کد خبر : 2490
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان ملل دچار پوچی دردنیا شده است/ جریانهای فکری راه روحانیت را دنبال کنند

سازمان ملل دچار پوچی دردنیا شده است/ جریانهای فکری راه روحانیت را دنبال کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از گزارش اخیر سازمان ملل گفت: سازمان ملل دچار پوچی در دنیا شده و گزارش اخیر دبیرکل این سازمان مملو از حرفهای ناثواب و تهمت بود.

علی  لاریجانی چهارشنبه شب در یادواره علامه دوانی در شهرستان کازرون فارس توضیح داد: تصور نمیشد دبیرکل  سازمان  ملل گزارشی اینقدر سست ارائه دهد و اینگونه تصور میشود که این گزارش از موساد و سیا گرفته و قرائت شده است.


لاریجانی  ادامه داد: گاهی بحث موشکی ایران را مطرح کردند که پایه ای نداشت بنابراین روی پروژه حقوق بشر می  خواهند  با حیثیت ایران بازی  کنند  و دعاوی بیهوده ای ازجمله اعدامها را مطرح می  کنند  در حالیکه به آنها گفته ایم از زمانی که ناتو در افغانستان مستقر شده تولید موادمخدر این  کشور  افزایش یافته و آنان باید پاسخگوی این قضیه  باشند  نه به اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در ایران اعتراض  کنند  وگرنه ما باید هم شهید بدهیم هم مورد تهمت قرار بگیریم.


رئیس مجلس شورای  اسلامی  گفت:  اگر  کمی شرم در صحنه بین المللی بود  سازمان  مل که باید مشکلات جهان را حل می کرد دچار این پوچی سیاسی نمیشد زیرا قرار بود  سازمان  ملل برقرار  کنند ه صلح در جهان باشد اما طی چند سال گذشته و جنگهایی که در منطقه به وجود آمد هیچ حرکتی انجام نشده است.


لاریجانی  تصریح کرد:  اگر  به دنبال مشکلات حقوق بشر هستند باید کارهای آمریکایی ها را در زندانهای گوانتانامو و ابوغریب بررسی  کنند .


رئیس مجلس شورای  اسلامی  با اشاره به اینکه دلیلی وجود ندارد که دموکراسی در  کشور  ما هم راه  با فرهنگ بیهوده آنان باشد، ادامه داد: شما در یک  کشور  مسیحی هستید و یک دموکراسی با مشکلات خودش را ایجاد کرده اید و ما یک  کشور  اسلامی  با نظام حقوقی هستیم، شما همجنسگرایی و به گونه ای وحشی گری مدرن را آزاد کرده اید و دلیلی ندارد چنین دموکراسی را ایجاد کنیم.


وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: امروز بیش از گذشته نیازمند رجال علمی هستیم که با شجاعت در حوزه تفکر  اسلامی  وارد شوند البته باید جهنده تر از گذشته حرکت  کنند  زیرا امروز چشم دیگر  کشور های مسلمان جهان نیز به ماست.


راه  آینده در تفکر  روحانیت  باشد/ جریانهای فکری  راه  روحانیت  را دنبال  کنند


لاریجانی  با بیان اینکه  راه  آینده باید در تفکر  روحانیت  باشد، افزود: جریانهای فکری  اگر  می  خواهند  در جامعه توانمند  باشند  باید  راه  روحانیت  را دنبال  کنند ، ما با روشنفکری مخالف نیستیم اما برخی روشنفکران می  خواهند  جریانها را جایگزین جریان  روحانیت  کنند .


وی با تاکید بر اینکه  راه  اصیل در حوزه علمیه مسیر  روحانیت  است، اضافه کرد:  راه  اصیل سیاست نیز در همین مسیر است.


رئیس مجلس شورای  اسلامی  با اشاره به اینکه احزاب می  خواهند  در  کشور  حضور داشته  باشند  و ما نیز با فعالیت احزاب هیچگونه مخالفتی نداریم، گفت: اصولگرا و اصلاح طلب نتوانستند تکیه گاه مناسبی برای رشد سیاسی  کشور  باشند  زیرا نیازمند تشکلهای منظم هستیم و سیاستمداران جدا از سیاست نتوانستند نقش مثمر ثمر و قابل اعتماد برای آینده  کشور  داشته  باشند .


لاریجانی  تاکید کرد:  اگر  جریانهای سیاسی  کشور خارج از دسته بندی بخواهند  نگاه ملی داشته  باشند  باید تشیلات آنها به هم راه  روحانیت  و مرجعیت باشد و تکامل جامعی داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه هدایتگری جریانهای سیاسی باید با  روحانیت  باشد،

ادامه داد:  اگر  جریانات سیاسی با نظارت اینان حرکت  کنند ، مورد اعتماد مردم نیز  خواهند  بود.
رئیس مجلس شورای  اسلامی  گفت: توصیه من به سیاستمداران این است که به گذشته فکر  کنند  و  اگر  ب خواهند  حرکت موثر داشته باشد باید از  روحانیت  در مسیر حرکت خود بهره ببرند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه علامه دوانی نیز گفت: علامه دوانی و برخی از دوستان، طی 70 سال اخیر جریان فکری در  کشور  ایجاد کردند که نمونه آن شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر بود و تنوع بسیاری را نیز در نوشته های آنان شاهد هستیم.


لاریجانی  با اشاره به اینکه دلمشغولی های آنان نیز شبیه به یکدیگر است، اضافه کرد: پس از مشروطه یک جریان روشنفکری با گرایش غربی و مارکسیستی در جامعه حاکم شد و برای مقابله با چنین جریانی نیاز بود کتابهایی با افکار  اسلامی  و با زبان ساده در اختیار جوانان قرار گیرد که این بزرگان چنین کاری را انجام داده اند.


به گزارش مهر،  لاریجانی  در ادامه سفر به استان فارس فردا پنجشنبه در برنامه یادواره شهدای غواص و آبی خاکی در شیراز حضور خواهد داشت.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

  ایجاد هراس تصنعی ازسوی قدرت‌های بزرگ برای رونق‌بخشی به بازار فروش سلاح/ تروریسم به توسعه و حیثیت آسیا لطمه زد

  ضرورت استفاده از ظرفیت انتقال گاز و آب میان ایران و تاجیکستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی