کد خبر : 2334
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از 2 هزار نخبه ازحمایت های کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره مند هستند

بیش از 2 هزار نخبه ازحمایت های کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره مند هستند

به گزارش سرویس شهری برنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)،حسین انواری در همایش ملی تجلیل از نخبگان و جلوه های خودباوری که با حضور دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور که در سالن همایشهای غدیر این نهاد برگزار شد، با اشاره به به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال   اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی  گفت: اقتصاد یک هدف میانی و هموار کننده مقاصد عالی نظام است و اگر به درستی تامین نشود نمی گذارد این فرهنگ و ارزش ها به درستی شکل گیرد و صحنه سبقت در خیرات و کارآفرینی ظهور و بروز پیدا کند.
وی با بیان اینکه نخبگان، مخترعان و کارآفرینان، بازوان و اعضای اصلی نظام اسلامی محسوب می شوند،گفت: کمیته امداد با ارائه تسهیلات و حمایت های بلندمدت و کوتاه مدت، از این قشر از جامعه حمایت می کند.
وی تصریح کرد:340 هزار فارغ التحصیل مورد حمایت تاکنون از حمایتهای این نهاد بهره مند شده اند که 28 هزار نفر از آنان در بانک اطلاعاتی کمیته امداد امام(ره) ثبت شده اند و در نظر داریم بقیه اطلاعات فارغ التحصیلان را نیز تهیه و تکمیل کنیم.
عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: این نهاد 97 مرکز شبانه  روزی، 107 کانون فرهنگی و 20 اردوگاه برای حمایت از نخبگان و کارآفرینان دارد که در این مراکز جریان توانمندسازی و شکوفایی استعدادها صورت می پذیرد.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سالانه 200 هزار نفر از نوجوانان و جوانان مورد حمایت از خدمات مراکز فرهنگی این نهاد بهره مند می شوند.
سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه سال گذشته 671 هزار مورد خدمات مشاوره ای و یک میلیون و 500 هزار آموزش های مهارتی خانواده به مددجویان تحت پوشش ارائه شد، ادامه داد: اکنون نیز 400 هزار دانش آموز از حمایتهای مستمر کمیته امداد استفاده می کنند که از این تعداد 900 نفر در مدارس تیزهوشان، 105 نفر حافظان کل قرآن، یکصد هزار نفر دانشجو دانشگاه و چهار هزار طلبه در حوزه های علمیه مشغول به تحصیل هستند.
انواری به فرمایشی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشجویان افسران جوان جنگ نرم هستند، اشاره کرد و افزود:دشمنان ما با اعمال فشارهای اقتصادی در عرصه های بین المللی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در پی مخدوش کردن ارزشهای اسلامی،اختلال در رفاه ملی،ایجاد بی اعتمادی،تهاجم به فرهنگ دینی، هستند.
وی در جمع نخبگان جوان مورد حمایت این نهاد بر توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت نیازهای فکری و علمی،تقویت روحیه،دوری از فضای ناامیدی و یاس و احساس حقارت،هوشیاری در برابر طراحی های دشمنان و توجه به هدف دشمن در جنگ نرم و زنده نگه داشتن اسلام ناب تاکید کرد.
گفتنی است؛ در این مراسم از 225 نخبه و 65 مخترع که اختراعات آن ها به ثبت رسیده است و 75 نفر از جلوه های خودباوری از اقشار و صنوف مختلف، تجلیل و قدردانی شد.
 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی