کد خبر : 2335
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

آمادگی ایران برای صادرات گاز به کشورهای اروپایی

آمادگی ایران برای صادرات گاز به کشورهای اروپایی

به گزارش شانا،  یانکو وبر  رئیس مجلس اسلوونی ظهر دیروز (شنبه 20 اردیبهشت) با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
بر این اساس، رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ظرفیت های فراوان اقتصادی در ایران و اسلوونی گفت: هیچ مانعی برای توسعه مناسبات صنعتی و تجاری میان دو کشور وجود ندارد و بایستی با فعال کردن بخش های خصوصی و آشنایی آنها با توانمندی های یکدیگر به افزایش سطح مراودات فی مابین کمک کرد.
دکترلاریجانی در بخش دیگری از سخنانش مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران را فرصت خوبی برای کشورهای اروپایی دانست و گفت: اگر کشورهای عضو 1+5 رفتار معقولی در مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و این روند می تواند به توسعه مراودات اقتصادی و تجاری طرفین منجر شود.
لاریجانی در پایان ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای انتقال خط لوله گاز به اروپا اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه روابط تجاری و اقتصادی خود آمادگی انتقال گاز به کشورهای اروپایی از جمله اسلوونی را دارد.
در ادامه این دیدار  یانکو وبر  رئیس مجلس اسلوونی ایران را کشوری امن و با ثبات در منطقه دانست و گفت: اسلوونی و ایران به عنوان دو کشور با ثبات در اروپای مرکزی و خاورمیانه می باشند و همکاری های مشترک اقتصادی و تجاری بین آنها می تواند به توسعه تبادلات سیاسی و بازرگانی کمک نماید.
وی در ادامه بر حمایت پارلمان و دولت اسلوونی در جهت رشد و توسعه مناسبات در بخش های انرژی، فناوری اطلاعات (  IT  ) و فولاد با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
یانکو وبر   در این دیدار سفر هیئت پارلمانی اسلوونی به همراهی تعدادی از تجار آن کشور به تهران را فرصتی مناسب برای آشنایی بخش های اقتصادی و صنعتی با شرکای ایرانی دانست و افزود: تبادل هیئت های پارلمانی می تواند به گسترش تبادلات در عرصه های مختلف کمک نماید.
به گزارش شانا، علی ماجدی، معاون امور بین الملل وزارت نفت، در ابتدای همین ماه ( اردیبهشت ) در نشست مشترک با فیلیپ مارینی، رئیس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیئتی اقتصادی به ایران آمده بود اعلام کرده : ایران برای صادرات گاز به اروپا آمادگی دارد و در صورت فراهم بودن شرایط، این امر دست یافتنی است  .
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی