کد خبر : 2361
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

گزارش دیدارهای دکتر لاریجانی با علما و مراجع عظام تقلید

گزارش دیدارهای دکتر لاریجانی با علما و مراجع عظام تقلید

رئیس مجلس شورای اسلامی طی سفر دو روزه خود به قم با برخی علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی طی سفر دو روزه خود به قم با آیات عظام مراجع عالیقدر دیدار و گفت و گو کرد.

دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی

نماینده مردم قم روز گذشته (یکشنبه 7 اردیبهشت) با آیات عظام آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله نوری همدانی ملاقات کرد.

لاریجانی در دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به تورم و رکود در تولید مطالبی را درباره رفع رکود اقتصادی و پیشرفت تولید ارائه کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گزارشی از روند مذاکرات هسته‌ای ارائه داد و گفت: البته چالش‌هایی در این راستا وجود دارد که باید تلاش کرد تا به راه حل درستی دست یابیم.

لاریجانی در بخش دیگری از اظهاراتش با تأکید بر اهمیت بخش بهداشت و درمان گفت: مجلس و دولت بودجه مناسبی برای این بخش تعیین کرده و گام‌های مؤثری نیز در این راستا برداشته شده که امید است به نتیجه برسیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره مسائل منطقه‌ای مانند تحولات سوریه و عراق شرایط را تبیین کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید نیز در مورد اهمیت مسائل اسلامی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی،‌ فرهنگی و گسترش فرهنگ اسلامی و اقدامات مجلس و دولت در این راستا مسائلی را مطرح کرد و همچنین رهنمودهایی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و بهبود شرایط پولی ارائه کرد.

 

دیدار با آیت الله مکارم شیرازی

پس از این دیدار دکتر لاریجانی به مدرسه علمیه امام سجاد (ع) رفت و با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید ملاقات کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: گرچه مذاکرات سخت و دارای چالش‌هایی است اما تیم مذاکره کننده ایرانی در جهت رسیدن به یک راه حل مناسب تلاش می‌کنند.

وی درباره تورم و رکود اقتصادی نیز گفت: دولت و مجلس در جهت رفع این مشکلات تلاش می‌کنند.

لاریجانی درباره مسائل فرهنگی نیز تصریح کرد: مسؤلین فرهنگی کشور باید دغدغه مراجع عظام در حوزه فرهنگی را جدی بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره آخرین وضعیت پروژه قطار سریع السیر تهران – قم - اصفهان و قطار سریع السیر قم مشهد گفت: اقدامات لازم در این راستا انجام شده که امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه‌ها هرچه سریعتر آغاز شود.

آیت الله مکارم شیرازی نیز با بیان اینکه مسائل اقتصادی و فرهنگی بسیار مهم است گفت: ما همه وظیفه خود می‌دانیم از دولت حمایت کنیم و مسؤلان نیز باید برای حل مسائل اقتصادی و فرهنگی جدیت لازم را داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: خروج از رکود در تولید به منظور کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم بسیار پر اهمیت است. 

 

دیدار با آیت الله نوری همدانی

پس از این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، با حضور در دفتر آیت الله نوری همدانی ضمن ارائه گزارشی از روند مذاکرات هسته ای، گفت: در مسیر مزاکرات هسته ای چالش هایی وجود دارد اما در جهت رسیدن به یک راه حل مناسب تلاش می شود.

لاریجانی درباره مسائل اقتصادی و هدفمندی یارانه ها نیز خطاب به آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: در این راستا وزرای اقتصاد، صنعت و  کشاورزی با حضور در مجلس شورای اسلامی گزارشاتی از اقدامات خود ارائه دادند که تلاش می شود در زمینه اقتصادی مقامتی گام هایی برداشته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس پیگیر موضوع است تا کشور از شرایط رکودی خارج شود، افزود: همگان باید سعی کنیم تا مسائلی که منجر به اختلاف در جامعه می شود مطرح نشود و از موضوعاتی که باعث تشتت می شود نیز پرهیز کنیم.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت بودجه بهداشت و درمان نیز افزود: در این راستا 10 هزار میلیارد تومان برای بخش درمان در بودجه 93 تصویب شد و امیدواریم در زمینه بهداشت و درمان و سلامت جامعه در سال 93 گام های اصولی برداشته شود.

لاریجانی همچنین درباره آخرین وضعیت پروژه های قطار سریع السیر تهران، قم، اصفهان و قطار سریع السیر قم- مشهد گفت: این طرح ها در مرحله تدوین قرارداد هستند.

در این دیدار آیت الله نوری همدانی نیز ضمن ارائه مطالبی در حوزه گرانی و تورم، نسبت به حل مشکلات اقتصادی جامعه تاکید کرد.

 

دیدار با آیت الله موسوی اردبیلی

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای خود با حضرات آیات عظام مراجع عالیقدر امروز (دوشنبه 8 اردیبهشت) با حضور در دفتر آیت الله موسوی اردبیلی به بیان گزارشی درباره وضعیت کنونی مذاکرات هسته‌ای و وضعیت اقتصاد کشور پرداخت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 روند قابل قبولی دارد، گفت: تیم مذاکره کننده باید با تدبیر و تلاش در گام نهایی حقوق هسته ای را حفظ کند.

وی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور، افزود: مشکل اصلی اقتصاد کشور رکود است و تا کشور از این حالت خارج نشود مشکلات حل نمی شود.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: مجلس هم پیگیر این موضوع است و وزرای مربوطه در مسائل اقتصادی و سیاسی با مجلس روابط منطقی و مثبتی دارند البته در مجلس نیز در این رابطه نظرات مختلفی مطرح می شود.

لاریجانی با اشاره به وضعیت معوقات بانکی، گفت: نسبت به معوقات بانکی باید تدبیر لازم انجام شود و آنچه مربوط به کارخانجات و بنگاه‌های تولیدی است اقدام مناسب صورت گیرد تا کشور از رکود خارج شود و شاهد رونق تولید باشیم.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی در کشور، تصریح کرد: امروز در روستاها کمبود مبلغ داریم که در همین راستا مراجع عظام باید تدبیری بیاندیشند.

رئیس مجلس همچنین توضیحاتی را درباره مسائل منطقه ای ارائه کرد.

آیت الله موسوی اردبیلی نیز در این دیدار مطالبی را در جهت حل مشکل مردم بیان کردند.

 

دیدار با آیت الله سبحانی

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با حضور در دفتر حضرت آیت الله العظمی سبحانی از مراجع عظام تقلید با ایشان دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گفت: دولت در صدد ایجاد تحرک بر اقتصاد کشور است.‌

لاریجانی، با اشاره به موضوعات فرهنگی و دینی در کشور، تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال به نام سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده باید براساس نیاز جامعه اقدامات لازم صورت گیرد.

آیت الله سبحانی با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: مذاکرات رو به جلو است و باید تلاش کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

این مرجع بزرگوار تقلید، با بیان اینکه تولید کشور باید رونق پیدا کند، افزود: باید امور اقتصادی را به دست مردم بسپاریم،به طور مثال باید تولید نساجی و کفش را در این راستا تقویت کرد.

آیت الله سبحانی افزود: بالاخره دولت، دولت تدبیر است و توقع می رود موضوعات اقتصادی در کشور به طور کامل حل شود.

 

دیدار با آیت الله وحید خراسانی

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه‌های دیدارهای خود با مراجع بزرگوار تقلید در شهر مقدس قم، با حضور در دفتر آیت الله وحید خراسانی از مراجع عظام تقلید نیز با ایشان دیدار و گفت و گو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی  در این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته ای ،گفت: در مورد موضوع هسته ای حرکت رو به جلو است و امید است تیم مذاکره کننده با تدبیر پیش بروند و به یک نتیجه مطلوبی برسند.

وی با اشاره به مسائل منطقه ای نیز تصریح کرد: همگان به این نتیجه رسیده اند که باید از خونریزی ها جلوگیری شود و بی جهت جان انسان ها از بین نرود و امید است منطقه به یک ثبات برسد و مسلمانان در آسایش زندگی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری مسائل فرهنگی و دینی مردم، افزود: آقایان، مراجع و علما در این زمینه رهنمود بفرمایند که در سال اقتصاد و فرهنگ نیاز دینی و فرهنگی مردم در کشور تأمین شود.

آیت الله وحید خراسانی نسبت به اعتقادات دینی مردم رهنمودهایی داشت و گفت: آمادگی کامل داریم در این جهت کمک کنیم و برای مسئولین کشور آرزوی موفقیت می کنیم.

 

دیدار با آیت الله سید جعفر کریمی

رئیس مجلس شورای امروز (دوشنبه 8 اردیبهشت) در ادامه دیدار با مراجع عظام تقلید و علما با حضور در بیت آیت الله سید جعفر کریمی با این استاد حوزه علمیه نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

عیادت رئیس مجلس از آیت الله انصاری شیرازی و آیت الله شب زنده‌دار

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با حضور در بیوت آیت الله یحیی انصاری شیرازی و آیت الله حسین شب زنده‌دار از ایشان عیادت کرد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی