کد خبر : 2290
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: امیدوارم پروژه های عمرانی در دولت جدید در زمان مقرر به اتمام برسد

لاریجانی: امیدوارم پروژه های عمرانی در دولت جدید در زمان مقرر به اتمام برسد

به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از   قم  ، علی لاریجانی دقایقی پیش در ائین تجلیل از قهرمانان و حامیان ورزشی استان قم در تالار معصومیه استانداری قم، با اشاره به اینکه حضور در بین ورزشکاران برای من بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: کلنگ ساخت یک ورزشگاه در یک منطقه محروم استان قم زده شد که این برای من یک افتخار بسیار بزرگ است.
وی با اشاره به اینکه بنده به افتتاح این پروژه در زمان مقرر خود بسیار امیدوار هستم، افزود: در ورزش قم تلاش های بسیار زیادی از پس از انقلاب انجام شده است که این موضوع بسیار قابل تقدیر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیداوارم پروژه های مختلفی که در این دولت کلنگ زنی می شود در زمان مقرر به افتتاح برسد.
وی گفت: گاهی بخش های مختلف ورزشی دارای مشکلات بسیاری می شوند که نمونه بارز آن باشگاه صبای قم است، باشگاه صبا به قم انتقال پیدا کرد اما مشکلات خود را نیز به شهر خود نیز انتقال داد هر چند در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای حل مشکلات این باشگاه انجام شد.
لاریجانی با اشاره به اینکه سرانه ورزش قم بسیار پایین است، عنوان کرد: دولت باید فکری برای بودجه ورزش استان قم بکند زیرا مقام معظم رهبری نگاه خاصی را به شهر مقدس قم دارند، همچنین در سفر آخر ایشان ورزشگاه حیدریان براساس دستور مقام معظم رهبری افتتاح شد.
وی افزود: مسئله ورزش نیازمند حمایت بیشتری از سوی دولت است هر چند که وضع اقتصادی کشور و دولت مناسب نیست و باید راه های میانبری برای حمایت از ورزش پیدا کرد که بتوان هزینه های آن را تامین کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون بودجه امسال تمهیداتی برای سرمایه گذاران بخش های خصوصی پیش بینی شده است، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی از هر جهت که بتواند برای ساخت پروژه های نیمه کار کشور کمک می کند تا شرایط بهتری برای ورود بخش خصوصی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد:  از پیشنهادات در زمینه توسعه ورزش و حضور بخش خصوصی در این عرصه استقبال می کنیم زیرا مقام معظم رهبری به رونق اقتصادی و تکیه بر سرمایه های داخلی تاکید بسیار زیادی را داشتند تا استعدادهای داخلی کشور فعال شود.
لاریجانی گفت: باید روی پای خودمان بایستیم زیرا اقتصاد مقاومتی به دست مردم رقم می خورد، در این زمینه دولت و بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی باید با مصوبات خود حمایت های لازم را انجام دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ اسلامی و فرهنگ ورزشی از موضوعاتی است که باید در عرصه ورزش کشور به صورت صحیح مدیریت شود عنوان کرد: قم می تواند با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه فرهنگ اسلامی دارد فرهنگ ورزشی صحیح را به کشور ارائه کند.
وی با اشاره به دیگر توصیه های مقام معظم رهبری در عرصه علم و فناوری اظهار کرد: همانطور که شما در میادین ورزشی پیشرفت هایی را ایجاد می کنید باید تلاش شود که بخش های دیگر کشور نیز پیشرفت کند و این پیشرفت علمی باید به توسعه ورزش علمی منجر شود.
لاریجانی خاطرنشان کرد: باید وزیر ورزش سهم بودجه های عمرانی مناسبی را به قم اختصاص دهد، همچنین به هیئت های ورزشی استان توجه ویژه ای را داشته باشد، برای تحقق این موضوع شهرداری قم نیز می تواند وارد عمل شود.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی