کد خبر : 2494
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: آمریکا قصد ندارد جنگ سوریه را پایان دهد

لاریجانی: آمریکا قصد ندارد جنگ سوریه را پایان دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت های آمریکا و غرب از جریان های تروریستی سوریه تاکید کرد که سناریوی آمریکا در سوریه مشخص است و آمریکا قصد ندارد جنگ سوریه را به پایان ببرد.به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در اجلاس روسای کمیسیون های خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه عنوان کرد: یکی از حوادث تلخ حادثه ای است که طی سال های اخیر شاهد آن هستیم. سوریه درپی دسیسه ها و مشکلاتی که برای آن به وجود آوردن به این سختی ها رسید و مردمش آواره و کشته شدند.
نماینده مردم قم در مجلس به این مساله هم اشاره کرد که آمریکا نمی خواهد مساله سوریه را حل کند و افزود: اراده این کار در آمریکا وجود ندارد. آنها می خواهند سوریه را دچار جنگ دراز مدت کنند و آشفتگی آن در منطقه استفاده کنند. آنها دلسوز مردم سوریه نیستند بلکه تئوری آنها طولانی شدن جنگ در سوریه است. گواه آن نیز ژنو 2 است که آمریکا مذاکرات را قبول نکرد.
لاریجانی تاکید کرد: سناریوی آمریکا مشخص است اما خوشبختانه خیلی از کشورها که فکر می کردند باید با جنگ پیش بروند حداقل الان می گویند که مشکل باید سیاسی حل شود هرچند آنها هم مخفیانه کمک هایی می کنند. کشورهایی که دردمندانه نگاه می کنند باید از نقش سیاسی شان برای حل مشکل سوریه استفاده کنند یعنی رایزنی مستمر داشته باشند و کمک اقتصادی برسانند.
رئیس مجلس شورای اسلامی وجود مشکل اقتصادی در سوریه را به دلیل تحریم ها و سلطه تروریست در برخی بخش های سوریه دانست و افزود: مشکل تروریسم در سوریه فقط برای سوریه نخواهد بود. حتی برای اروپا هم مشکل ساز می شود اما مساله این است که استراتژی غربی ها این است که از تروریسم استفاده تاکتیکی کنند و نتیجه اش هم این شده که تروریسم از 10 سال گذشته رشد زیادی کرده است.
لاریجانی ادامه داد: ما در مواردی تلاش کردیم پیشنهاداتی به مسئولین سوریه بدهیم که آنها هم استقبال کردند. آنها با اصلاح قانون اساسی و انتخابات با نظارت مشکلی ندارند اما غربی ها اخیرا می گویند فقط انتخابات نیست اگر فقط انتخابات نیست پس مشکل چیست؟ قطعا اگر انتخابات سرنوشت سوریه را رقم نزد از آن ور آب هم نمی توانند سرنوشت سوریه را رقم بزنند. اگر کسی انتخابات را قبول ندارد خودش باید هزینه اش را بدهد مثل اتفاقاتی که در کریمه افتاد.
وی افزود: موضوع انتخابات در سوریه بسیار مهم و تاثیرگذار است اما تلاش غربی ها این است که آشفتگی در سوریه ادامه پیدا کند و انتخابات صورت نگیرد. آنهایی که به دنبال ماجراجویی نظامی در سوریه هستند این کار را انجام می دهند ولی انتخابات پاسخ بسیار روشنی به این افراد است. اگر امروز سوریه حمایت نشود فردا مشکل به کشورهای دیگر هم می رسد. مبارزه با این فتنه نیازمند همت جمعی است.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی