کد خبر : 2495
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

عذرخواهی دپارتمان همکاری های بین الملل آفریقا از علی لاریجانی

عذرخواهی دپارتمان همکاری های بین الملل آفریقا از علی لاریجانی

دپارتمان روابط و همکاری های بین الملل آفریقا با صدور بیانیه ای برای امتناع شرکت شل از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس مجلس شورای اسلامی عذرخواهی کرد.
به گزارش ایلنا، بیانیه مطبوعاتی درباره سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به آفریقای جنوبی به شرح زیر است:
«دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران، از تاریخ 4 تا 7 مارس (13 تا 16 اسفند ماه) به دعوت رئیس مجلس ملی آفریقای جنوبی دیداری رسمی از این کشور به انجام رساندند. دکتر لاریجانی علاوه بر دیدار با رئیس جمهور آفریقای جنوبی آقای جیکو زوما نیز درباره مسائل دو جانبه و بین المللی به مذاکره پرداختند.
در حالی که سفر دکتر لاریجانی و ملاقات وی با مقامات عالی رتبه آفریقای جنوبی بسیار مثبت ارزیابی شده و به تحکیم روابط بین دو کشور انجامید دپارتمان روابط و همکاری های بین الملل از شرم ساری حاصله برای این دپارتمان به دلیل تصمیم یک جانبه شرکت شل آفریقای جنوبی در امتناع از اجازه سوخت گیری مجدد هواپیمای دکتر لاریجانی در فرودگاه بین المللی کیپ تاون ابراز تاسف می نماید.
این تصمیم که ظاهرا در تحریم های یک جانبه اعمال شده علیه ایران استوار بود در واقع بر پایه حقیقت نبوده است، شرکت شل علی رغم تضمین های دریافت شده از این دپارتمان و از جانب سفیر اتحادیه اروپا در آفریقای جنوبی تمامی درخواست های سوخت گیری مجدد هواپیما را رد نمود که این امر باعث بیش از 24 ساعت تاخیر در پرواز بازگشت دکتر لاریجانی شد که به موجب آن بخش دیگر سفرهای آفریقایی ایشان به اجبار لغو شد.
این دپارتمان مراتب عذرخواهی خود را به خاطر این اتفاق شرم آور به دکتر لاریجانی اعلام می دارد و از شرکت شل درخواست می کند که رفتاری مناسب با نقش خود به عنوان یک شرکت ارایه دهنده خدمات که توسط یکی از آژانس های دولت آفریقای جنوبی برای فراهم آوری سوخت هواپیما در فرودگاه های ملی به کار گماشته شده نشان دهد.»
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی