کد خبر : 2451
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیران سازمان تأمین اجتماعی:

نقش تأمین‌اجتماعی در رفع مشکلات جامعه مهم و اساسی است

نقش تأمین‌اجتماعی در رفع مشکلات جامعه مهم و اساسی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل، اعضای هیأت‌مدیره و جمعی از مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی، وجود بخش‌های غیردولتی و خصوصی قدرتمند را نیاز امروز جامعه دانست و افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی نیز به عنوان یک نهاد غیردولتی می‌تواند با اتکا بر سرمایه بیمه‌شدگان و فعالیت اقتصادی مطلوب در جامعه نقش مهمی در رفع دغدغه‌ها و ایجاد رفاه برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران ایفا کند.

علی لاریجانی پس از استماع گزارش مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، رئیس‌هیأت‌مدیره این سازمان و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به دلایل تاریخی مختلفی در آستانه بحران قرار دارد و باید مجلس و دولت به طور جدی در پی حل مسائل این سازمان باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های مطالعاتی مشترک میان سازمان تأمین‌اجتماعی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای‌اسلامی، گفت: پیشنهاد می‌کنم مدیران سازمان با مشارکت مرکز پژوهش‌های مجلس درجهت شناخت دقیق مسائل و مشکلات و یافتن راه‌حل‌های مناسب برای غلبه بر چالش‌های سازمان تأمین‌اجتماعی اقدام کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر آمادگی مجلس برای کمک به سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: گزارشی از فعالیت‌های تأمین اجتماعی و راه‌حل‌های ارتقای خدمات تنظیم و برای آشنایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارایه کنید.

لاریجانی گفت: سازمان تأمین اجتماعی باید با کار تخصصی و بهره‌گیری از سرمایه عظیم اقتصادی و انسانی خود، تحول و جهش مطلوبی در زندگی بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران ایجاد کند.

وی با تقدیر از رویکرد مدیران جدید سازمان تأمین‌اجتماعی در گذر از بنگاه‌داری و مدیریت شرکت‌های کوچک افزود: ایجاد شرکت‌های تخصصی بزرگ و قدرتمند که امکان حضور و فعالیت در کشورهای منطقه را داشته باشند بسیار مهم و راهگشا است.

لاریجانی تصریح کرد: متأسفانه شرکت‌های خصوصی بزرگ در کشور نداریم و این یکی از معضلات است. سازمان تأمین‌اجتماعی هم می‌تواند با ساماندهی شرکت‌ها و مؤسسات مختلف اقتصادی خود، زمینه فعالیت مؤثر و سودآورتر را فراهم تا دستاورد خوبی برای بیمه‌شدگان و جامعه بدست آید.

سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این دیدار با اشاره به نقش این سازمان در زندگی نیمی از جمعیت کشورگفت: سازمان تأمین‌اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه‌ای کشور بیش از 38 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد  ومستمری، درمان وانواع تعهدات کوتاه و بلندمدت از مهمترین خدمات این سازمان است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تغییرات مدیریتی در 8سال گذشته و کسری بودجه 5 هزار و100میلیارد تومانی در سال 92 را از چالش‌های عمده سازمان تأمین‌اجتماعی در زمان حضورش به عنوان مدیرعامل سازمان مطرح کرد و افزود: در سال گذشته با همدلی مدیران وکارکنان توانستیم بدون فروش دارایی های سازمان بودجه 32 هزار میلیاردتومانی سال 92 رامحقق و تعهداتمان را بدون هیچ وقفه ای انجام دهیم.

وی با اشاره به برنامه های عمده این سازمان در سال 92 گفت: برگرداندن قیمت دارو به قیمت‌های سال 91، پوشش بیمه‌ای داروهای نازایی، انجام تعهدات به مستمری‌بگیران بدون یک روز وقفه، لغو سرانه بیمه فرزند چهارم به بعد و پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد از جمله فعالیت‌های شاخص تأمین اجتماعی در سال گذشته بود.

نوربخش با بیان اینکه دوری از حاشیه‌ها، رعایت اخلاق مدیریتی وبرنامه‌ریزی از اولویت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی است، افزود: برای اولین بار بودجه سازمان به میزان 44 هزار میلیارد تومان در اسفندماه  برای تصویب تقدیم هیأت مدیره و هیأت‌امناء شد واز ابتدای سال جاری این سازمان با بودجه وبرنامه اداره می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به بدهی 90 هزار میلیارد تومانی دولت در پایان سال 93 به این سازمان گفت: این سازمان آمادگی ارائه راه‌حل‌های مناسب برای تعدیل بدهی‌های دولت به سازمان را دارد.

نوربخش با بیان اینکه در بخش‌های بیمه، درمان وسرمایه‌گذاری راهبردهای جدیدی اجرا خواهد شد، اظهار داشت: برنامه‌های جدیدی نظیر افزایش حق خواربار وحق مسکن و ساخت مسکن ارزان قیمت برای بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران مدنظر است.

در این دیدار  عباس کبریایی‌زاده رئیس هیأت‌مدیره و  احمد فیاض‌بخش، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی (شستا) نیز گزارشی از عملکرد سازمان و سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی ارائه دادند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی