کد خبر : 244
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

محکومیت شدید حادثه تروریستی کابل/ تروریسم در تباین با ارزشهای اسلامی است

محکومیت شدید حادثه تروریستی کابل/ تروریسم در تباین با ارزشهای اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به فضل هادی مسلم یار رئیس مجلس مشرانو جرگه افغانستان وقوع حادثه تروریستی انتحاری در تظاهرات موسوم به جنبش روشنایی  در کابل که منجر به شهادت و مجروح شدن صدها تن از مردم بیگناه این کشور از جمله شیعیان هزاره گردید را شدیداً محکوم کرد.

متن پیام آقای دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

جناب آقای فضل هادی مسلم یار

رئیس محترم مجلس مشرانو جرگه افغانستان

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دریافت خبر شهادت و مجروح شدن جمع کثیری از مردم بی گناه کشور مسلمان افغانستان که توسط عوامل تروریزم تکفیری در شهر کابل رخ داد موجب تأثر و تألم شدید اینجانب گردید.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام شنیع تروریستی که با هدف ایجاد اختلاف و ناامن سازی افغانستان انجام گرفت، بر این باورم که تروریسم، افراط گرایی و تهدید جان مردم بی گناه همواره و در همه جا غیر قابل قبول و در تباین آشکار با ارزش های دینی واسلامی می باشد.

متأسفانه برخی طرف های حامی تروریزم و عوامل رژیم صهیونیستی در صدد هستند با گسترش ناامنی و انجام عملیات تروریستی به سایر مناطق تاوان تلاش های موثر دولتین عراق و سوریه در مبارزه با تروریزم در منطقه خاورمیانه را از ملت های مسلمان و مظلوم ستانده و به وحدت آنها خدشه وارد سازند.

اینجانب به نیابت از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز همدردی با مردم، دولت و خانواده های شهدای این حادثه تلخ برای جان باختگان رحمت و مغفرت و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می نمایم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

جمهوری اسلامی ایران

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی