کد خبر : 2291
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در آیین تجلیل از قهرمانان و حامیان ورزش قم؛

پروژه های ورزشی باید به مردم واگذار شود/ دولت در ورزش نباید جایگزین مردم باشد

پروژه های ورزشی باید به مردم واگذار شود/ دولت در ورزش نباید جایگزین مردم باشد

رئیس مجلس با بیان اینکه پروژه های ورزشی باید به مردم واگذار شود گفت: دولت در ورزش نباید جایگزین مردم باشد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 7 خرداد) در آئین تجلیل از قهرمانان و حامیان از ورزش استان قم با تبریک به مناسبت فرا رسیدن مبعث رسول اکرم (ص) گفت: امیدوارم فکر اسلامی در کشور به صورت عمیق تر جاری باشد از طرفی دیگر خوشحالیم امروز کلنگ ساخت ورزشگاه پیامبر اعظم در یکی از مناطق محروم قم زده شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه دادا دوستان و مسئولان در ورزش قم در چند سال اخیر تلاش های بسیاری کردند تا حرکت ورزش در قم رو به جلو باشد و من در این جا از پیگیری های سازمان ورزش و جوانان استان تشکر می‌کنم.

وی افزود: گاهی اوقات بخش های ورزشی مشکلاتی را پیدا می‌کنند به طور مثال تیم صبا به قم آمد و گاهی که دولت به آن کمک نمی‌کرد این تیم دچار مشکلاتی می‌شد اما خوشحالیم که در سالهای اخیر تلاش های خوبی برای حل مشکلات ورزشی قم انجام شده هر چند که کاستی های زیادی در این حوزه وجود دارد به طور مثال سرانه امکانات ورزشی در قم حدود 40 سانتی متر است که این مقدار با استانداردهای ملی فاصله دارد و قطعا مسئولان باید برای ارتقای آن برنامه ریزی کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به حمایت های رهبر معظم انقلاب از استان قم به ویژه ورزش گفت: معظم له درباره ورزشگاه شهید حیدریان و هم در سایر موضوعات توجه خاصی به قم دارد از طرفی دیگر شاهد بودیم که مسئله آب قم با دستور رهبر معظم انقلاب حل شد که در اینجا باید از حمایت ها و کمک های معظم له تشکر کنیم.

لاریجانی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب خوشبختانه در سفر اخیر به قم دستورات خوبی را صادر کردند و این انتظار هم بود که ایشان در این سفر توجه خاصی به استان داشته باشند که ما از ایشان تشکر می‌کنیم اما قطعا مسئله ورزش در قم احتیاج به حمایت های بیشتری دارد این درحالی است که وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست و برای حمایت باید به دنبال راهکارهای دیگری باشیم.

رئیس مجلس با اشاره به رویکرد مجلس برای حمایت از ورزش کشور تصریح کرد: در قانون بودجه سال 93 امکاناتی فراهم شد تا پروژه های نیمه تمام ورزشی را در اختیار ورزشکاران و سرمایه گذاران قرار دهیم از این رو در این رابطه از هر جهت کمک می‌کنیم تا پروژه ها به مردم واگذار شوند از طرفی دیگر دولت هم کمک های خوبی در این حوزه کرده بنابراین قوه مجریه باید این برنامه ها را دنبال و عملیاتی کند ؛همچنین مجلس آمادگی کمک به ورزش کشور را دارد .

وی با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر نمایندگان مجلس گفت: معظم له در دیدار اخیر بر توجه به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکید کردند تا استعدادهای داخل کشور فعال شود اما قطعا تا وقتی که روی پای خودمان نایستیم نباید انتظار داشته باشیم که موضوعات شکوفا و ارتقا یابد.

لاریجانی ادامه داد: از طرفی دیگر دولت نباید در حوزه های ورزشی جایگزین مردم شود و قطعا این اشتباه است و بسیاری از امکانات ورزشی باید در اختیار مردم قرار گیرد زیرا بنگاههای ورزشی مانند تجارتخانه ها نیستند بنابراین این بخش ها باید مدام مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس مجلس با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بحث فرهنگ اسلامی افزود: قطعا دولت ، صدا و سیما ،‌سازمان تبلیغات و دیگر دستگاهها باید برای افزایش نفود فرهنگ اسلامی تلاش کنند از طرفی دیگر یکی از دیگر از وظایف وزارت ورزش و جوانان مربوط به ارتقا سطح فرهنگی است و قطعا این وزارتخانه باید این امور را پیگیری کند. همچنین با توجه به وجود زیرساخت های فرهنگی در قم مسئولان باید از این ظرفیت ها برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب استفاده کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب همچنین بر توسعه علم و فن آوری کشور تاکید داشتند که همه این موضوعات نشان میدهد که آینده کشور در گرو حمایت،‌ تلاش خودمان است همان طور که در میادین ورزشی ورزشکاران افتخار کسب می‌کنند دولت هم باید کمک کند تا وضعیت ورزشکاران ارتقا یابد از طرفی دیگر وزارت ورزش و جوانان نیز باید نگاه خاصی به قم داشته باشد از این رو  با توجه به فاصله استان قم با استانداردهای ورزشی ، وزیر ورزش باید سهم خاصی را برای این استان استثنا قائل شود تا وضعیت قم با استانداردهای کشور در حوزه ورزش برابر شود.

لاریجانی بر لزوم حمایت شهرداری قم از ورزشکاران و حوزه ورزش تاکید کرد و گفت: قطعا باید از امکانات و ظرفیت های قم استفاده شده و زمینه گسترش فراهم شود زیرا جوانان قم به اماکن ورزشی نیاز دارند و در شرایط کنونی بسیاری از زمین ها بلااستفاده مانده که همه باید برای ساخت اماکن ورزشی کمک کنند.

در پایان این مراسم از دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم به عنوان حامی اصلی ورزش استان تقدیر و تشکر شد همچنین در این مراسم از تعدادی از قهرمانان و حامیان ورزش استان قم تقدیر شد./

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی