کد خبر : 2401
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: با بدهکاران بانکی برخورد شود

لاریجانی: با بدهکاران بانکی برخورد شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعدد پروژه های نیمه تمام در کشور گفت: برای تامین اعتبار اجرای پروژه های نیمه تمام نباید به دولت امید داشت بلکه باید از ظرفیت بخش خصوصی برای اتمام این پروژه ها استفاده کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر به شهرستان طبس با حضور در جمع مسئولان این شهر بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی برای حل مشکلات استان تاکید کرد.

وی گفت: برای ساخت  بیمارستانهای این منطقه سرمایه گذاری شده اما به دلیل کمبود اعتبار، خرید تجهیزات و تامین نیرو انجام نشده و بیمارستانها به بهره برداری نرسیده اند حال اگر این پروژه ها به بخش خصوصی سپرده شود کارها سریعتر انجام خواهد شد.

رئیس مجلس اظهار داشت: در قانون بودجه اجازه داده ایم که سهام بیمارستانها به مردم یا پزشکان واگذار شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در تکمیل پروژه ها  از ابتکارات استفاده شود تا قدرت مانور و حضور مردم افزایش یابد گفت: از مهمترین ظرفیت های این منطقه و کشور ما حوزه معدن است که متاسفانه بویژه در این استان خوب استفاده نشده است.

لاریجانی با بیان اینکه نباید با امید تامین اعتبار از سوی دولت برای اجرای این پروژه ها بود ادامه داد: باید از ظرفیت های قانون بودجه  و برنامه پنجم توسعه در راستای حضور بخش خصوصی برای بهره برداری از معادن و اتمام پروژه های نیمه تمام استفاده کرد.

وی معوقات بانکی را از مشکلات مهم کشور خواند و خاطرنشان کرد: دو نوع معوقات بانکی وجود دارد اول افرادی که پول گرفته اند اما در راه درست هزینه نکرده اند که در این رابطه باید مسئولان و قوه قضائیه با این افراد برخورد کنند اما بعضی از معوقات بانکی مربوط به تولید کنندگان است که به علت تلاطمات اقتصادی دچار مشکل شده و نیاز به اعتبارات دارند.

رئیس مجلس گفت: بر اساس قانون باید جرایم دیرکرد این افراد بخشیده شود و معوقاتشان در 5 سال تقسیط شود تا زمینه رشد تولید فراهم گردد.

لاریجانی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید از سوی مسئولان استان تصریح کرد: استاندار باید بدنبال تبدیل ظرفیت های بالقوه به بالفعل باشد و حوزه هایی که به تولید کمک می کند باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم قم گفت: بر اساس بررسی ها تاکنون حدود 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در کشور کلنگ زده شده که تنها می توان 20 تا 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ادامه این پروژه ها تامین کرد. بنابراین برای اتمام این پروژه ها نیازمند چندین سال زمان هستیم.

وی افزود: با این روند تکمیل پروژه ها حتی در صورت اتمام آنها ، پروژه ها فرسوده می شوند.

لاریجانی تاکید کرد: باید از ظرفیت های قانونی واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی استفاده از ظرفیت بازار افغانستان با اجرای پروژه های راه و همچنین استفاده از تکنولوژی آبیاری تحت فشار به عنوان راهکارهای حل مشکلات شهرستان طبس نام برد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی