کد خبر : 2421
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تقدیر رئیس مجلس از کارکنان قوه مقننه/خانواده رکن اصلی انقلاب اسلامی است

تقدیر رئیس مجلس از کارکنان قوه مقننه/خانواده رکن اصلی انقلاب اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در جمع کارکنان زن مجلس، گفت: فعالیت درست و مثبت کارکنان مجلس نقطه قوتی برای مجلس به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار کارکنان زن مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد دخت نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: در باب این موجود نورانی کتب مقدس فراوانی نوشته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای من افتخاری بزرگی است که در خدمت شما هستم و امیدوارم انفاس قدسی حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگی شما مشمول برکت و آرامش باشد.

‌وی ادامه داد: بر اساس آمار و ارقامی که از فعالیت کارکنان زن مجلس تهیه شده خوشبختانه خانم‌های مجلس در این دوره وضعیت  روبه رشدی دارند.

لاریجانی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت کارکنان زن مجلس، تصریح کرد: فعالیت درست و مثبت کارکنان خانم مجلس نکته‌ بسیار حائز اهمیتی است که نباید از آن غافل شد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه گزارش‌ها ارایه شده از وضعیت تحصیلی کارکنان زن مجلس نشان دهنده رشد علمی این افراد در سطوح علمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم می‌توان از حضور پررنگ زنان در حوزه ‌های مختلف و بخش‌های دیگر مجلس به خوبی استفاده کرد.

وی با یادآوری حدیثی از امام حسن عسگری(ع) مبنی بر اینکه ما ائمه(ع) حجت های خداوند بر مردم هستیم و مادرمان فاطمه(س) حجت خدا بر ما است، گفت: حضرت فاطمه(س) مطهره نامیده شده، حجت خداوند بر امامان(ع) است و شرافت و متانت بر جهانیان دارد.

لاریجانی با تاکید بر لزوم حفظ خانواده و توجه به جایگاه زن، افزود: رکن اصلی جامعه خانواده است و نباید مورد بی‌توجهی قرار بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بر اساس گزارش های موجود 112 خانم در مجلس کار می کنند که 97 نفر آنها رسمی هستند، 5 نفر آنها قراردادی و 10 نفر از آنان نیز به صورت ساعتی کار می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه کارکنان زن مجلس از سطح تحصیلات خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: از 112 نفر کارمند مجلس، 4 نفر مدرک پزشکی و یک نفر دکترای تخصصی، 39 نفر فوق لیسانس، 46 نفر لیسانس، 16 نفر فوق دیپلم و 6 نفر دیپلم هستند.

وی افزود: از نظر شغلی 74 نفر از خانم ها در مشاغل کارشناسی، یک نفر رئیس اداره و 3 نفر هم کارشناس ارشد هستند. البته این نکته درست است که می توان از ظرفیت خانم ها در مشاغل دیگر هم استفاده کرد. توصیه می کنم که از وجود خانم ها در مشاغل دیگر بیشتر استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد درخواست خانم ها مبنی بر استفاده از مرخصی زایمان 9 ماهه گفت: توصیه می کنم قانون در مورد مرخصی زایمان خانم ها اجرا شود.

لاریجانی در خصوص مشکل مسکن کارکنان زن مجلس، گفت: در مورد مسکن نیز خانم‌ها و آقایان تفاوتی ندارند، در تهران نداشتن مسکن برای کارمندان معضل است و امیدوارم از طرف تعاونی مسکن و روش های دیگری چون پرداخت و ام و تسهیلات این مشکل حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان انتخاب به جا و پسندیده ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان روز مادر در کشورمان را چراغ راهی برای هدایت زنان مسلمان خواند.

پایان پیام

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی