کد خبر : 241
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم تودیع و معافه ریاست دیوان محاسبات:

فارس: گزارش تخلف مدیران تنها زمانی خاصیت دارد که متخلف در منصب باشد/ سیستم «بر خط» نظارت مدیران را راهنمایی می‌کند

فارس: گزارش تخلف مدیران تنها زمانی خاصیت دارد که متخلف در منصب باشد/ سیستم «بر خط» نظارت مدیران را راهنمایی می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش تخلف زمانی خاصیت دارد که مدیر متخلف بر منصب قرار دارد و پس از آن فقط به درد قوه قضاییه می‌خورد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه 4 مرداد در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه حسابرسی در کشور باید به روز باشد، گفت: وقتی صاحب منصبی در کشور تخلف می‌کند اما پس از اتمام دوره مسئولیتش به آن رسیدگی می‌شود چه خاصیتی بر آن مترتب است؟

وی با تاکید بر اینکه خاصیت گزارش تخلف مدیران مربوط به زمانی که در منصب قرار دارند، اظهار داشت: وقتی مدیری از منصبی کنار رفت گزارش تخلفش دیگر صرفا به درد قوه قضائیه می‌خورد.

لاریجانی سرعت بیشتر کار دیوان محاسبات در رسیدگی به تخلفات را موجب افزایش کیفیت کار برشمرد و گفت: در 4 سالگی ارائه گزارش تفریغ بودجه تذکر داده شد سیستم برخط به وجود آید و به آقای عادل آذر تاکید شود که این جزو اولویت‌های کار شما باشد که این سیستم قدیمی را به روز کنید.

وی از ضرورت در پیش گرفتن استراتژی پیشگیری از سوی دیوان محاسبات سخن گفت و با اشاره به اینکه دیوان نباید صرفا به دنبال متخلف‌گیری باشد، بیان داشت: آموزش مدیران کار درستی است و تجربه 8 سال اخیر نشان می‌دهد که کثیری از تخلفات ناشی از بی‌اطلاعی از قانون است که این نقص را باید با آموزش جبران کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ذکر این نکته که در صورت آماده شدن سیستم برخط می‌توان مدیران را در بزنگاه‌ها راهنمایی کرد، گفت: اینها زمینه‌های پیشگیری از تخلف است.

وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی با تخلفات عامدانه مدیران کشور اظهار داشت: رئیس و دادستان دیوان محاسبات زمینه را برای برخورد «به سامان» ایجاد کند.

لاریجانی هدف از این تدابیر را ایفای نقش جدی دیوان محاسبات در توسعه کشور ذکر کرد و گفت: سرعت توسعه در کشور ما کم است و دیوان نباید ترمزی برای آن باشد. لذا ضمن برخورد شجاعانه با متخلفان نباید شجاعت را از سایر مدیران بگیرد.

وی محافظه‌کاری مدیران را مانعی برای توسعه کشور خواند و با توصیه تؤامان به دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور نسبت به راهنمایی مدیران و انرژی دادن به آنها به موازات جلوگیری از تخلف تصریح کرد: این محافظه‌کاری در میان مدیران کشور، امروز مشهود است.

لاریجانی سیاست مجلس شورای اسلامی را شتاب بخشیدن به روند توسعه کشور خواند و گفت: بخشی از این سیاست از طریق مقابله با فساد و بخشی دیگر از طریق پشت‌گرمی دادن به مدیران تحقق می‌یابد و این اطمینان بخشی به آنان از زبان دیوان محاسبات مؤثر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام رضایت از خدمات امیرحسین رحیمی رئیس سابق دیوان محاسبات بیان داشت: آقای رحیمی با شرافت کار کرد و امین بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پایان رای قاطع مجلس عادل آذر رئیس جدید دیوان محاسبات را نشانه پشتیبانی مجلس از او در جهت به کار گیری روش‌های روزآمد عنوان کرد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی