کد خبر : 2344
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: مردم فردو تجلی و تجسم آرمان خواهی ملت ایران هستند

لاریجانی: مردم فردو تجلی و تجسم آرمان خواهی ملت ایران هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه فردو به دلیل داشتن آمار بیشترین تعداد شهدا در بین روستاهای ایران برای همیشه در تاریخ ملت ایران جاودان باقی می ماند گفت: مردم متعهد و شریف فردو تجلی و تجسم آرمان خواهی ملت ایران می باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت متن پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به یادوارده گرامیداشت 104 شهید و سه جاویدالاثر روستای فردو قم به شرح زیر است:

                                                        بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام شایسته تکریم و معرفی شهدای منطقه فردو گام مهمی در بازخوانی و رمزگشایی از انگیزه های معنوی و الهی آنان در گام نهادن در مسیر الی الله است.

شرافت و عزت کشور مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهدا می باشد که برگزاری یادواره های شهدا توفیق بزرگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و چه پر معنا گفته شده است. شهدا، شاهد بر باطن و حقیقت عالم اند و هم آنان اند که به دیگران حیات می بخشند.

مردم متدین و خداشناس مردم فردو که مفتخر به مجاورت حضرت معصومه (س) و بارگاه زائران وعاشقان به اهل بیت و خاندان عصمت و طهارت می باشند به حق از هیچ تلاشی در جهت پاسدری از شعائر دینی و ارزش های انقلاب و نظام دریغ نداشته اند که از این منظر نیز دارای اعتبار می باشند.

اشتهار مقبولیت منطقه فردو به دلیل موقعیت مکانی و جغرافیایی آن نیست بلکه به دلیل داشتن بالاتر آمار تعداد شهدا در بین روستاهای ایران می باشد که باعث می شود تا این منطقه برای همیشه در تاریخ این ملت جاودان باقی بماند.

مردم این منطقه شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده اند که در میان آنان نام سرداران و فرماندهان برجسته ای به چشم می خورد که در واقع مردم متعهد و شریف فردو تجلی و تجسم آرمان خواهی ایران می باشند.

شهدا رویاها و آرمانهای صادقانه ای داشته اند که سروجان خویش را در راه آن نثار کرده اند تا آنچه از سعادت و نیکبختی در نظر خداوند طلب می کردند به آن دست یابند و سرافرازی دنیا و آخرت را به دست بیاورند.

برگزاری مراسم یادواره گرامیداشت 114 شهید و 3 جاوید الاثر روستای فردو از سوی دست اندرکاران و دوستداران راه شهدا را ارج نهاده و امیدوارم همه ما بتوانیم در مسیر زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهیدان بزرگوار به وظیفه دینی و میهنی خویش با تمام توان عمل کنیم.

توفیق همه عزیزان را در خدمت به آرمان های شهدا و ایثارگران از خداوند متعال مسئلت می کنم./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی