کد خبر : 2465
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رسانه ها به پلیس برای ایجاد آرامش در جامعه کمک کنند/آمادگی مجلس برای تصویب قانون در حمایت از آمران به معروف

رسانه ها به پلیس برای ایجاد آرامش در جامعه کمک کنند/آمادگی مجلس برای تصویب قانون در حمایت از آمران به معروف

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش پلیس و تصویب قوانین به تنهایی کافی نخواهد بود،گفت:رسانه ها به پلیس و راهنمایی و رانندگی برای انجام وظایف و ایجاد آرامش روانی در جامعه کمک کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ،علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اعلام این مطلب افزود: کار پلیس باعث ایجاد آرامش روانی و سلامت جامعه می‌شود و بنده امروز برای تشکر از زحمات پلیس در این مرکز حاضر شده‌ام.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین سایر دستگاه ها از جمله هلال احمر، وزارت بهداشت و رسانه های گروهی نقش مهمی را در این زمینه داشته اند و همگی تلاش کردند تا در ایام تعطیل، خدمات آن ها باعث آرامش روانی بیشتر جامعه و سلامت بیشتر آن ها شود.

 وی با بیان این که همه کسانی که در کشور ما زندگی می کنند احتیاج به پشتوانه ای دارند تا در مواقع مشکل، آن قدرت به آن ها کمک کند تا حقشان را بگیرند ،افزود: نیروی انتظامی و پلیس در کشور ما محل اتکای مردم است و هر چقدر امین باشد و کار خود را درست انجام دهند به جایگاه مطلوب خود نزدیک تر شده است.

لاریجانی بیان کرد:در گذشته مشکلاتی در کشور در زمینه برخورد با مجرمین و کسانی که تخلفات رانندگی دارند وجود داشت که پلیس گام های خوبی را در این زمینه برداشت و در سال های گذشته قانون جدیدی را به مجلس ارایه کردند که مدتی در کمیسیون ها بحث و به قانون جدید راهنمایی و رانندگی منجر شد که از معدود قوانینی است که نشان دهنده جهش هایی برای بهبود کار بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: قوانین دیگر این قدر سریع تاثیرات خود را نشان نمی دهد اما در این زمینه ما شاهد تاثیرات مستمر و جهشی آن بودیم ؛این تلاش پلیس و نیروی انتظامی بود که طرح اولیه آن را تدوین کردند و در مجلس مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

وی  خاطر نشان کرد: کار مهمتری که من فکر می کنم پلیس و رسانه های گروهی انجام می دهند همین نقطه ای است که در افکار عمومی به عنوان یک مساله مهم در حال جا افتادن است و این یک خسارت بزرگ برای کشور ما است که ما به خاطر تخلفات رانندگی این مقدار آسیب می پذیریم.

لاریجانی اقدام پلیس راهور را مبنی بر تأکید بر فرهنگ و آموزش‌های فرهنگی به مردم را نکته قابل توجهی برشمرد و گفت: در این مسیر رسانه‌ها هم باید به کمک پلیس بیایند و در همافزایی فرهنگی نقش ایفا کنند.

وی با بیان این که هر کشوری برای خود اولویت‌ها و الزاماتی را ترسیم می‌‌کند که رسانه‌های گروهی در جهت دستیابی به آن اولویت‌ها، فعالیت خود را متمرکز می‌کنندگفت:اگر امروز از بنده درباره اولویت‌ها و الزامات کشور پرسیده شود به طور قطع مسئله اقتصاد، سیاست‌ خارجی و امنیت اجتماعی سه اولویت اصلی کشور خواهند بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حال باید به این موضوع توجه داشته که رسانه‌ها با توجه به این اولویت‌بندی، اطلاع‌رسانی‌های خود را در جهت تحقق این سه هدف تنظیم کنند.

وی به ضرورت توجه به مقوله امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از زیرمجموعه‌های امنیت اجتماعی به طور قطع مسئله تلفات و حوادث جاده‌ای است حالا با پیش‌فرضی که در گذشته به آن اشاره شد می‌‌طلبد که رسانه‌های گروهی در این زمینه ورود بهتری پیدا کرده و پلیس را در جهت کاهش تلفات جاده‌ای یاری کند.

نمانیده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  به فعالیت‌های مستمر و همیشگی پلیس اشاره کرد و گفت: می‌بینیم که پلیس چه در بحث مقابله با متخلفان رانندگی و چه در مقابله با اشرار و برهم‌زنندگان نظم عمومی بسیار جدی عمل می‌کند لذا من خواهش دارم امسال  برخوردشان را با این اشرار خیلی وسیع تری انجام دهد چرا که این موضوع برای جامعه می تواند آرامش روانی ایجاد کند و حرکت توسعه منوط به این هاست.

وی ادامه داد:  اگر کسی شرور بود و نا امنی ایجاد کرد نیروی انتظامی و قوه قضاییه برخورد سریعی داشته باشد چون اثرات این گونه موارد دیده شده و رسانه ها می توانند عامل باز دارنده این گونه رفتار ها را که ناهنجاری ایجاد می کند باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حب‌وبغض‌های سیاسی اولویت‌ کشور نیست ،خاطرنشان کرد:آن چیزی که برای جامعه مضر است  اوقات تلخی هایی است که هیچ ثمری جزی سایش اعصاب عمومی جامعه ندارد مانند کشمکش های سیاسی که در جامعه وجود دارد.  

وی ادامه داد :متأسفانه ما امروز شاهد برخی مشکلات نظیر تورم و بیکاری هستیم که این‌ها موضوعات مهمی است و تا چرخ تولید راه نیفتد نمی‌توانیم آنها را حل کنیم و البته بدانیم که تنها با سر دادن شعار هم این مشکلات مرتفع نخواهد شد.

لاریجانی با بیان این که ما در زمینه زیرساخت‌های جاده‌ای و حمل‌ونقل عمومی ضعف‌هایی داریم که باید رفع این ضعف‌ها در اولویت‌های کاری قرار گیرد گفت:نوع و کیفیت اتومبیل‌ها مهم است و سخت‌گیری ناجا برای بالا بردن کیفیت باید به حساس شدن دولت در نحوه تولید خودروها بینجامد.

 وی افزود: در رقابت در تولید خودرو و افزایش کیفیت باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ما در طول سال‌های گذشته رقابتی بین خودروسازان شاهد نبودیم همچنین یکی از معضلات ما این است که براساس نظر قانون اساسی سازمان استاندارد وابسته به قوه مجریه است و این احساس خطر وجود دارد که این سازمان نتواند کار خود را درست انجام دهد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به مسئولیت خطیر رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی حوادث و معضلات اشاره کرد و گفت: به نظر بنده آن چیزی که اطلاع‌رسانی آن به نفع مردم و کشور نیست کشمکش‌های سیاسی است در حالی که اطلاع‌رسانی در مورد نحوه وقوع برخی جرائم و حوادث برای مردم مؤثر خواهد بود و به آنها کمک می‌کند تا در راه مقابله با آن موفق شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع شهادت طلبه ناهی از منکر اشاره کرد و گفت:‌ در خصوص این فرد اقدامات پزشکی و درمانی انجام شد که مؤثر واقع نشد و ما در مجلس این آمادگی را داریم تا در صورت ارائه پیشنهاد از جانب قوه قضاییه و پلیس برای حمایت هرچه بیشتر از آمران به معروف و ناهیان از منکر قوانین لازم را به تصویب برسانیم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی