کد خبر : 2421
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تقدیر رئیس مجلس از کارکنان قوه مقننه/خانواده رکن اصلی انقلاب اسلامی است

تقدیر رئیس مجلس از کارکنان قوه مقننه/خانواده رکن اصلی انقلاب اسلامی است

رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن در جمع کارکنان زن مجلس، گفت: فعالیت درست و مثبت کارکنان مجلس نقطه قوتی برای مجلس به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار کارکنان زن مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد دخت نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: در باب این موجود نورانی کتب مقدس فراوانی نوشته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای من افتخاری بزرگی است که در خدمت شما هستم و امیدوارم انفاس قدسی حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگی شما مشمول برکت و آرامش باشد.

‌وی ادامه داد: بر اساس آمار و ارقامی که از فعالیت کارکنان زن مجلس تهیه شده خوشبختانه خانم‌های مجلس در این دوره وضعیت  روبه رشدی دارند.

لاریجانی با مثبت ارزیابی کردن فعالیت کارکنان زن مجلس، تصریح کرد: فعالیت درست و مثبت کارکنان خانم مجلس نکته‌ بسیار حائز اهمیتی است که نباید از آن غافل شد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه گزارش‌ها ارایه شده از وضعیت تحصیلی کارکنان زن مجلس نشان دهنده رشد علمی این افراد در سطوح علمی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: به طور حتم می‌توان از حضور پررنگ زنان در حوزه ‌های مختلف و بخش‌های دیگر مجلس به خوبی استفاده کرد.

وی با یادآوری حدیثی از امام حسن عسگری(ع) مبنی بر اینکه ما ائمه(ع) حجت های خداوند بر مردم هستیم و مادرمان فاطمه(س) حجت خدا بر ما است، گفت: حضرت فاطمه(س) مطهره نامیده شده، حجت خداوند بر امامان(ع) است و شرافت و متانت بر جهانیان دارد.

لاریجانی با تاکید بر لزوم حفظ خانواده و توجه به جایگاه زن، افزود: رکن اصلی جامعه خانواده است و نباید مورد بی‌توجهی قرار بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بر اساس گزارش های موجود 112 خانم در مجلس کار می کنند که 97 نفر آنها رسمی هستند، 5 نفر آنها قراردادی و 10 نفر از آنان نیز به صورت ساعتی کار می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه کارکنان زن مجلس از سطح تحصیلات خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: از 112 نفر کارمند مجلس، 4 نفر مدرک پزشکی و یک نفر دکترای تخصصی، 39 نفر فوق لیسانس، 46 نفر لیسانس، 16 نفر فوق دیپلم و 6 نفر دیپلم هستند.

وی افزود: از نظر شغلی 74 نفر از خانم ها در مشاغل کارشناسی، یک نفر رئیس اداره و 3 نفر هم کارشناس ارشد هستند. البته این نکته درست است که می توان از ظرفیت خانم ها در مشاغل دیگر هم استفاده کرد. توصیه می کنم که از وجود خانم ها در مشاغل دیگر بیشتر استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد درخواست خانم ها مبنی بر استفاده از مرخصی زایمان 9 ماهه گفت: توصیه می کنم قانون در مورد مرخصی زایمان خانم ها اجرا شود.

لاریجانی در خصوص مشکل مسکن کارکنان زن مجلس، گفت: در مورد مسکن نیز خانم‌ها و آقایان تفاوتی ندارند، در تهران نداشتن مسکن برای کارمندان معضل است و امیدوارم از طرف تعاونی مسکن و روش های دیگری چون پرداخت و ام و تسهیلات این مشکل حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان انتخاب به جا و پسندیده ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان روز مادر در کشورمان را چراغ راهی برای هدایت زنان مسلمان خواند.

پایان پیام

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی