل آفریقا با صدور بیانیه ای برای امتناع شرکت شل از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس مجلس شورای اسلامی عذرخواهی کرد.
به گزارش ایلنا، بیانیه مطبوعاتی درباره سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به آفریقای جنوبی به شرح زیر است:
«دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران، از تاریخ 4 تا 7 مارس (13 تا 16 اسفند ماه) به دعوت رئیس مجلس ملی آفریقای جنوبی دیداری رسمی از این کشور به انجام رساندند. دکتر لاریجانی علاوه بر دیدار با رئیس جمهور آفریقای جنوبی آقای جیکو زوما نیز درباره مسائل دو جانبه و بین المللی به مذاکره پرداختند.
در حالی که سفر دکتر لاریجانی و ملاقات وی با مقامات عالی رتبه آفریقای جنوبی بسیار مثبت ارزیابی شده و به تحکیم روابط بین دو کشور انجامید دپارتمان روابط و همکاری های بین الملل از شرم ساری حاصله برای این دپارتمان به دلیل تصمیم یک جانبه شرکت شل آفریقای جنوبی در امتناع از اجازه سوخت گیری مجدد هواپیمای دکتر لاریجانی در فرودگاه بین المللی کیپ تاون ابراز تاسف می نماید.
این تصمیم که ظاهرا در تحریم های یک جانبه اعمال شده علیه ایران استوار بود در واقع بر پایه حقیقت نبوده است، شرکت شل علی رغم تضمین های دریافت شده از این دپارتمان و از جانب سفیر اتحادیه اروپا در آفریقای جنوبی تمامی درخواست های سوخت گیری مجدد هواپیما را رد نمود که این امر باعث بیش از 24 ساعت تاخیر در پرواز بازگشت دکتر لاریجانی شد که به موجب آن بخش دیگر سفرهای آفریقایی ایشان به اجبار لغو شد.
این دپارتمان مراتب عذرخواهی خود را به خاطر این اتفاق شرم آور به دکتر لاریجانی اعلام می دارد و از شرکت شل درخواست می کند که رفتاری مناسب با نقش خود به عنوان یک شرکت ارایه دهنده خدمات که توسط یکی از آژانس های دولت آفریقای جنوبی برای فراهم آوری سوخت هواپیما در فرودگاه های ملی به کار گماشته شده نشان دهد.»
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی