کد خبر : 2339
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

توجه خاصی در مجلس و در قانون برنامه و هم در بودجه به هلال احمر شده است

توجه خاصی در مجلس و در قانون برنامه و هم در بودجه به هلال احمر شده است

به گزارش حوزه مجلس «خبرگزاری دانشجو»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز از نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر که به مناسبت هفته هلال احمر در محل دائمی نمایشگاه های پارلمان برپا شده بود، بازدید کرد.
لاریجانی پس از بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم تا هم جناب آقای فرهادی و دوستانشان به مجلس آمدند و گزارشی از فعالیت های هلال احمر ارائه کردند و هم نمایشگاهی ترتیب دادند که بخشی از خدمات متنوع هلال احمر را در معرض دید علاقمندان قرار داد.
وی هلال احمر را یک نهاد مردمی دانست و گفت: هلال احمر شاخ و برگ های زیادی دارد، مخصوصا تلاشی که برای استفاده از جوانان در جهت خدمات رسانی آن هم در شرایط سخت داشتند کار ارزشمندی است.
رئیس مجلس خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه بخش های مختلفی از خدمات هلال احمر در خشکی، دریا و حوادث مختلف نشان داده شده و در کنار آن فعالیت ها و تولیدات دیگر هلال احمر در زمینه دارو و دیگر امکانات را نشان دادند که تشکر می کنیم.
لاریجانی اضافه کرد: فکر می کنم نمایندگان هم اگر فرصت بازدید از این نمایشگاه را داشته باشند، دید خوبی نسبت به تنوع کار هلال احمر به آنها خواهد داد.
وی درباره کمک هایی که مجلس می تواند به هلال احمر کند، تصریح کرد: طبعا در مجلس هم در قانون برنامه و هم بودجه توجه خاص به هلال احمر شده و باید از آن حمایت کرد تا این نهاد پرتحرک بتواند خدمات خود را در شرایط حساس به مردم ارائه کند.
رئیس مجلس با بیان اینکه خوشبختانه ناوگان هوایی هلال احمر نیز در حال رشد است، افزود: آموزش های عمومی که هلال احمر از قبیل کتاب های کوچکی که برای کودکان و همین طور بزرگسالان در نظر گرفته، ارزشمند است.
لاریجانی ادامه داد: با توجه به زلزله خیز بودن کشور ممکن است حوادث مختلفی رخ دهد بنابراین هر چه بتوانیم آمادگی در افراد ایجاد کنیم تا قبل از حادثه آماده باشند هزینه ها را کاهش دادیم. بر همین اساس آموزش ها برای دبستان، دبیرستان و آموزش های عمومی کار خوبی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دوستان پیشنهاداتی برای آینده داشتند که بتوان امکانات بیشتری در اختیار هلال احمر قرار داد که انشاءالله در بودجه سال بعد لحاظ می شود.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی