کد خبر : 230
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

ماهیت انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی است

ماهیت انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای ستاد دهه کرامت کشور گفت:ماهیت انقلاب اسلامی ماهیتی فرهنگی است.

دکتر علی لاریجانی امشب (چهارشنبه 13 مرداد) با اعضای ستاد دهه کرامت کشور دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با تشکر از اعضای این ستاد جهت حضور گفت: ایام بسیار فرخنده ای است و احیای فرهنگ کرامت امری ستودنی است و یقینا مورد توجه حضرت حق قرار می گیرد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: تردیدی نیست که انقلاب اسلامی ماهیتاً فرهنگی است یعنی مبنای انقلاب یک امر فرهنگی است که این امر همواره مورد توجه بزرگان انقلاب بوده و در صدر انقلاب اسلامی هم صاحب نظران به دسته بندی های انقلاب توجه می کنند، به گونه ای که آنها ماهیت ایران را فرهنگی تعریف می کنند.

دکتر لاریجانی بیان کرد: اگر ما آن را به عنوان یک اصل بپذیریم که انقلاب ما انقلابی است و جوهره فرهنگی دارد، حال سوال این است که بهترین ماهیتی که برای فرهنگ در این انقلاب می توان تعبیه کرد، چیست؟

وی افزود: با توجه به اینکه دین اسلام دین خاتم است، به همین دلیل کمال در آن نهفته است.

دکتر لاریجانی بیان کرد: اگر ما دین را پایه کار قرار دهیم انتخاب بهینه برای تقویت انقلاب است. آن چیزی که احیا کننده دین است امام خمینی (ره) به عنوان اسلام ناب محمدی معرفی کرد که دو پایه دارد، کتاب و عترت که هر دو وجهش مهم است، هم کتاب به عنوان مبنای اصلی و هم عترت به عنوان مفسر حقیقی آن.

وی تصریح کرد: در ایران که مهد معارف اهل بیت است به این موضوع به طور تلویحی توجه بیشتری شده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به احساسات دین و احساسات نسبت به اهل بیت در کشور ما موج می زند و این چیز مهمی است که باید آن را صیانت و حفظ کرد و همین دهه کرامت وجه احساسی دارد و خیلی هم خوب است.

وی افزود: اما مهمتر از آن این است که از این فرصت ها برای عمق بخشیدن به معارف اهل بیت (ع) استفاده کنیم. آنجاست که پایه های انقلاب عمیق می شود، لذا فکر می کنم ابتکاری که برای دهه کرامت بود آن را هر چه بتوانید از لایه های عمقی تر معارف اسلامی استفاده کنید که جلوه های هنری، ادبی و حدیثی دارد، که همه عمق بخشیدن محسوب می شود این کمک زیادی می کند که حرکت تکاملی انقلاب شتابان شود.

دکتر لاریجانی عنوان کرد: انقلاب اسلامی انقلابی زنده است و به همین دلیل هر چه جوهره آن را تقویت و عمیق کنیم، باعث می شود انقلاب بیشتر جهش کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تشکر از زحمات و اقدامات اعضای ستاد دهه کرامت کشور خطاب به آنها خاطرنشان کرد: کار شما از هر جهت ستودنی است و تشکر می کنم از زحمات عزیزان و دستگاه های مختلف که البته وظیفه خود را به خوبی ایفا کرده اند و این کار شما باعث می شود که معارف اهل بیت بین ملت ایران تقویت شود./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی