کد خبر : 2480
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تشریح مهمترین اقدامات مجلس در سال 92 :

صیانت از حقوق ملت در مقابل گردن‌کلفتان بین‌المللی/تنظیم بودجه با نگاه حمایتی به تولید

صیانت از حقوق ملت در مقابل گردن‌کلفتان بین‌المللی/تنظیم بودجه با نگاه حمایتی به تولید

رئیس مجلس ضمن آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای همکاران خود، گفت: با پایان یافتن بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و برگزاری 3جلسه علنی در این هفته، مجلس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه دیگر جلسه علنی ندارد.

  علی لاریجانی در نشست علنی امروز دوشنبه 26 اسفندماه مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری 3 جلسه فشرده برای بررسی لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم در مجلس انجام شد و با به پایان رسیدن بررسی این لایحه دیگر مجلس سه شنبه و چهارشنبه مجلس نشست علنی ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لازم است در پایان سال به نکاتی اشاره کنم که از جمله آن این است که در سال گذشته مجلس شورای اسلامی همت بسیار زیادی به خرج داد تا پس از حماسه سیاسی تا نهایت حمایت را از دولت جدید داشته باشد.

لاریجانی افزود: مجلس شورای اسلامی در اولین گام برای حمایت از دولت یازدهم بررسی سوابق و تجربیات وزرای هیات دولت را در دستور کار خود قرار داد از این‌رو با بررسی و کاوش دقیق در مجلس رویکرد حمایتی قوه مقننه در رأی اعتماد به وزرا به طور کامل مشهود بود.

رئیس مجلس تاکید کرد: تایید وزرا و دادن رأی اعتماد به آنان گام مهمی بود که مجلس در راستای کمک به دولت یازدهم برداشت.

نماینده مردم قم در مجلس نهم ادامه داد: رویکرد مجلس در سال 92 به طور کامل در جهت حمایت از منافع کشور بوده است.

لاریجانی گفت: گام بعدی مجلس در سال 92 در مورد لایحه بودجه و بررسی آن بود که وقت بسیاری از مجلس و نمایندگانی که بر روی هم رفته از لایحه بودجه که در موعد مقرر نیز تحویل قوه مقننه شد، با یک رویکرد حمایتی برپایه حمایت از تولید کشور تنظیم شد که این گام بسیار مهمی بود.

وی ادامه داد: البته مجلس کار مهم و مستمر را در طول سال 92 انجام داد که آن صیانت از حقوق ملت به ویژه در مقابل گردن‌کلفتان بین‌المللی که با موضع‌گیری‌های نمایندگان، بیانیه و نطق‌های آنان صورت گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم در پایان ضمن سپاسگزاری از درایت و دقت نظر نمایندگان در سال 92 افزود: می‌دانم که در سال 92 سیاست‌های رهبری معظم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی را نصب‌العین فعالیت‌های خود قرار دادند و از همین پایان سال کمیسیون‌ها فعال شده و در سال آینده فعالیت نمایندگان در همین راستا شکل خواهد گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی آرزوی توفیق و سلامتی برای تمامی نمایندگان کرد و گفت: امید است نمایندگان ما را برای اینکه گاهی مجبور بودیم سخت‌گیری کنیم ببخشند، چرا که دلیل سخت‌گیری‌ها جلو بردن کارها بوده، لذا اگر بدی از ما دیده شده به بزرگی خویش ببخشند که بخشش از بزرگان است. /

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی