کد خبر : 2331
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مجلس شورای اسلامی از هرگونه همکاری بین ایران و اسلوونی حمایت می کند

مجلس شورای اسلامی از هرگونه همکاری بین ایران و اسلوونی حمایت می کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی لاریجانی» امروز (شنبه) با «یانکو وبر» رییس مجلس اسلوونی دیدار و پس از آن در نشست خبری مشترک شرکت کرد.
وی در این نشست خبری با اظهار خرسندی از سفر رییس مجلس اسلوونی و هیات پارلمانی و تجاری این کشور به تهران تصریح کرد: رییس مجلس اسلوونی به همراه هیاتی پارلمانی و تجاری به دعوت مجلس شورای اسلامی به تهران سفر کرده است.
رییس مجلس با بیان این که اسلوونی روابط تاریخی طولانی با ایران دارد، یادآور شد: در این دیدار گفت و گوهای خوبی در زمینه همکاری های پارلمانی، اقتصادی و دیگر موضوعات برای همکاری تجار ایرانی و اسلوونی انجام شد.
لاریجانی با یادآوری وجود زمینه های همکاری فراوان بین ایران و اسلوونی تصریح کرد که در این دیدار زمینه های پیشنهادی قابل قبولی ارایه شد.
وی با آرزوی موفقیت برای هیات پارلمانی و تجاری اسلوونی خاطرنشان کرد: در هیات پارلمانی و تجاری اسلوونی تجار و بازرگانان این کشور حضور دارند که در طی این سفر با مسوولان و وزیران اقتصادی جمهوری اسلامی ایران گفت و گو می کنند.
رییس مجلس افزود: آرزو داریم این سفر موفقی باشد.
**مردم ایران و اسلوونی انتظار دارند زمینه های همکاری میان دو کشور گسترش یابد
یانکو وبر رییس مجلس اسلوونی نیز در این نشست خبری با تشکر از علی لاریجانی به دلیل دعوت از وی برای سفر به ایران گفت: خوشحالم در این سفر ملاقات هایی در سطوح بالا با مقامات جمهوری اسلامی ایران داشته ام.
وی با یادآوری اهمیت روابط پارلمانی در گسترش همکاری های بین دو کشور تصریح کرد: اعضای پارلمان ها نمایندگان مردم هستند و مردم ایران و اسلوونی انتظار دارند زمینه های همکاری میان دو کشور گسترش یابد.
رییس مجلس اسلوونی با تاکید بر اهمیت روابط سیاسی، اقتصادی بین ایران و این کشور اظهارداشت: هیات اقتصادی قوی به همین دلیل در این سفر من را همراهی می کنند.
وبر به نشست امروز تجار ایرانی و اسلوونیایی در اتاق بازرگانی ایران اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که با شرکت های ایرانی همکاری می کنیم.
وی، کشور اسلوونی را کشور کوچکی توصیف و خاطر نشان کرد: البته این کشور برای ایران موقعیت بسیار خوبی دارد چراکه شرکت های ایرانی می توانند با استفاده از موقعیت جغرافیایی آن کشور در اروپا فعالیت های گسترده ای داشته باشند.
رییس مجلس اسلوونی با تشکر از لاریجانی رییس مجلس برای برنامه ملاقات های خوبی که در این سفر داشته است، اظهار امیدواری کرد: نتایج این ملاقات ها برای اسلوونی مثبت باشد.
یانکو وبر رییس مجلس اسلوونی بامداد امروز به همراه سامو خریبار میلیچ رییس اتاق بازرگانی و صنایع این کشور و هیاتی پارلمانی و تجاری متشکل از صاحبان صنایع و شرکت های بزرگ اسلوونیایی برای دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی