کد خبر : 2460
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: پیگیری دولت جدید برای اجرای قانون مایه خوشحالی است

لاریجانی: پیگیری دولت جدید برای اجرای قانون مایه خوشحالی است

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بی قانونی مطمئنا موجب بروز مشکلاتی در کشور شده است اما خوشحالیم که دولت جدید به دنبال اجرای قانون است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، «علی لاریجانی» روز شنبه در دیدار نوروزی با مدیران و کارکنان مجلس شورای اسلامی افزود: پس از اقدامات و حرکت های مجلس و دولت یک سمت گیری روشنی در کشور ایجاد شد که آن هم توجه به مسایل اقتصادی بود زیرا این مساله یکی از موضوعات با اولویت و مهم کشور است.

وی با بیان این که تورم و بیکاری در کشور شرایط نامطلوبی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: نمایندگان این موضوعات را در گذشته هشدار داده بودند اما برخی افراد و دستگاه ها تلقی می کردند که مجلس به دنبال مقابله با دولت است، حال آنکه مجلس شورای اسلامی وظیفه حمایت و دفاع از حقوق ملت را دارد.

رییس مجلس افزود: به علت نبود درک درست در موضوعات اقتصادی به ویژه هدفمند کردن یارانه ها، تولید و اشتغال دچار مشکلات بسیاری شد که اگر بخش های اجرایی به این هشدارها توجه می کردند، هم اکنون شاهد بروز مشکلات در کشور نبودیم.

لاریجانی تصریح کرد: چرا مردم کشوری با دارا بودن فرهنگ فاطمی باید با شرایط سخت زندگی کنند، این موضوع در تراز فرهنگ اسلامی نیست، از طرفی دیگر به طور حتم بی قانونی موجب بروز مشکلات در کشور شده اما هم اکنون خوشحالیم که دولت جدید به دنبال اجرای قانون است.

وی یادآور شد: همچنین اگر قواعد سیاسی براساس قانون انجام شود آرامش در این حوزه و حوزه اقتصادی ایجاد می شود و با این روند شرایط به میل مجریان تغییر نمی کند.** رویکرد دولت به سمت رونق اقتصادی رهنمون شده است

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تلاش های مجلس برای حل مساله اقتصادی و رونق تولید و کسب و کار گفت: تمام تلاش مجلس این است که قوه مجریه در مسیر اصلاحات اقتصادی قرار گیرد که این موضوع را می توانیم در بودجه های سالیانه کشور مشاهده کنیم به طوری که نمایندگان مجلس در بودجه سال های اخیر بر رونق تولید کشور توجه ویژه ای داشته اند.

لاریجانی ادامه داد: این موضوع مبنای عقلایی بود که اگر کشور دارای نقدینگی است، آنرا به سمت تولید ارجاع دهد تا به این وسیله توسعه در کشور محقق شود.

وی تصریح کرد: این مسیر با تصویب قوانین مناسب در مجلس فراهم شده و هم اکنون تمام قوا برای تسهیل فضای کسب و کار متحد هستند زیرا همه از گذشته درس هایی برای تحول در کشور به ویژه در حوزه رونق اقتصادی گرفته اند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: در ماه های گذشته شاهد هستیم که رویکرد دولت به سمت رونق اقتصادی رهنمون شده است.

لاریجانی با اشاره به نامگذاری سال 93 با عنوان اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی و عزم ملی از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: تمرکز فرمایشات ایشان در مشهد مقدس در حوزه اقتصاد بسیار با اهمیت بود.

وی ادامه داد: ایشان فرمودند که «تحول کشور به رونق اقتصادی و تولید داخلی نیازمند است»، تحقق این موضوع هم نیازمند به فهم مشترک و اراده ملی است و قطعا با تغییر مدیریتی در سطوح مختلف انجام نمی شود.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تمام قوانین در دستان دولت باید اجرایی شود و این موضوع مطالبه مجلس است تا زمینه حضور کارآفرینان محقق شود از طرفی دیگر با توجه به میزان بیکاری در کشور اگر زمینه تولید را فراهم نکنیم به طور حتم هیچ راهی برای ایجاد اشتغال نیست.

لاریجانی خاطرنشان کرد: درحال حاضر دستگاه های دولتی مملو از جمعیت بوده و بخش عظیمی از بودجه جاری کشور صرف این امور می شود که قطعا با توجه به این موضوعات باید به بخش های دیگر توجه ویژه شود.

وی افزود: باید از ابزار فرهنگ برای نزدیک کردن اراده ها استفاده کرد تا اقتصاد جهش پیدا کند، زیرا ایران دارای منابع غنی و نیروی انسانی متخصص است از طرفی دیگر امیدوارم امسال سال پرتحرکی برای تولید و حرکت مردمی اقتصاد باشد.

وی همچنین گفت: امیدوارم در سال جدید که در روزهای نخست آن با ایام فاطمیه مصادف بود رایحه مکتب فاطمی (س) موجب منور شدن دلها شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که خوشبختانه اقدامات خوبی در مجلس و در سطح کلان کشور در سال گذشته انجام شد، یادآور شد: از هر دو بعد، کارهای مهمی سامان داده شد که این موضوع موجب پیشرفت کشور است، از این رو سال 92 سال پرکاری برای کشور به ویژه مجلس شورای اسلامی بود.

لاریجانی ادامه داد: در ابتدای سال گذشته رهبر معظم انقلاب از حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی یاد کردند که خوشبختانه مردم با هوشیاری در انتخابات شرکت و حماسه سیاسی را به درستی محقق کردند.

وی تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات در آینده کشور تاثیرگذار بود و حمایت ملت باعث شکوفایی کشور شد، البته این دستاوردها برای کشور و مردم ارزشمند و مطلوب بود اما عده ای از دشمنان در برابر این حرکت ها سنگ اندازی کردند.** قطعنامه پارلمان اروپا کار سخیفی بود

رییس مجلس به تصویب قطعنامه اخیر پارلمان اروپا در زمینه حقوق بشر در ایران اشاره کرد و گفت: این اقدام و اظهار نظر درباره حماسه سیاسی کشور قطعا کار سخیفی بود و این موضوعات نشان از کج فهمی و بد فهمی آنان می دهد.

لاریجانی افزود: از طرفی دیگر شاید هم عده ای آنها را فریب داده باشند، اما نباید این اظهارات نادرست بیان شود.

وی تصریح کرد: این اقدامات به ویژه اقدام اخیر اتحادیه اروپا عجیب نیست، زیرا عده ای از فتنه گران در عرصه بین الملل به دنبال ایجاد آشفتگی هستند. اما این کشورها خواهند دید که راه ناصوابی را طی کرده اند.

رییس مجلس یادآور شد: برخی مطالب مطرح شده درباره حقوق بشر در ایران هم نسنجیده بود.** ارتباط مستمر با کارکنان کار لازم و ضروری است

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش کارکنان مجلس در تحقق دستاوردهای مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان مجلس وظیفه مهمی در تحقق اهداف کلان کشور دارند ولی عقبه کار نمایندگان به کارکنان مجلس برمی گردد.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر خوشبختانه کارکنان مجلس بسیار تلاشگر و نجیب هستند و قطعا تمام دستاوردهای مجلس به تلاش کارکنان برمی گردد از این رو اگر پشتیبانی این افراد نباشد نمایندگان نمی توانند در امور خود موفق شوند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که تلاش کارکنان مجلس برای پویایی کار بسیار موثر است، تصریح کرد: امیدوارم معاونت اجرایی مجلس در جهت فراهم کردن زمینه آرامش روحی کارکنان به ویژه در حوزه مسکن تلاش کند از طرفی دیگر امسال باید تلاش شود تا کارکنان از مسکن برخوردار شوند.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ارتباط مستمر با کارکنان کار لازم و ضروری است، البته در این رابطه راه هایی را در نظر گرفته ایم تا کارکنان نیازهای خود را مطرح و رفع کنند.

وی، یکی دیگر از اهداف و کارهای مهم در سال 93را مساله تنقیح قوانین به ویژه در بخش تولید عنوان کرد و گفت: از این رو بخش های گوناگون مجلس باید معاونت قوانین مجلس را در جهت این امور و بهبود فضای کسب و کار کمک و همراهی کنند تا با همت زیاد مسیر پیش رو طی شود تا با تعامل قوا حماسه اقتصادی محقق شود.

در ابتدای این دیدار علی افراشته معاون اجرایی مجلس توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده در سال 92 به ویژه در حوزه ساماندهی اموال مجلس، ایجاد دفاتر نمایندگان در حوزه های انتخابیه، پرداختی کارکنان، طبقه بندی مشاغل در مجلس، آیین نامه های اداری، رفاهی و اجرایی، امور آ موزشی کارکنان و توسعه فن آوری اطلاعات در مجلس ارایه کرد.

سیام**9103**1336

 

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی