کد خبر : 2326
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

سرمایه گذاری، اشتغالزایی و توسعه کشور نیاز به آرامش و وحدت دارد

سرمایه گذاری، اشتغالزایی و توسعه کشور نیاز به آرامش و وحدت دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن ولادت امام علی (ع) با حضور کارمندان مجلس در نهاد قانون گذاری برگزار شد ضمن اشاره به ابعاد مختلف شخصیتی آن امام همام گفت: ایشان دارای شخصیت بسیار بزرگی هستند که سبب فیض همه عالم هستی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت دکتر علی لاریجانی که به مناسبت فرا رسیدن 13 رجب سالروز ولادت امیرالمومین علی (ع) و نیز روز پدر در جمع کارکنان مرد مجلس شورای اسلامی سخنرانی کرد با تبریک روز میلاد امام علی (ع) گفت: امیدوارم که این ایام سرور و شادمانی درونی همه ماست برای شما منشا برکات باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه ایرانیان و شیعیان مفتخر به پیروی امیرالمومین (ع) هستند با اشاره به بزرگی و عظمت آن حضرت افزود:حضرت علی (ع) واسطه لطف هستند و همه بزرگان در طول تاریخ به ایشان تمسک کرده اند.

وی با اشاره به روایاتی معتبر از محدثانی نظیر سیوطی درباره شان و جایگاه مولای متقین و رستگاری شیعیان ایشان ، گفت :پیامبر اکرم (ص) فرمودند کسانی که در زمان حیاتشان با علی (ع) بودند در آخرت جزو رستگارانند و اگر علی (ع) را ندیده باشند اعمال آنها مقبول است و آنها نیز جزو رستگاران خواهند بود.

وی با تشریح نظرابن سینا درباره امام علی (ع) که گفته "علی (ع) در میان یاران رسول الله مانند کلی در میان جزئیات محسوس است" تصریح کرد:  اما امور کلی و معقول ماندگارند و از بین نمی‌روند وقتی ابن سینا این حرف را می‌زند به این معناست که امام علی الی الابد هم از نظر معرفت شناسی و هم از نظر وجود خارجی ماندگار است .

رئیس قوه مقننه در تبیین ولایت تشریعی و ولایت تکوینی افزود: علی (ع) هر دو ولایت را داراست ولایت تشریعی به این معناست که ما پیرو و دنباله رو ایشان باشیم اما ولایت تکوینی امام علی (ع) این است که هستی همه عالم و نه تنها انسان ها ، به وجود ایشان نیازمند است.

وی با انتقاد از کسانی که به شیعیان ایراد می گیرند که چرا به معصومین توسل می‌کنید و باید توسل به یک چیز ماندگار باشد نه مسئله رفتنی تصریح کرد: ما با شخصیت کاملی مواجه ایم که هم فکرمان وهم ذهنمان به ایشان وابسته است بنابراین ایشان ماندگار است و شیعیان به فردی ماندگار توسل می‌جویند که همواره معرفت زاست.

لاریجانی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که پیرو چنین شخیصتی هستیم که عالم هستی به واسطه ایشان به وجود آمده است و اساسا امام علی (ع) واسطه فیض است، گفت: مشکل این است که این شخصیت آنقدر با عظمت هستند که با ملاک های دنیوی و فهم عمومی جهان امروز نمی‌توان ایشان را برای دیگران توضیح داد.

لاریجانی با اشاره به فهم دنیوی غربی ها از جهان ادامه داد: آنها وقتی با ملت ایران نیز می‌خواهند سخن بگویند با همین درک خود از جهان حرف می‌زنند و نمی فهمند که در پس ذهنی ملت ایران فرهنگ عمیقی وجود دارد.

وی با اشاره به بروز جریان های تکویری در جهان اسلام ادامه داد: امثال اینها حتی در زمان حیات خود امام علی (ع) نیز که با مارقین در جنگ بود به ایشان نسبت کفر می‌دادند و در حال حاضر نیز گروه خشک مقدس متعصبی ایجاد شده که به جای اینکه وجه بغض خود را به سمت آمریکا و صهیونیسم ببرد به سمت مسلمان ها کشانده و فجایعی در سوریه و عراق ایجاد کرده است.

رئیس نهاد قانون گذاری با بیان  اینکه این گروه  تکویری به جای ترویج برادری میان مسلمانان تخم نفرت می‌پاشند و آنها را تکفیر می‌کنند، تصریح کرد: آنها معارف غنی علی (ع) را درک نمی کنند و انگ می‌زنند که شیعیان کافرند. البته این مسئله تا دو دهه پیش نبود اما در این دو دهه اخیر به کمک سرویس های اطلاعاتی غربی و آمریکایی نزج پیدا کرده و میان مسلمانان تفرقه می‌اندازند.

لاریجانی افزود: البته غربی ها و کشورهای بزرگ از این تفرقه میان مسلمانان استفاده کرده و سود برده اند اینکه رهبر معظم انقلاب بر وحدت جهان اسلام تکیه می‌کنند استراتژی دقیق است آنهایی که این بازی جدید به راه انداخته اند، به قول امیرالمومنین که خطاب به مارقین می‌گفت این ها تیر شیطان اند، تیرهای شیطان هستند.

رئیس خانه ملت با تاکید بر اینکه آنها موفق نخواهند شد تا درجهان اسلام به تفرقه بپردازند تصریح کرد: مسلمانان آرام آرام به بلوغ سیاسی رسیده اند و اجازه پیشرفت بیشتر به تکفیری ها را نمی‌دهند اما هنوز برای درک بیشتر این مسائل فاصله زیادی دارند.

وی تنها راه مقابله با آنها را صبور بودن دانست و گفت: باید نسبت به این گونه ناهنجاری ها صبور بود که البته کار سختی است اما علی (ع) در جریان مبارزه با مارقین فرمودند تخم فتنه را درآوردم و جز من کسی نمی‌توانست این کار را انجام دهد ما نیز باید همین مسیر را بپیماییم وصبور باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل داخلی جامعه خطاب به کارمندان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شما کارمندان مجلس در کوران مسائل کشور قرار  دارید و می‌دانید که مسائل کشور چه از بعد سیاست داخلی و چه در بعد بین الملل بسیار حساس است کاری به دلایل آن ندارم که آنهم قصه پردردی است.

رئیس نهاد قانون گذاری با اشاره به وجود بیکاری و تورم در کشور که مسائل بسیار مهمی هستند و به فقر می‌انجامد اشاره و تصریح کرد: در دو سه سال اخیر تورم بسیار بالا در کشور وجود داشته که نشان دهنده بیماری در اقتصاد کشور است اقتصاد سالم که نباید این گونه باشد رقم فعلی تورم ، رقم بسیار بالایی است اگرچه در ماههای اخیر گفته اند از آن کاسته شده اما به طور میانگین تورم دو رقمی موجود بسیار بالاست و به این معناست که ثروت مردم کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه تورم روی همه ابعاد اقتصادی کشور اثرگذار است و اگر کسی بخواهد ازدواج کند و وام ازدواج بگیرد و یا فردی بخواهد برای ساخت مسکن وام بگیرد با مشکل مواجه می‌شود، ادامه داد: در صحنه بین الملل نیز مصاف پیچیده ای داریم و حرفهای اخیر غربی ها نشان می دهد که آنها به گونه دیگری فکر می‌کنند.

رئیس مجلس با بیان اینکه حدس زده می شود که آنها باورشان شده که فعالیت هسته ای ایران کاری شماتیک است نه یک  امری واقعی، افزود: ایران برای رسیدن به جایگاه فعلی در بحث هسته ای زحمت بسیاری کشیده و دانشمندان هسته ای ایران دو دهه تلاش کرده اند تا به ایجا رسیده اند در حالی که غربی ها می گفتند شما نمی توانید به دانش هسته ای دست یابید ولی ما توانستیم به این جایگاه رفیع دست یابیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال صورت بزک کرده‌ای از فعالیت هسته ای نیست گفت: آنها احساس می‌کنند ما کار ظاهری انجام می‌دهیم و نمی‌دانند که به یک امر واقعی در این زمینه دست یافته ایم.

لاریجانی با تاکید بر لزوم وجود وحدت در شرایط حساس فعلی چه برای حل مشکلات اقتصادی و چه و مسائل سیاست خارجی، ادامه داد: برای حل بیکاری و توسعه کشور آرامش لازم است اگر دعواها زیاد شود، در کشور سرمایه گذاری انجام نمی‌شود چرا که کارهای زودبازده اشتغال ایجاد نمی‌شود و برای اشتغال باید به سرمایه گذاری های بزرگتری نیاز داریم.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی نیاز به صبر کردن ، آرامش و وحدت داریم گفت: صبر نکردن به التهاب درونی جامعه می‌انجامد؛ بارها گفته ایم که موظفیم همه حواس ها و سرمایه ها را به سمت تولید سوق دهیم و از چالش های سیاسی بلاوجه بپرهیزیم اگر چنین چیزی اجرایی شود شرایط کشور تغییر می‌کند چرا که ایران می‌تواند در داخل و با تکیه به نیروهای پرتوان خود به تولید دست بزند ولی فقط باید بسترها آماده باشد.

رئیس مجلس با تبریک روز پدر به کارمندان مجلس تصریح کرد: مجلس جای پرکاری است و امسال که اقتصاد مقاومتی مبنای کار باشد، شما کارمندان مجلس به ساماندهی کشور کمک کنید.

همچنین در ابتدای این مراسم علی افراشته معاون  اجرایی رئیس مجلس با تبریک ایام ولادت امیرالمومنین گفت: در سالهای گذشته و در مراسم جشنی که برگزار می‌شد رئیس مجلس از سر کرامت به کارمندان محبت می‌کردند اما در این جلسه همکاران تصمیم گرفتند به پاس زحمات رئیس مجلس لوح سپاسی به وی تقدیم کنند.

در ابتدای این سخنرانی لوح قدردانی کارمندان مجلس شورای اسلامی از لاریجانی به رئیس مجلس تقدیم شد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی