کد خبر : 2495
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

عذرخواهی دپارتمان همکاری های بین الملل آفریقا از علی لاریجانی

عذرخواهی دپارتمان همکاری های بین الملل آفریقا از علی لاریجانی

دپارتمان روابط و همکاری های بین الملل آفریقا با صدور بیانیه ای برای امتناع شرکت شل از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس مجلس شورای اسلامی عذرخواهی کرد.
به گزارش ایلنا، بیانیه مطبوعاتی درباره سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به آفریقای جنوبی به شرح زیر است:
«دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران، از تاریخ 4 تا 7 مارس (13 تا 16 اسفند ماه) به دعوت رئیس مجلس ملی آفریقای جنوبی دیداری رسمی از این کشور به انجام رساندند. دکتر لاریجانی علاوه بر دیدار با رئیس جمهور آفریقای جنوبی آقای جیکو زوما نیز درباره مسائل دو جانبه و بین المللی به مذاکره پرداختند.
در حالی که سفر دکتر لاریجانی و ملاقات وی با مقامات عالی رتبه آفریقای جنوبی بسیار مثبت ارزیابی شده و به تحکیم روابط بین دو کشور انجامید دپارتمان روابط و همکاری های بین الملل از شرم ساری حاصله برای این دپارتمان به دلیل تصمیم یک جانبه شرکت شل آفریقای جنوبی در امتناع از اجازه سوخت گیری مجدد هواپیمای دکتر لاریجانی در فرودگاه بین المللی کیپ تاون ابراز تاسف می نماید.
این تصمیم که ظاهرا در تحریم های یک جانبه اعمال شده علیه ایران استوار بود در واقع بر پایه حقیقت نبوده است، شرکت شل علی رغم تضمین های دریافت شده از این دپارتمان و از جانب سفیر اتحادیه اروپا در آفریقای جنوبی تمامی درخواست های سوخت گیری مجدد هواپیما را رد نمود که این امر باعث بیش از 24 ساعت تاخیر در پرواز بازگشت دکتر لاریجانی شد که به موجب آن بخش دیگر سفرهای آفریقایی ایشان به اجبار لغو شد.
این دپارتمان مراتب عذرخواهی خود را به خاطر این اتفاق شرم آور به دکتر لاریجانی اعلام می دارد و از شرکت شل درخواست می کند که رفتاری مناسب با نقش خود به عنوان یک شرکت ارایه دهنده خدمات که توسط یکی از آژانس های دولت آفریقای جنوبی برای فراهم آوری سوخت هواپیما در فرودگاه های ملی به کار گماشته شده نشان دهد.»
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی