کد خبر : 24
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دیوان محاسبات:

دیوان محاسبات زمینه را برای تحقق مبارزه با فساد اداری فراهم کند

دیوان محاسبات زمینه را برای تحقق مبارزه با فساد اداری فراهم کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دیوان محاسبات زمینه را برای تحقق مبارزه با فساد اداری فراهم کند، گفت: سرعت توسعه در کشور در حال حاضر بسیار کم است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه 4 مردادماه) در مراسم تکریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید دیوان محاسبات، گفت: دیوان محاسبات یک نهاد مورد اعتماد در حسابرسی کشور است.  قبلا در دیوان اشکالاتی موجود بوده که در حال حاضر باید سعی شود تا سیر تکاملی جدید این اشکالات برطرف شود.

وی افزود: وقوف ما به حسابها باید به روز شود. تخلفات صاحب‌‌منصبهایی که از قبل در پست خود بوده‌اند و بعد از آن از طریق دیوان محاسبات به مجلس اطلاع‌رسانی شده‌اند، حساسیت خاصی را ایجاد نمی‌کند، زیرا اطلاع‌رسانی لازم است که در زمانی انجام شود که صاحب‌منصب در پست خود باقی است، بنابراین وقتی آن متخلف از منصب کناره‌گیری کرد، آن وقت دستگاه قضایی باید برخورد کند.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه باید در برخورد با متخلفین سرعت را اولویت کار قرار داد، گفت: سرعت در کار کیفیت و التزام‌بخشی را بالا می‌برد. تفریغ بودجه یکی از موارد خوبی بود که به سرعت انجام شد. باید در دیوان محاسبات سیستم برخط به روز و عملیاتی شود که سخت‌افزارهای آن از سوی مجلس تهیه شده است.

لاریجانی با بیان اولویتهای کاری دیوان محاسبات در دوره جدید، افزود: سیستم برخط یک نوع سیستم اشرافیتی بر حقوقهای مدیران و کارکنان است که لازم بوده این سیستم سریعا توسط دیوان محاسبات عملیاتی شود. سیاست دیوان محاسبات باید پیشگیری از جرم باشد، نه اینکه دنبال متخلف بگردد و با آن برخورد کند.

وی با تأکید بر اینکه مدیران دیوان محاسبات باید هرازگاهی آموزشهای لازم را ببینند، تصریح کرد: در حال حاضر نیاز است مدیران دیوان محاسبات آموزشهای ویژه و لازم را در این نهاد نظارتی ببیند و تلاش شود که آموزش مدیران بنابر شرایط قانونگذاری کشور اقدام شود.

رئیس مجلس اظهار کرد: با تخلفاتی که عاملا و عامدا انجام می‌شود، باید برخورد جدی صورت گیرد؛ دیوان محاسبات زمینه را برای تحقق مبارزه با فساد اداری فراهم کند.

لاریجانی با بیان اینکه دیوان محاسبات نقش به‌سزایی در توسعه کشور دارد، افزود: سرعت توسعه در کشور در حال حاضر بسیار کم است، بنابراین دیوان محاسبات باید در نظارت و حسابرسی ترمز نداشته باشد، البته لازم است با متخلفان حقوقهای نجومی بدون اغماض برخورد لازم صورت گیرد.

وی اضافه کرد: حرکت کشور با گامهای بلند و انسانهای شجاع موفق خواهد بود و با افراد محافظه‌کار نمی‌شود در توسعه و پیشرفت کشور گام جدی برداشت.

رئیس مجلس بیان کرد: در کنار برخورد با مدیران متخلف دیوان محاسبات باید انرژی و آرامش را هم به مدیران پاک‌دست بدهد و روند توسعه را با شتاب پیش ببرد. حمایت از مدیران لایق کشور نکته‌ای ضروری است که باید این اطمینان برای مدیران تحقق یابد.

لاریجانی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: از خدمات آقای رحیمی احساس رضایت دارم، زیرا وی فردی پرتلاش و امین در دیوان محاسبات بود و امید است که آقای عادل آذر هم این مسیر را با توجه به سوابق خوب و خوشنام خود، پیش ببرد.

انتهای پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

،

دیوان محاسبات

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی