کد خبر : 2368
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تأکید مراجع تقلید بر رسیدگی مشکلات معیشتی مردم

تأکید مراجع تقلید بر رسیدگی مشکلات معیشتی مردم

 دکتر علی لاریجانی شامگاه یکشنبه در قم با حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری همدانی دیدار و گفتگو کرد و گزارشی از وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور را ارائه نمود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدارها با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته ای، گزارشی از روند مذاکرات ارائه کرد و گفت: در مسیر مذاکرات چالشهایی وجود دارد ولی تلاش می شود به راه حل های درستی نزدیک شویم.
مجلس پیگیر مشکلات اقتصادی کشور است
لاریجانی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اجرای مرحله دوم هدفمندی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وزرای اقتصاد، کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت به مجلس آمدند و گزارش هایی از اقدامات انجام شده ارائه کردند که نشان می داد تلاش می شود در زمینه اقتصاد مقاومتی گام هایی برداشته شود.
وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی پیگیر مشکلات اقتصادی کشور است تا شرایط رکود اقتصادی کشور برطرف شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی به تلاش دولت و مجلس در زمینه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: مجلس و دولت در زمینه بهداشت و درمان 10 هزار میلیارد تومان اختصاص دادند تا قدم های مؤثرتری برداشته شود.
نگرانی از برخی جریان های اختلاف انداز در کشور
دکتر لاریجانی در این دیدارها با اشاره به نگرانی از برخی جریان های اختلاف انداز در کشور گفت: همگان باید سعی کنند مسائل اختلافی در جامعه مطرح نشود و از موضوعاتی که باعث تشتت می شود جلوگیری گردد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این دیدارها گزارشی نیز از وضعیت استان قم ارائه کرد و یادآور شد قرارداد نهایی احداث قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان و قطار سریع السیر قم - مشهد در حال تدوین است.
وظیفه خود می دانیم از دولت حمایت کنیم
آیت الله العظمی مکارم شیرازی نیز در این دیدار ضمن تأکید بر توجه مسئولان به مسائل فرهنگی تصریح کرد: ما وظیفه خود می دانیم از دولت حمایت کنیم.
وی تأکید کرد: با بیان اینکه به مسائل اقتصادی و فرهنگی باید اهتمام ورزیده شود و مسئولان جدیت بیشتری در این زمینه از خود نشان دهند.
این مرجع تقلید شیعیان با تاکید بر لزوم پرهیز از فشار سنگین مشکلات اقتصادی بر روی دوش مردم، ابراز داشت: مسئولان با برنامه ریزی و اقدامات مناسب خود رکود تولید کشور را برطرف کنند.
وی همچنین بر مسئله نظارت دقیق به مسائل فرهنگی و نشر کتاب تاکید کرد.
مسئولان به وضعیت تورم و گرانی توجه کنند
آیت الله العظمی نوری همدانی نیز با تأکید بر اهمیت مشکلات اقتصادی جامعه خواستار توجه بیشتر دولت و مسؤلان به وضعیت تورم و گرانی در جامعه شد.
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی هم تأکید کرد: دولت و مجلس باید توجه بیشتر به مسائل اسلامی و گسترش فرهنگ اسلامی در همه شئون جامعه اسلامی داشته باشند.
این استاد برجسته حوزه همچنین خواستار بهبود وضعیت تولید در کشور شد.


 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی