کد خبر : 2336
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

افتتاح نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

افتتاح نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی

نمایشگاه توانمندی های جمعیت هلال احمر، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در محل نمایشگاه های دائمی خانه ملت افتتاح شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار با رئیس و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر، از نمایشگاه توانمندی های این جمعیت در محل نمایشگاه های دائمی خانه ملت که به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال احمر برگزار شده بود، بازدید کرد.
دکتر لاریجانی در این بازدید با حضور در غرفه هایی نظیر تجهیزات نجات دریا، تجهیزات کوهستان و تجهیزات غواصی از نزدیک در جریان توانمندی ها و فعالیت های جمعیت هلال احمر قرار گرفت.
لاریجانی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه و در جمع خبرنگاران با تقدیر از خدمات ارزنده هلال احمر در حوزه های مختلف به ویِژه امدادرسانی، گفت: شرایط کشور ما به گونه ای است که زلزله خیز محسوب می شود و همین موضوع باعث شده تا نیاز مبرمی به آموزش عمومی مردم برای مقابله با این مخاطرات طبیعی داشته باشیم.
وی افزود: جمعیت هلال احمر نهاد مردمی محسوب می شود که شاخ و برگ زیادی دارد و تلاش بی شائبه اعضا و کارکنان آن در زمینه های مختلف باعث شده تا اقدامات ارزشمندی از خود بر جای بگذارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت گسترده جمعیت هلال احمر در بخش های مختلف، حضور این نهاد مردمی در صحنه های مختلف به خوبی حس شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی: جمعیت هلال احمر یکی از نهادهای پرتحرک نظام است/ هلال احمر در زمینه اقدامات امدادی صاحب سبک است
رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: جمعیت هلال احمر یکی از نهادهای پر تحرک نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، دکتر علی لاریجانی در دیدار رئیس و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته هلال احمر، افزود: هلال احمر یکی از نهادهای پرتحرک نظام است که به ویژه در شرایط حساس به ارائه خدمت می پردازد و خدماتش در چشم مردم جامعه عزیز است.
لازیجانی اظهار داشت: بعد از وقوع لزله های متعدد در کشور، من به طور متعدد در این مناطق حضور پیدا کرده ام و شاهد بوده ام مردم با چه سرعتی تحت پوشش اقدامات امدادی قرار گرفته اند.
وی خاطر نشان کرد: در واقع جمعیت هلال احمر در زمینه اقدامات امدادی صاحب سبک است و با نظم خاصی که در فعالیت ها داشته است، سابقه خوب و درخشانی از خود باقی گذاشته است.
دکتر علی لاریجانی افزود: نیروهای هلال احمر در شرایط حساس به کمک نیازمندان می شتابند و این از خصوصیت استفاده از رابطه عاطفی در جمعیت ناشی می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: رابطه عاطفی یکی از خصوصیات مهم هلال احمر ایران است و هر چقدر بتوانید از این خصوصیت استفاده بیشتری داشته باشید، با موفقیت بیشتری روبه رو شده و اقدامات با هزینه کمتری پیش خواهد رفت.
دکتر لاریجانی با اشاره به سابقه درخشان دکتر محمد فرهادی در وزارت بهداشت، اظهار داشت: دکتر فرهادی می تواند با استفاده از سوابق اجرایی خود در وزارت بهداشت و حوزه های دیگر، کمک خوبی به جمعیت هلال احمر داشته باشد.
دیدار رئیس و اعضای شورای معاونین هلال احمر با رئیس مجلس شورای اسلامی
رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: امدادرسانی به سیل زدگان پاکستان، یکی از مهم ترین اقدامات جمعیت هلال احمر در عرصه بین المللی بود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد فرهادی در جلسه دیدار اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر با رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اقدامات مختلفی که از سوی جمعیت هلال احمر در عرصه های ملی و بین المللی صورت می گیرد، گفت: هلال احمر در طول سالیان اخیر، فعالیت های مناسبی را در جهت تحقق اهداف عالی جمعیت در دستور کار خود قرار داده است.
دکتر محمد فرهادی افزود: علاوه بر اقدامات مختلفی که در عرصه های داخلی صورت می پذیرد، در طول سال های گذشته، عملیات های پیچیده و دشواری از سوی نیروهای جمعیت در پر مخاطره ترین نقاط جهان پوشش داده شده است.
فرهادی در ادامه به آخرین عملیات بین المللی جمعیت هلال احمر مبنی بر ارسال محموله امدادی به کشور حادثه دیده افغانستان اشاره و تصریح کرد: بر اساس گزارش های اعلامی بعد از حادثه رانش زمین در کشور افغانستان، ۳۰۰ نفر در این کشور جان باخته و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر مفقود شدند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به موقعیت این کشور، خیلی زود هماهنگی های اولیه صورت گرفت و محموله بزرگ امدادی برای مردم حادثه دیده این کشور ارسال شد.
افزایش تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی در آینده نزدیک
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تولید محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی از سوی جمعیت هلال احمر، افزود: با توجه به نقش گسترده تولیدات هلال احمر در کاهش وابستگی دارویی به کشورهای دیگر، در نظر داریم در آینده نزدیک تولیدات دارویی و تجهیزات پزشکی را در جمعیت افزایش دهیم.
دکتر فرهادی همچنین از آغاز ساخت درمانگاه ۶ طبقه جمعیت در کربلا و در نزدیک حرم حضرت عباس (ع) خبر داد و گفت: این درمانگاه در زمین متعلق به جمعیت در دست ساخت قرار گرفته است و با توجه به استقبال هلال احمر عراق، به زودی ساخت یک بیمارستان نیز با مشارکت جمعیت هلال احمر این کشور در شهر کربلا آغاز می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: جمعیت هلال احمر در حال حاضر ۲۷ مرکز درمانی و بیمارستان فعال در ۲۲ کشور دارد که این مراکز عمدتا در کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین قرار گرفته است.
دکتر فرهادی در ادامه با بیان اینکه تقویت ناوگان امداد هوایی یکی از مهمترین برنامه های جمعیت در سال جاری است، افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده درصدد هستیم تا پایان سال آینده در بیشتر استان های کشور بالگرد هلال احمر مستقر باشد.
وی در پایان به قرار دادن طرح تحول جمعیت هلال احمر در دستور کار اشاره کرد و گفت: جمعیت در حال حاضر در جایگاه خوبی قرار گرفته است اما با استفاده از این طرح می خواهیم تا در همه حوزه ها به نهایت مطلوب دست پیدا کنیم.

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی