کد خبر : 2333
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مدیریت بحران در شهرهای بزرگ باید دغدغه اصلی هلال احمر باشد

مدیریت بحران در شهرهای بزرگ باید دغدغه اصلی هلال احمر باشد

«علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی، هلال احمر را یکی از بخش های پرتحرک در نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: نقش این سازمان در شرایط بحرانی مشخص می شود و مدیریت بحران شهرهای بزرگ در شرایط وقوع حادثه باید دغدغه اصلی این جمعیت باشد.
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،به نقل از خانه ملت،  دکتر«علی لاریجانی» امروز(یکشنبه 21 اردیبهشت) در دیدار با اعضای شورای معاونان و رییس جمعیت هلال احمر، گفت: یکی از خصوصیات هلال احمر ایران این است که در کشوری فعالیت دارد که رابطه دینی و عاطفی بین مردم قوی است و در شرایط بحران همه مردم آماده کمک هستند و این سازمان باید از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کند.
وی افزود: جنس کار مردمی که طبق وظیفه شرعی به کمک همنوعان خود می شتابند خیلی متفاوت است و این ظرفیت ارزشمندی است که باعث می شود چابکی هلال احمر حفظ شود زیرا زمانی که نیروی کارمند یک نهادی زیاد شود، چالاکی و چابکی را از آن می گیرد.
علی لاریجانی با اشاره به زلزله خیز بودن ایران، تصریح کرد: لازم است که یک دستورالعمل روشنی برای مواقع بحران بالاخص در شهرهای بزرگی چون تهران و مانند آن داشته باشیم،  زیرا باتوجه به گسل های متعددی که در تهران وجود دارد و برج های متعددی که حتی در فضاهای نامناسب ساخته شده است، شرایط امداد رسانی را مشکل می سازد و این مساله جای نگرانی دارد .با کمک وزارت مسکن باید برای ساخت و سازهایی که قرار است صورت پذیرد چاره ای اندیشید تا در آینده و هنگام بروز حوادثی مثل زلزله با مشکل امدادرسانی مواجه نشوید.
وی با اشاره به افزایش زائران عتبات عالیات، یادآور شد: حضور شما در کشورهایی مانند عراق، حائز اهمیت است، زیرا ایرانیان زیادی در آنجا تردد دارند؛  همچنین ترمیم ناوگان هوایی برای هلال احمر امری ضروری است زیرا با توجه به شرایط جغرافیایی کشور،  در خیلی از اماکن نیازمند امدادرسانی هوایی هستیم.بارها در هنگام بروز زلزله و سیل به استانهای مختلف برای سرکشی رفته ام و فعالیت شما را در آنجا از نزدیک مشاهده کرده ام که با سرعت کارها را انجام می دهید و به دلیل نوع شرایط، خود صاحب سبک و نظم خاصی شده اید و کار شما در چشم ملت ایران و مجلس عزیر است و آماده یاری به شما هستیم.
در ابتدای این دیدار دکتر محمد فرهادی رییس جمعیت هلال احمر به تشریح فعالیت این جمعیت پرداخت و گفت: هلال احمر با هدف کوشش در جهت دوستی و صلح پایدار میان ملت ها و تلاش در جهت سلامتی انسان ها در حدود یک قرن پیش شکل گرفته است و اقداماتی در جهت خدمات امدادی،  توانمندسازی جوامع برای مقابله با سوانح،  خدمت به آسیب دیدگان،  تهیه وسایل و تجهیزات پزشکی مورد نیاز و آماده سازی نیروهای داوطلب انجام داده است.
لاریجانی بااشاره به فعالیت هلال احمر ایران در سایر کشورها، گفت: به دلیل فعالیت گسترده ای که داشتیم ما توانستیم در مجمع عمومی که تشکیل شد، از بین 189 کشور دنیا، به عنوان کشور برگزیده آسیا انتخاب شویم و اکنون جزو هیات رییسه این مجمع هستیم.
رییس جمعیت هلال احمر درخصوص اقدامات آینده هلال احمر ، گفت: طرح آموزش همگانی شهروندان، تشکیل کانون های دانش آموزی و جوانان و ارتقای و تجهیز منابع را در دستور کار خود داریم.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی