کد خبر : 2290
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: امیدوارم پروژه های عمرانی در دولت جدید در زمان مقرر به اتمام برسد

لاریجانی: امیدوارم پروژه های عمرانی در دولت جدید در زمان مقرر به اتمام برسد

به گزارش  خبرگزاری تسنیم  از   قم  ، علی لاریجانی دقایقی پیش در ائین تجلیل از قهرمانان و حامیان ورزشی استان قم در تالار معصومیه استانداری قم، با اشاره به اینکه حضور در بین ورزشکاران برای من بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: کلنگ ساخت یک ورزشگاه در یک منطقه محروم استان قم زده شد که این برای من یک افتخار بسیار بزرگ است.
وی با اشاره به اینکه بنده به افتتاح این پروژه در زمان مقرر خود بسیار امیدوار هستم، افزود: در ورزش قم تلاش های بسیار زیادی از پس از انقلاب انجام شده است که این موضوع بسیار قابل تقدیر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیداوارم پروژه های مختلفی که در این دولت کلنگ زنی می شود در زمان مقرر به افتتاح برسد.
وی گفت: گاهی بخش های مختلف ورزشی دارای مشکلات بسیاری می شوند که نمونه بارز آن باشگاه صبای قم است، باشگاه صبا به قم انتقال پیدا کرد اما مشکلات خود را نیز به شهر خود نیز انتقال داد هر چند در سال های اخیر تلاش های بسیاری برای حل مشکلات این باشگاه انجام شد.
لاریجانی با اشاره به اینکه سرانه ورزش قم بسیار پایین است، عنوان کرد: دولت باید فکری برای بودجه ورزش استان قم بکند زیرا مقام معظم رهبری نگاه خاصی را به شهر مقدس قم دارند، همچنین در سفر آخر ایشان ورزشگاه حیدریان براساس دستور مقام معظم رهبری افتتاح شد.
وی افزود: مسئله ورزش نیازمند حمایت بیشتری از سوی دولت است هر چند که وضع اقتصادی کشور و دولت مناسب نیست و باید راه های میانبری برای حمایت از ورزش پیدا کرد که بتوان هزینه های آن را تامین کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در قانون بودجه امسال تمهیداتی برای سرمایه گذاران بخش های خصوصی پیش بینی شده است، عنوان کرد: مجلس شورای اسلامی از هر جهت که بتواند برای ساخت پروژه های نیمه کار کشور کمک می کند تا شرایط بهتری برای ورود بخش خصوصی فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد:  از پیشنهادات در زمینه توسعه ورزش و حضور بخش خصوصی در این عرصه استقبال می کنیم زیرا مقام معظم رهبری به رونق اقتصادی و تکیه بر سرمایه های داخلی تاکید بسیار زیادی را داشتند تا استعدادهای داخلی کشور فعال شود.
لاریجانی گفت: باید روی پای خودمان بایستیم زیرا اقتصاد مقاومتی به دست مردم رقم می خورد، در این زمینه دولت و بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی باید با مصوبات خود حمایت های لازم را انجام دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرهنگ اسلامی و فرهنگ ورزشی از موضوعاتی است که باید در عرصه ورزش کشور به صورت صحیح مدیریت شود عنوان کرد: قم می تواند با توجه به ظرفیت هایی که در حوزه فرهنگ اسلامی دارد فرهنگ ورزشی صحیح را به کشور ارائه کند.
وی با اشاره به دیگر توصیه های مقام معظم رهبری در عرصه علم و فناوری اظهار کرد: همانطور که شما در میادین ورزشی پیشرفت هایی را ایجاد می کنید باید تلاش شود که بخش های دیگر کشور نیز پیشرفت کند و این پیشرفت علمی باید به توسعه ورزش علمی منجر شود.
لاریجانی خاطرنشان کرد: باید وزیر ورزش سهم بودجه های عمرانی مناسبی را به قم اختصاص دهد، همچنین به هیئت های ورزشی استان توجه ویژه ای را داشته باشد، برای تحقق این موضوع شهرداری قم نیز می تواند وارد عمل شود.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی