کد خبر : 241
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم تودیع و معافه ریاست دیوان محاسبات:

فارس: گزارش تخلف مدیران تنها زمانی خاصیت دارد که متخلف در منصب باشد/ سیستم «بر خط» نظارت مدیران را راهنمایی می‌کند

فارس: گزارش تخلف مدیران تنها زمانی خاصیت دارد که متخلف در منصب باشد/ سیستم «بر خط» نظارت مدیران را راهنمایی می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش تخلف زمانی خاصیت دارد که مدیر متخلف بر منصب قرار دارد و پس از آن فقط به درد قوه قضاییه می‌خورد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه 4 مرداد در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه حسابرسی در کشور باید به روز باشد، گفت: وقتی صاحب منصبی در کشور تخلف می‌کند اما پس از اتمام دوره مسئولیتش به آن رسیدگی می‌شود چه خاصیتی بر آن مترتب است؟

وی با تاکید بر اینکه خاصیت گزارش تخلف مدیران مربوط به زمانی که در منصب قرار دارند، اظهار داشت: وقتی مدیری از منصبی کنار رفت گزارش تخلفش دیگر صرفا به درد قوه قضائیه می‌خورد.

لاریجانی سرعت بیشتر کار دیوان محاسبات در رسیدگی به تخلفات را موجب افزایش کیفیت کار برشمرد و گفت: در 4 سالگی ارائه گزارش تفریغ بودجه تذکر داده شد سیستم برخط به وجود آید و به آقای عادل آذر تاکید شود که این جزو اولویت‌های کار شما باشد که این سیستم قدیمی را به روز کنید.

وی از ضرورت در پیش گرفتن استراتژی پیشگیری از سوی دیوان محاسبات سخن گفت و با اشاره به اینکه دیوان نباید صرفا به دنبال متخلف‌گیری باشد، بیان داشت: آموزش مدیران کار درستی است و تجربه 8 سال اخیر نشان می‌دهد که کثیری از تخلفات ناشی از بی‌اطلاعی از قانون است که این نقص را باید با آموزش جبران کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ذکر این نکته که در صورت آماده شدن سیستم برخط می‌توان مدیران را در بزنگاه‌ها راهنمایی کرد، گفت: اینها زمینه‌های پیشگیری از تخلف است.

وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی با تخلفات عامدانه مدیران کشور اظهار داشت: رئیس و دادستان دیوان محاسبات زمینه را برای برخورد «به سامان» ایجاد کند.

لاریجانی هدف از این تدابیر را ایفای نقش جدی دیوان محاسبات در توسعه کشور ذکر کرد و گفت: سرعت توسعه در کشور ما کم است و دیوان نباید ترمزی برای آن باشد. لذا ضمن برخورد شجاعانه با متخلفان نباید شجاعت را از سایر مدیران بگیرد.

وی محافظه‌کاری مدیران را مانعی برای توسعه کشور خواند و با توصیه تؤامان به دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور نسبت به راهنمایی مدیران و انرژی دادن به آنها به موازات جلوگیری از تخلف تصریح کرد: این محافظه‌کاری در میان مدیران کشور، امروز مشهود است.

لاریجانی سیاست مجلس شورای اسلامی را شتاب بخشیدن به روند توسعه کشور خواند و گفت: بخشی از این سیاست از طریق مقابله با فساد و بخشی دیگر از طریق پشت‌گرمی دادن به مدیران تحقق می‌یابد و این اطمینان بخشی به آنان از زبان دیوان محاسبات مؤثر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام رضایت از خدمات امیرحسین رحیمی رئیس سابق دیوان محاسبات بیان داشت: آقای رحیمی با شرافت کار کرد و امین بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان رای قاطع مجلس عادل آذر رئیس جدید دیوان محاسبات را نشانه پشتیبانی مجلس از او در جهت به کار گیری روش‌های روزآمد عنوان کرد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی