کد خبر : 2335
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

آمادگی ایران برای صادرات گاز به کشورهای اروپایی

آمادگی ایران برای صادرات گاز به کشورهای اروپایی

به گزارش شانا،  یانکو وبر  رئیس مجلس اسلوونی ظهر دیروز (شنبه 20 اردیبهشت) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
بر این اساس، رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ظرفیت های فراوان اقتصادی در ایران و اسلوونی گفت: هیچ مانعی برای توسعه مناسبات صنعتی و تجاری میان دو کشور وجود ندارد و بایستی با فعال کردن بخش های خصوصی و آشنایی آنها با توانمندی های یکدیگر به افزایش سطح مراودات فی مابین کمک کرد.
دکترلاریجانی در بخش دیگری از سخنانش مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران را فرصت خوبی برای کشورهای اروپایی دانست و گفت: اگر کشورهای عضو 1+5 رفتار معقولی در مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و این روند می تواند به توسعه مراودات اقتصادی و تجاری طرفین منجر شود.
لاریجانی در پایان ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای انتقال خط لوله گاز به اروپا اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه روابط تجاری و اقتصادی خود آمادگی انتقال گاز به کشورهای اروپایی از جمله اسلوونی را دارد.
در ادامه این دیدار  یانکو وبر  رئیس مجلس اسلوونی ایران را کشوری امن و با ثبات در منطقه دانست و گفت: اسلوونی و ایران به عنوان دو کشور با ثبات در اروپای مرکزی و خاورمیانه می باشند و همکاری های مشترک اقتصادی و تجاری بین آنها می تواند به توسعه تبادلات سیاسی و بازرگانی کمک نماید.
وی در ادامه بر حمایت پارلمان و دولت اسلوونی در جهت رشد و توسعه مناسبات در بخش های انرژی، فناوری اطلاعات (  IT  ) و فولاد با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
یانکو وبر   در این دیدار سفر هیئت پارلمانی اسلوونی به همراهی تعدادی از تجار آن کشور به تهران را فرصتی مناسب برای آشنایی بخش های اقتصادی و صنعتی با شرکای ایرانی دانست و افزود: تبادل هیئت های پارلمانی می تواند به گسترش تبادلات در عرصه های مختلف کمک نماید.
به گزارش شانا، علی ماجدی، معاون امور بین الملل وزارت نفت، در ابتدای همین ماه ( اردیبهشت ) در نشست مشترک با فیلیپ مارینی، رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیئتی اقتصادی به ایران آمده بود اعلام کرده : ایران برای صادرات گاز به اروپا آمادگی دارد و در صورت فراهم بودن شرایط، این امر دست یافتنی است  .
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی