کد خبر : 2331
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مجلس شورای اسلامی از هرگونه همکاری بین ایران و اسلوونی حمایت می کند

مجلس شورای اسلامی از هرگونه همکاری بین ایران و اسلوونی حمایت می کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی لاریجانی» امروز (شنبه) با «یانکو وبر» رییس مجلس اسلوونی دیدار و پس از آن در نشست خبری مشترک شرکت کرد.
وی در این نشست خبری با اظهار خرسندی از سفر رییس مجلس اسلوونی و هیات پارلمانی و تجاری این کشور به تهران تصریح کرد: رییس مجلس اسلوونی به همراه هیاتی پارلمانی و تجاری به دعوت مجلس شورای اسلامی به تهران سفر کرده است.
رییس مجلس با بیان این که اسلوونی روابط تاریخی طولانی با ایران دارد، یادآور شد: در این دیدار گفت و گوهای خوبی در زمینه همکاری های پارلمانی، اقتصادی و دیگر موضوعات برای همکاری تجار ایرانی و اسلوونی انجام شد.
لاریجانی با یادآوری وجود زمینه های همکاری فراوان بین ایران و اسلوونی تصریح کرد که در این دیدار زمینه های پیشنهادی قابل قبولی ارایه شد.
وی با آرزوی موفقیت برای هیات پارلمانی و تجاری اسلوونی خاطرنشان کرد: در هیات پارلمانی و تجاری اسلوونی تجار و بازرگانان این کشور حضور دارند که در طی این سفر با مسوولان و وزیران اقتصادی جمهوری اسلامی ایران گفت و گو می کنند.
رییس مجلس افزود: آرزو داریم این سفر موفقی باشد.
**مردم ایران و اسلوونی انتظار دارند زمینه های همکاری میان دو کشور گسترش یابد
یانکو وبر رییس مجلس اسلوونی نیز در این نشست خبری با تشکر از علی لاریجانی به دلیل دعوت از وی برای سفر به ایران گفت: خوشحالم در این سفر ملاقات هایی در سطوح بالا با مقامات جمهوری اسلامی ایران داشته ام.
وی با یادآوری اهمیت روابط پارلمانی در گسترش همکاری های بین دو کشور تصریح کرد: اعضای پارلمان ها نمایندگان مردم هستند و مردم ایران و اسلوونی انتظار دارند زمینه های همکاری میان دو کشور گسترش یابد.
رییس مجلس اسلوونی با تاکید بر اهمیت روابط سیاسی، اقتصادی بین ایران و این کشور اظهارداشت: هیات اقتصادی قوی به همین دلیل در این سفر من را همراهی می کنند.
وبر به نشست امروز تجار ایرانی و اسلوونیایی در اتاق بازرگانی ایران اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که با شرکت های ایرانی همکاری می کنیم.
وی، کشور اسلوونی را کشور کوچکی توصیف و خاطر نشان کرد: البته این کشور برای ایران موقعیت بسیار خوبی دارد چراکه شرکت های ایرانی می توانند با استفاده از موقعیت جغرافیایی آن کشور در اروپا فعالیت های گسترده ای داشته باشند.
رییس مجلس اسلوونی با تشکر از لاریجانی رییس مجلس برای برنامه ملاقات های خوبی که در این سفر داشته است، اظهار امیدواری کرد: نتایج این ملاقات ها برای اسلوونی مثبت باشد.
یانکو وبر رییس مجلس اسلوونی بامداد امروز به همراه سامو خریبار میلیچ رییس اتاق بازرگانی و صنایع این کشور و هیاتی پارلمانی و تجاری متشکل از صاحبان صنایع و شرکت های بزرگ اسلوونیایی برای دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی