کد خبر : 2488
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی : جریان های سیاسی در کشور، با نظارت روحانیون حرکت کنند

لاریجانی : جریان های سیاسی در کشور، با نظارت روحانیون حرکت کنند

شیراز- ایرنا- رییس مجلس شورای  اسلامی  گفت: اگر  جریان ات  سیاسی  با نظارت  روحانیت  حرکت کنند، بسیاری از ناهنجاری و بداخلاقی ها در این بخش نخواهد بود و مردم اقبال و اعتماد بیشتری به احزاب  سیاسی  خواهند داشت .

به گزارش ایرنا دکتر علی لاریجانی چهارشنبه شب در نخستین یادواره عالم ربانی محقق و پژوهشگر معاصر شیخ علی  دوانی  در کازرون افزود: حرکت موثر  سیاسی ون در عرصه  سیاسی  باید با  روحانیت  هم راه  باشد و چرا که  راه  آینده  کشور  در پناه تفکر  روحانیت  شکل می گیرد.
وی ادامه داد:  جریان  های  فکری در جامعه باید بر اساس تفکر  روحانیت  حرکت کنند زیرا موفقیت و رسیدن به سعادت جامعه، در گرو ادامه دادن  راه  علمای دین است.
لاریجانی افزود: ما مخالف روشن فکری نیستیم اما عده ای در لوای روشنفکری می خواهند  روحانیت  را حذف و خودشان را جایگزین کنند.
رییس مجلس شورای  اسلامی  اظهارداشت:  راه  اصیل در حوزه علمیه مسیر  روحانیت  است که  راه  اصیل سیاست نیز همین مسیر است که این مهم باید مورد توجه دولتمردان  کشور  قرار گیرد.
وی اضافه کرد: مخالف فعالیت هیچ حزب  سیاسی  در  کشور  نیستیم بلکه  کشور  نیازمند تشکل  های  منظم، موثر و قابل اعتماد در بخش  سیاسی  است این در حالی است که تاکنون دو حزب اصولگرا و اصلاح طلب، تکیه گاه مناسبی برای رشد  سیاسی  کشور  نبوده اند.
لاریجانی ادامه داد: اگر احزاب  سیاسی  کشور خارج از جناح و گروه بندی بخواهند نگاه ملی داشته باشند باید آن تشکیلات هم راه  روحانیت  و مرجعیت باشد زیرا معتقدیم هدایتگری  جریان  های  سیاسی  باید با  روحانیت  باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از گزارش اخیر سازمان ملل اظهار داشت : سازمان ملل دچار پوچی در دنیا شده و گزارش اخیر دبیرکل این سازمان مملو از حرف های  ناثواب و تهمت بود.
لاریجانی همچنین افزود: امروز  کشور  ما بیش از گذشته با یک  جریان  غرب گرایی وسیع بین المللی و منطقه ای مواجه است به طوری که غرب در این  جریان  سازی به دنبال القای ارزش  های  خود بر جامعه ما است .
وی ادامه داد: در این زمینه هر روز توطئه  های ی متفاوتی از جمله ایجاد گروه  های  تکفیری، مشکلات اقتصادی، حقوق بشر و انرژی هسته ای را  بیان  می کنند.
رییس مجلس شورای  اسلامی  گفت: امروز فشار های ی در عرصه بین المللی بر  کشور  ما وارد می شود که نباید این فشارها را دست کم گرفت.
وی افزود: شرایط کنونی  کشور  نیازمند کاوش در عرصه اقتصاد است.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات مرحوم  علامه  دوانی  بیان  داشت:  علامه  دوانی  ایجاد کننده یک  جریان  فکری موثر بود و خدمات گسترده ای را به جامعه  اسلامی  ارائه کرد .
وی با  بیان  اینکه از جمله ویژگی  های  علامه  دوانی ، نگارش آثار  اسلامی  به زبان ساده و شیرین است که امروز در اختیار جوانان قرار دارد اظهارکرد: انتشار 110 اثر فاخر  اسلامی  از  علامه  دوانی  یک نعمت بزرگ الهی است که حدود 30 اثر دیگر نیز از ایشان موجود است که باید منتشر شود.
لاریجانی اضافه کرد: شجاعت در  بیان  از دیگر ویژگی  های  علامه  دوانی  بود که در شرایط کنونی  کشور  نیازمند رجال علمی هستیم تا شجاعت در حوزه تفکر  اسلامی  وارد شوند.
رئیس مجلس شورای  اسلامی  در ادامه سفر دو روزه خود به استان فارس فردا پنجشنبه در یادواره شهدای غواص و آبی خاکی و غبارروبی حرم حضرت احمدبن موسی(ع) و سیدعلاءالدین حسین(ع) در شیراز شرکت می کند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی