کد خبر : 249
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در نشست با ناشران و کتابفروشان استان قم:

تجدید حیات چاپخانه ها در قم باید مورد توجه قرار گیرد

تجدید حیات چاپخانه ها در قم باید مورد توجه قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با استفاده از برنامه ششم توسعه و قوانین سالانه بودجه باید برای تجدید حیات چاپخانه ها در قم تلاش کرد.

دکتر علی لاریجانی ظهر امروز (شنبه 2 مرداد) در نشست با ناشران و کتابفروشان استان قم اظهار داشت:کمیته ای با شهرداری برای راه های رونق بخشی به ساختمان ناشران استان قم باید ایجاد شود؛ من هم این موضوع را پیگیری می کنم تا این ساختمان به عنوان پایگاه نشر مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز در شورای اداری استان قم خبری اعلام شد مبنی بر اینکه سند آمایش استان تهیه شده است که انجام این کار بسیار خوب است در حالی که ما هنوز در کشور چنین سندی را نداریم.

وی ادامه داد: با وجود اینکه سند آمایش در کل کشور ایجاد نشده،مقام معظم رهبری نیز فرمودندکه این موضوع از زمان ریاست جمهوری من در ابتدای انقلاب مطرح بوده ولی به نتیجه ای رسیده است.

دکتر لاریجانی،تصریح کرد:مقام معظم رهبری راه میانبری را پیشنهاد دادند که در قانون برنامه ششم محورهای توسعه در هر استان باید مشخص شود که این موضوع کمک می کند تا یک گام به جلو برویم و براساس ظرفیت های موجود سرمایه گذاری های لازم انجام شود.

 

تجدید حیات چاپخانه ها در استان قم باید مورد توجه قرار گیرد

وی ،بیان کرد:در سند آمایش استان قم اولویت نخست برای توسعه به فرهنگ اختصاص یافته و بعد از آن توریسم مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه برای توسعه فرهنگ لوازم و ابزارهایی نیاز است،گفت: اگر فرهنگ برای استان قم محور توسعه قرار بگیرد، نشر را نیز باید مورد توجه قرار دهیم، با وجود تمام آسیب هایی که این صنعت در چند سال اخیر متحمل شده است.

وی افزود: تجدید حیات چاپخانه ها در استان قم باید مورد توجه قرار گیرد و مبدأ اصلی برای این موضوع باید در قانون برنامه ششم و قوانین سالانه بودجه مورد توجه باشد.

دکتر لاریجانی،ادامه داد:در شرایط فعلی باید کارهای ترمیمی در حوزه نشر انجام شود که این بحث باید توسط اداره فرهنگ و ارشاد مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی،بیان کرد:در آینده وضع سرمایه گذاری بهبود می یابد و وضعیت نشر نیز باید مورد توجه باشد تا جایگاه خود را به دست آورد و مجلس نیز تا جایی که بتواند برای ترمیم وضع موجود در صنعت نشر تلاش می کند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی