کد خبر : 2298
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم تجدید بیعت نمایندگان مجلس با آرمان‌های امام(ره):

همه جانبه نگری و نگاه عمیق به مسایل باید در مسئولان به وجود آید

همه جانبه نگری و نگاه عمیق به مسایل باید در مسئولان به وجود آید

رئیس مجلس با اشاره به مشکلات کنونی کشور در مسائل اقتصادی گفت: به طور قطع در شرایط کنونی برای حل مشکلات به نگاه عمیق و همه جانبه نگری نیاز داریم.

 علی لاریجانی امروز (دوشنبه 5 خرداد) در مراسم تجدید پیمان نمایندگان مجلس با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های امام خمینی (ره)، گفت: امام خمینی عملا موجب تحقق تفکرات صدر اسلام به ویژه در صحنه جهانی شدند، یعنی ایشان همه فکر توحیدی را برجسته کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش بنیانگذار کبیر انقلاب در مبارزه با استکبار، افزود: کمتر کسی است که با این عدل و تلاش برای مبارزه با استکبار اقدام کرده باشد و آنهایی که هم بوده‌اند در این مسیر دوام نیاورده‌اند.

وی ادامه داد: از طرفی دیگر امام خمینی تفکر مردم سالاری دینی یا همان نه شرقی و نه غربی را به وجود آوردند که این موضوع عزت را برای ملت ایران محقق کرد که قطعا پایه این حرکت و یکی از محورهای آن عقلانیت بود یعنی اگر عقلانیت نبود این دستاوردها به وجود نمی‌آمد.

رئیس مجلس ادامه داد: امروز متاسفانه گرفتار جریان‌هایی هستیم که به دنبال تعطیلی عقل هستند این افراطیون با اقدامات خود عامل وهن اسلام بوده و مشکل‌شان این است که عقل را تعطیل کرده‌اند.

 

همه جانبه‌نگری یکی از شاخص‌های تفکرات امام خمینی بوده است

لاریجانی با اعلام اینکه همه جانبه‌نگری یکی از شاخص‌های تفکرات امام خمینی بوده است، تصریح کرد: امام گزینشی نگاه نمی‌کرد و در کارهای خود همه محورهای اسلام را مورد توجه قرار می‌داد از این رو شاهد بودیم در اجرای قوانین اسلامی هم به این موضوعات توجه می‌شد و ثمره آن پایداری نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: امیدواریم در شرایط حساس  کشور به ویژه با اقدامات و رفتارهای غرب و بروز مشکلات کنونی اقتصادی به علت سوء مدیریت نگاه عمیق و همه جانبه نگری در مسئولان به وجود بیاید، از طرفی دیگر امیدواریم حرکت امام خمینی، با میثاق نمایندگان با امام خویش صیانت و حفاظت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشحالیم که امروز در محضر یادگار حضرت امام هستیم زیرا حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی از بزرگان دینی کشور بوده و برای ما محبوب هستند.

وی ادامه داد: در آستانه بعثت پیامبر هستیم که آغازگر یک حرکت تکاملی اسلامی بود و هر روز رونق آن را مشاهده می‌کنیم. این انقلاب بر محور توحید، مبارزه با ظلم و ایجاد عدالت در جهان بود و با تحقق قوانین اسلامی و حکومت مردم‌سالاری و توحید تشکیل شد.

لاریجانی تصریح کرد: هر چند که پیامبر (ص) و علمای دینی زحمات بسیاری کشیده‌اند اما در طول حوادث به ویژه در دوران امویان و عباسیان این موضوع تا حد زیادی به سکون گرایید به ویژه در زمان دوران عباسیان این حکومت با پرچم اهل بیت (ع) کار می‌کردند، اما در عمل ضد آن اقدام می‌کردند و در آن دوران آرمان‌های نبوی عملا به یک روحیه اشرافی تبدیل شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در طول تاریخ برخی نهضت‌ها در جهت تحقق بعثت نبوی حرکت کردند، اما در طول سال‌های مختلف این نهضت‌ها دوام جدی نداشت و حرکت تکاملی پیدا نکرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به منزلت و جایگاه بالای امام خمینی (ره) گفت: شاید به علت اینکه ما در آن شرایط با امام خمینی (ره) بودیم کاملا منزلت ایشان را حس نکردیم، اما قطعاً تمام تفکرات اسلام با تلاش‌های امام راحل محقق شد./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی