کد خبر : 2368
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تأکید مراجع تقلید بر رسیدگی مشکلات معیشتی مردم

تأکید مراجع تقلید بر رسیدگی مشکلات معیشتی مردم

 دکتر علی لاریجانی شامگاه یکشنبه در قم با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی دیدار و گفتگو کرد و گزارشی از وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور را ارائه نمود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدارها با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته ای، گزارشی از روند مذاکرات ارائه کرد و گفت: در مسیر مذاکرات چالشهایی وجود دارد ولی تلاش می شود به راه حل های درستی نزدیک شویم.
مجلس پیگیر مشکلات اقتصادی کشور است
لاریجانی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اجرای مرحله دوم هدفمندی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وزرای اقتصاد، کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت به مجلس آمدند و گزارش هایی از اقدامات انجام شده ارائه کردند که نشان می داد تلاش می شود در زمینه اقتصاد مقاومتی گام هایی برداشته شود.
وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی پیگیر مشکلات اقتصادی کشور است تا شرایط رکود اقتصادی کشور برطرف شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی به تلاش دولت و مجلس در زمینه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت در زمینه بهداشت و درمان 10 هزار میلیارد تومان اختصاص دادند تا قدم های مؤثرتری برداشته شود.
نگرانی از برخی جریان های اختلاف انداز در کشور
دکتر لاریجانی در این دیدارها با اشاره به نگرانی از برخی جریان های اختلاف انداز در کشور گفت: همگان باید سعی کنند مسائل اختلافی در جامعه مطرح نشود و از موضوعاتی که باعث تشتت می شود جلوگیری گردد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این دیدارها گزارشی نیز از وضعیت استان قم ارائه کرد و یادآور شد قرارداد نهایی احداث قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان و قطار سریع السیر قم - مشهد در حال تدوین است.
وظیفه خود می دانیم از دولت حمایت کنیم
آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز در این دیدار ضمن تأکید بر توجه مسئولان به مسائل فرهنگی تصریح کرد: ما وظیفه خود می دانیم از دولت حمایت کنیم.
وی تأکید کرد: با بیان اینکه به مسائل اقتصادی و فرهنگی باید اهتمام ورزیده شود و مسئولان جدیت بیشتری در این زمینه از خود نشان دهند.
این مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم پرهیز از فشار سنگین مشکلات اقتصادی بر روی دوش مردم، ابراز داشت: مسئولان با برنامه ریزی و اقدامات مناسب خود رکود تولید کشور را برطرف کنند.
وی همچنین بر مسئله نظارت دقیق به مسائل فرهنگی و نشر کتاب تاکید کرد.
مسئولان به وضعیت تورم و گرانی توجه کنند
آیت الله العظمی نوری همدانی نیز با تأکید بر اهمیت مشکلات اقتصادی جامعه خواستار توجه بیشتر دولت و مسؤلان به وضعیت تورم و گرانی در جامعه شد.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی هم تأکید کرد: دولت و مجلس باید توجه بیشتر به مسائل اسلامی و گسترش فرهنگ اسلامی در همه شئون جامعه اسلامی داشته باشند.
این استاد برجسته حوزه همچنین خواستار بهبود وضعیت تولید در کشور شد.


 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

  ایران برای حل مناقشه قره باغ تمام تلاش خود را می‌کند/ ضرورت استفاده از ظرفیت منطقه تجاری ارمنستان پس از بازگشایی

  آمریکا بذل و بخشش کشورهای منطقه را با ذبح آرمان های عربی و اسلامی پاسخ داد

  انتقاد دکتر لاریجانی از عدم همکاری اقتصادی انگلیس پس از برجام/ راه حل مشکلات منطقه را سیاسی و از طریق مذاکره می دانیم

  روسیه فرصت سرمایه گذاری در پروژه دسترسی راه آهن به آب های آزاد را دارد

  تشکیل کارگروه مشترک با هدف توسعه روابط اقتصادی بین پارلمان ایران و روسیه/ تاکید بر مبارزه همه جانبه با قاچاق مواد مخدر

  مبادله افسران اطلاعاتی بین ایران و روسیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر/ ناتو در افغانستان ناکارآمد عمل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی