کد خبر : 2337
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

هلال احمر یک نهاد مردمی است/ رویکرد حمایتی مجلس از هلال احمر

هلال احمر یک نهاد مردمی است/ رویکرد حمایتی مجلس از هلال احمر

علی لاریجانی امروز (یکشنبه 21 اردیبهشت) در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر، گفت: امروز دکتر فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در مجلس گزارشی را از فعالیت این جمعیت ارائه کرد همچنین نمایشگاهی را ترتیب دادند تا بخشی از خدمات هلال احمر در معرض دید علاقمندان قرار گیرد.
رئیس مجلس با بیان اینکه هلال احمر یک نهاد مردمی است، گفت: این جمعیت شاخ و برگ های زیادی دارد به ویژه در چند سال اخیر در جهت استفاده از جوانان تلاش های بسیاری انجام شده که کار ارزشمندی است.
وی ادامه داد: در نمایشگاه امروز بخش های مختلفی از خدمات هلال احمر در خشکی ، دریا، کوهستان و زمان زلزله ارائه شد، همچنین اگر این مجموعه بتواند در کنار این فعالیت ها با تولیداتی مانند دارو از جمعیت هلال احمر حمایت کند بسیار مطلوب است بنابراین امیدوارم نمایندگان فرصت کنند تا ضمن بازدید از این نمایشگاه در جریان توانمندی های هلال احمر پیدا کنند.
لاریجانی با بیان اینکه مجلس در بحث بودجه و قانون برنامه توجه خاصی را به جمعیت هلال احمر داشته است تصریح کرد: امیدوارم با ایجاد امکاناتی از جمعیت هلال احمر حمایت شود تا این نهاد پرتحرک شود از طرفی دیگر خوشبختانه ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر در حال رشد است و ناوگان عمومی اقدامات خوبی را انجام داده که می توان به چاپ کتابهای آموزشی برای کودکان و بزرگسالان اشاره کرد.
لاریجانی با اشاره به توجه به وضعیت و شرایط کشور در بحث حوادث طبیعی، افزود: شرایط کنونی طوری است که باید با آمادگی افراد، هزینه های زمان حوادث را کاهش داد، از این رو آموزش های عمومی به ویژه در مدارس بسیار مثبت است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: در رابطه با جمعیت هلال احمر پیشنهاداتی برای بهبود و افزایش امکانات این جمعیت مطرح شده که امیدوارم در بودجه سال بعد دیده شود./
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی