کد خبر : 2362
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: موانع رونق تولید باید برطرف شود

لاریجانی: موانع رونق تولید باید برطرف شود

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گفت: موانع رونق تولید در جامعه باید توسط مسوولان برطرف شود.

به گزارش ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ دوشنبه شب در مراسم بهره برداری از فاز نخست بوستان جوان در قم افزود: همه مدیران و مسوولان اجرایی به ویژه بانک های عامل باید با توجه به شرایط و پیچیدگی ها، مجاهدانه وارد عمل شده و زمینه رونق تولید در کشور را فراهم کنند.

وی برضرورت مشارکت و همدلی مسوولان برای دستیابی به توسعه و پیشرفت تاکید کرد و گفت: مردم و مراجع تقلید در شهر مقدس قم همواره نسبت به عدم توسعه یافتگی و عدم توجه به عمران و آبادانی درقم گله مند بودند، اما دردولت نهم و دهم چند گام برای برطرف کردن این معضلات و برآورده ساختن توقع به حق مردم برداشته شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همواره یکی از مهمترین مشکلات در استان از گذشته های دور، مشکل شوری آب بوده است، اظهار داشت: بحمدالله با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی طرح انتقال آب از سرشاخه های دز با اعتباری 230 میلیون یورو انجام شد که با تکمیل سد کوچری در مسیر انتقال آب، این معضل به طور کامل برطرف می شود.

وی یکی دیگر از پروژه های مهم عمران شهری درقم را مسیر حرم ـ جمکران عنوان کرد و افزود: پس از بهره برداری از این پروژه، ظرفیت های خوبی در قم ایجاد شده است و مسوولان استان باید برای صنعتی شدن و توسعه توریسم مذهبی در استان برنامه ریزی و تلاش نمایند.

لاریجانی با بیان اینکه امیدواریم پروژه قطار سریع السیر اصفهان ـ قم ـ تهران نیز با توافق بعمل آمده با سرمایه گذاری چینی ها هرچه سریعتر اجرا و آماده بهره برداری شود، خاطر نشان کرد: اجرای پروژه مترو نیز با توجه به افزایش چشمگیر جمعیت و حضور میلیونی زائران در شهر مقدس قم در جهت رفع مشکلات ترافیکی و آسایش شهروندان نقش بسزایی دارد.

بوستان جوان در زمینی به وسعت 75 هکتار در کمربندی امام علی(ع) پیش از سه راهی خرمشهر (تقاطع شهید کلانتری) و در منطقه دو شهرداری قم واقع شده است و در فاز نخست این مجموعه، امکانات فرهنگی، تفریحی و ورزشی و همچنین دریاچه مصنوعی با مساحت 330 هزار مترمربع تعبیه شده است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی